Komentarz posesji 14.10.2013

Choć wczorajsza sesja, jak to często bywa w poniedziałek, nie należała do zbyt ciekawych to jednak na uwagę zasługuje fakt, iż indeks WIG20 wzrósł o kolejne 0.37% dochodząc do poziomu 2500 dokładniej 2498. To stwarza poważną okazję aby na dzisiejszej sesji zaatakować ważny poziom czyli ok. 2512. [fumpBegin]

wig20Wczorajszy wzrost pozwolił na widoczne naruszenie równoległej do linii poprowadzonej przez dwa ostatnie dołka w okolicach 2150. Tym samym w bezpośrednim sąsiedztwie znalazł się poziom szczytu z czerwca 2013 na poziomie 2512 i powstała wielka szansa na jego wybicie. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę wczorajsze obroty które przez swoją „minimalną” wielkość każą zwrócić uwagę na to czy nie mamy do czynienia z pułapka na byki. Jednak obojętne jak to się teraz zakończy mamy mocne podstawy do tego aby móc sądzić, że znacząco rośnie prawdopodobieństwo dłuższego trendu wzrostowego. Jeśli tylko korekta, która niewątpliwie „stoi już za drzwiami” nie spłata nam psikusa to osoby będące w OFE będą mogły liczyć na kolejne wzrosty wartości ich portfeli emerytalnych.
Wiemy już jaki poziom powinien byc celem dla byków na kolejnej sesji ale zastanówmy się również nad co już też zaznaczyłem a więc jaki poziom będzie oznaczał rozpoczęcie korekty wzrostu od początku miesiąca września? Myślę, że pierwszym sygnałem do takiego scenariusza byłoby zejście pod przebitą, trze sesje wcześniej, linię trendu. Gdyby do tego doszło to kolejnym ważnym poziomem byłby rejon ok. 2350, który to w ostatnim czasie skutecznie powstrzymywał nieśmiałe ataki niedźwiedzi.
Spójrzmy jeszcze na wykres intra 1h indeksu WIG20 aby spróbować dokładniej ustalić co możemy oczekiwać od „giełdy” w dniu dzisiejszym.

wig20intraNa powyższym wykresie widzimy, iż wczorajszy szczyt powstał nie w przypadkowych okolicach. Linia poprowadzona przez poprzednie szczyty intra, 161.8% zniesienia zewnętrznego ostatniej kilkudniowej korekty oraz 61.8% długości fali rozpoczętej w wrześniu a „zakończonej” na głównej linii trendu spadkowego. To wszystko stwarza okazję do chociażby chwilowej zmiany kierunku jednak przyglądając się dokładniej możemy chyba zaryzykować stwierdzenie, iż początek dzisiejszej sesji powinien nam przynieść wspomniany atak na 2512. Wynika to z fal gdzie wyraźnie widać, iż wczorajsza pierwsza godzina zakończyła korektę nieregularną a dalsze okresy 60-cio minutowe utworzyły ewentualne 4- fale i brakuje tej piątej. No chyba że…. tworzy się kolejny TUK.

[fumpEnd]

8 Replies to “Komentarz posesji 14.10.2013

     1. No to Pan się zdziwi ale idziemy hiperbolą w górę. Inaczej przekonać nie mogę to wykres Panu to pokaże na tygodniach.

 1. Linia trendu jest ewidentnie wybita. Mój scenariusz jest taki, że rakieta potrwa do rozwiązania kwestii limitu długu USA (oczywiście pozytywnego) po czym luka wyczerpania i dystrybucja bardzo wysoko może nawet w okolicach 2600 i dopiero grubsza korekta aż do wybitej linii szyi ORGR w okolicach 2450. Po korekcie stairway to heaven 🙂

  1. gutek, co do pozytywnego rozwiązania limitu długu mam szczerze mówiąc bardzo poważne wątpliwości, a to z tego powodu, że niemal absolutnie nikt nie bierze innego scenariusza pod uwagę.
   Dystrybucja na poziomie 2600 a nawet 2750 jak najbardziej możliwa, stamtąd fala 4 zapraszająca do gry miśki i wtedy finalne up na wywalenie wszelkich sl-ów przed właściwą korektą ABC http://bankfotek.pl/view/1591670

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *