Analiza weekendowa 23-27.09.2013

Po całym tygodniu zmagań na parkiecie giełdowym przyszła pora na co tygodniowe podsumowanie w formie analizy weekendowej video, do obejrzenia której serdecznie zapraszam.[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n4vT9k4WGhU&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Analiza weekendowa 23-27.09.2013

 1. Naprawdę nie ma co szukać na siłę spadków. Jest sygnał risk on, WIG pokonał szczyt z 2011 a spadki po ofe przeniosły akcje w silniejsze ręce. Jak nie teraz ma rosnąć to kiedy?

  1. Czy to oznacza, że teraz ma rosnąć i rosnąć żadnych korekt większych czy mniejszych tylko pionowo w górę?

  2. @ikti
   Skoro na oporach powstają formacje odwracające, to jak widzieć rynek? Jutro window dressing (miesięczny i kwartalny) więc może być różnie. Długo terminowo widzę rynek rosnąco. Panowie Ben, Mario i Haruhiko dobrze „dorzucają do pieca” 😉 A co potem to już inna historia.

   1. co to znaczy dlugoterminowo? Bajek o poprawie gospodarek juz nie da sie dlugo opowiadac. Mario nie ma zadnych mozliwosci dorzucania do pieca, poza slownym blefem; a Japonie czeka rozpier… przy jakimkolwiek wzroscie inflacji.
    Obroty 2.5 razy ponizej tych sprzed kilku lat na glownych rynkach.

   2. p.s. polskie banki beda mialy zjazd na wynikach (koniec hossy na obligacjach i implementacja Bazylei III). Juz teraz naleza do najdrozszych bankow swiata. czyli po wzrostach (ktore nie moga odbyc sie bez udzialu bankow) komu by te silne rece mialy wcisnac towar, po coraz slabszych wynikach kwartalnych?

 2. Według klasycznej analizy technicznej doszliśmy do kreski spadkowej skoro dwa razy doprowadziło do zysku tych co posiadali krótkie pozycje to dla czego nie może się tak stać po raz trzeci krótkie powyżej 2440 OK i żadne tam ponowne bicie szczytu po co dawać innym możliwość zajęcia wyżej krótkich pozycji teraz tylko jeden kierunek znów coś w okolicy 2 200

 3. Panie Darku na jakiej podstawie pisze Pan, że PZU może najbardziej wzrostowo zachowywać się w najbliższych sesjach?
  Patrząc na wykres PZU, kurs z ostatniej sesji piątkowej 431,90 spadł poniżej tygodniówki 436,64.
  Dodatkowo na oscylatorach MACAD i ROC są sygnały sprzedaży.
  W ubiegłą niedzielę określał Pan analizując PZU jego wzrost do ceny 470 a w piątek 20.09 na zamknięciu kurs wynosił 440,10 zł a do ubiegłego piątku 27.09 spadł na zamknięciu do opisanego już wyżej poziomu 431,90 zł.
  Pana pomyłkę mogę zrozumieć tym, że być może patrzy Pan na inne wskaźniki na wykresach.
  Proszę o wyjaśnienie bo może ja żle odczytuję wykresy.
  Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Moja prognoza dla PZU tak jak i dla innych omawianych walorów wynika z analizy wykresu. Wydaje mi się że mówiłem w weekendowej, iż według mnie PZU buduje kolejną „flagę” która z poprzednią tworzy korektę pędzącą i dlatego uważam że jest duża szansa na wybicie jej w górę i ruch do poziomów poprzedniego szczytu.

 4. Witam.
  Dzisiaj wykonałem trochę pracy. Nie będę pisał o wigu ale o kilku walutach, gdzie widzę kilka fajnych ruchów i zwrotów.
  Kolejnym walorem, który biorę pod uwagę to platyna.

  Polecam do poczytania:

  http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-usdpln-interwal-dzienny-i-tygodniowy-29-09-2013r/

  http://galeriazyskow.pl/analiza-platinum-wykres-dzienny-29-09-2013r/

  http://galeriazyskow.pl/analiza-srednioterminowa-nzdjpy-interwal-dzienny-29-09-2013r/

  Pozdrawiam
  Jacek Raczkowski

  1. Co do wigów to trudno powiedzieć, dlatego nie wypowiem się. Wydaję mi się że warto poczekać aż ludzie przyzwyczają się do zmian w regulacjach GPW. Dla mnie trochę na siłę jest to robione żeby pokazać że nowy kapitan kieruje tym statkiem. Tyle, że ludzie są trochę zdezorientowani.
   Ja bym sobie trochę zrobił przerwę od polskiej giełdy, jest wiele innych ciekawych instrumentów.

   Pozdrawiam
   Jacek Raczkowski

 5. RATUNKU co robić czy wziąć marne 33 punkty / kontrakt czy czekać na więcej no patrząc po kontrakt na sp 500 to może będzie głebszy wyłomw dół

 6. powrót ze zbieractwa i co zmusiliście mnie do otwarcia długiej pozycji niestety bardzo wysoko aż na równe 2400 stopik na parę punktów niżej ciekawe komu sie teraz sprawdzi czyżby wzrost aż do 2478

 7. BARDZO dziwne surowiec miedziowy w ameryce kosztuje 331 usd a akcje koncernu miedziowego 124 złocisze poprzednio to na dzień dobry było plus pięc procent do góry a dzisiaj co brakuje kasy no może kghm nadrobi zaległości nie długo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *