Komentarz po sesji 24.092013

Wczorajsza sesja przebiegała pod znakiem niskiej rozpiętości zmian indeksu. Wig 20 zgodnie z porannymi oczekiwaniami wykazał lekką tendencję wzrostową a dzięki fixingowi zakończył dzień na „plusie” wynoszącym 0.18%. Tym samym zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2393. [fumpBegin]

Wykres w ujęciu dziennym wzbogacił się w Doji umiejscowione mniej więcej w połowie małej czarnej świecy z dnia poprzedniego. Można zatem powiedzieć, iż powstała formacja Harami, jednak powstanie jej po zaledwie trzech sesjach delikatnych spadków nie ma takiej siły prognostycznej aby stawiać na to pieniądze. W dalszym ciągu uważam, iż trzy poprzednie świece to znacznie większa wymowa (formacje jakie tworzą opisywałem wczoraj). Spójrzmy zatem na wykres w niższym interwale czasowym, może tam znajdziemy jakąś dodatkową podpowiedź.

Można powiedzieć, że dzięki fixingowi udało się pozostać nad linią trendu poprowadzoną przez ostatnie dołki intra. Równocześnie po „silniejszej wyprzedaży” z poniedziałku powstaje ruch, który okaże się korektą „abc”. Jednak należy zwrócić uwagę na bliski poziom 2400. Jego pokonanie w górę mocno zwiększy szansę na to, iż jeszcze raz pójdziemy w rejony ostatniego szczytu. Jeśli ta sztuka się nie uda i indeks wybije poziom wczorajszego minimum czyli ok. 2380 to zrealizuje się pewien układ zapowiadający mocniejszy ruch spadkowy co powinno oznaczać ruch w kierunku 2330.

[fumpEnd]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *