Komentarz po sesji 24.092013

Wczorajsza sesja przebiegała pod znakiem niskiej rozpiętości zmian indeksu. Wig 20 zgodnie z porannymi oczekiwaniami wykazał lekką tendencję wzrostową a dzięki fixingowi zakończył dzień na „plusie” wynoszącym 0.18%. Tym samym zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2393. [fumpBegin]

Wykres w ujęciu dziennym wzbogacił się w Doji umiejscowione mniej więcej w połowie małej czarnej świecy z dnia poprzedniego. Można zatem powiedzieć, iż powstała formacja Harami, jednak powstanie jej po zaledwie trzech sesjach delikatnych spadków nie ma takiej siły prognostycznej aby stawiać na to pieniądze. W dalszym ciągu uważam, iż trzy poprzednie świece to znacznie większa wymowa (formacje jakie tworzą opisywałem wczoraj). Spójrzmy zatem na wykres w niższym interwale czasowym, może tam znajdziemy jakąś dodatkową podpowiedź.

Można powiedzieć, że dzięki fixingowi udało się pozostać nad linią trendu poprowadzoną przez ostatnie dołki intra. Równocześnie po „silniejszej wyprzedaży” z poniedziałku powstaje ruch, który okaże się korektą „abc”. Jednak należy zwrócić uwagę na bliski poziom 2400. Jego pokonanie w górę mocno zwiększy szansę na to, iż jeszcze raz pójdziemy w rejony ostatniego szczytu. Jeśli ta sztuka się nie uda i indeks wybije poziom wczorajszego minimum czyli ok. 2380 to zrealizuje się pewien układ zapowiadający mocniejszy ruch spadkowy co powinno oznaczać ruch w kierunku 2330.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *