Komentarz po sesji 18.09.2013

Wczorajsza sesja była typową na przeczekanie. Niskie obroty jak i prawie zerowa zmiana wartości indeksu to efekt oczekiwania na decyzje FED. Decyzja jaka zapadła zaskoczyła większość (tak w każdym bądź razie przedstawiano to w ostatnim czasie) “drukowanie” nie zostało okrojone a zatem zabawa może trwać dalej. Tak na marginesie chciałbym wyrazić słowa uznania dla osoby, którą dużo osób zapewne zna ponieważ prowadzi poczytalnego bloga a mianowicie dla Longterma. W ostatnich tygodniach jako jedyny a już na pewno jako  jeden z bardzo niewielu specjalistów od rynków kapitałowych wyrażał swoja opinię w której był wręcz mocno przekonany o takim finale posiedzenia FED. Albert pełen “szacun” dla Ciebie za tak trafiona diagnozę. lepsza od GS i innych chyba jednak znacznie “większych”.[fumpBegin]

Dzisiaj z kilku powodów ograniczę się tylko do wykresu dziennego. W świetle wczorajszych decyzji FED raczej nikt nie ma wątpliwości, iż dzisiejsza sesja powinna być “bycza”. Zatem przez pryzmat wykresu zobaczmy co to może przynieść.

Myślę, że byki w tej chwili mają super argument w ręce. Dzięki tej “fedowskiej” decyzji mają super okazję do pokonania tych poziomów, które są istotne w średnim terminie. Mam tu na myśli poziomy ok. 2450 (linia trendu spadkowego) oraz 2512 czyli szczyt przed ostatnim dołkiem.
Jeśli to się uda to sytuacja średnioterminowa zmieni się dość znacząco na korzyść strony popytowej. Oczywiście “co się odwlecze to nie uciecze” i korekta znacznie większa od tej która miała miejsce od kilku sesji będzie zapewne miała miejsce ale w takiej sytuacji będzie znacznie większe prawdopodobieństwo, iż będzie to tylko korekta a nie ruch na nowe minima, no chyba że…… .
Oczywiście nie trzeba wspominać co będzie jeśli wspomniane opory nie zostaną pokonane.

[fumpEnd].

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 18.09.2013

 1. Michcios pisze:

  Zauważę, że Paweł Biedrzycki również przewidywał taki finał posiedzenia.

 2. Marzena pisze:

  Nieźle, FW20U otworzyły się luką +61pkt
  Ciekawe kiedy zaczną realizować zyski……..

 3. A tymczasem dziś ukształtowało się prawe ramię ORGR na W20 z zasięgiem na ok 2620…

 4. Arahja pisze:

  Tylu analityków… ktoś musiał trafić 😉

  • lingwista pisze:

   Jak mawiał Małysz o klasie zawodnika decyduje powtarzalność trafnych prognoz. Ciekawe co ww Panowie głoszą dzisiaj w kwestii dalszego rozwoju sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *