Komentarz po sesji – wtorek 17.09.2013

Wczoraj, zgodnie z oczekiwaniami płynącymi z wykresu intra 1h indeksu WIG20, mieliśmy odreagowanie poniedziałkowego spadku. Indeks WIG20 wzrósł o 0.45% i zamknął dzień na poziomie 2365. W efekcie takiego przebiegu sesji na wykresie dziennym powstała biała świeca z maksimum na zamknięciu co pozwala na ….. [fumpBegin]

stwierdzenie, iż powstała formacja wyrzucenie co zapowiadałoby szybki powrót do kierunku jaki wyznaczył rynek właśnie na poniedziałkowej sesji.

Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od tego co dzisiaj po godz.20-tej a więc już po zakończeniu naszej sesji, powie szef FED w USA. Gdyby jednak bezwarunkowo przyjąć obraz wykresu można byłoby się pokusić o stwierdzenie, że jego wypowiedź i decyzje nie będą przyjęte zbyt optymistycznie. Musimy jednak pamiętać, że ubiegły tydzień był mocno wzrostowy i dlatego w dalszym ciągu może nastąpić powrót do tej tendencji.
Na całe szczęście mamy formację objęcia i teraz jeszcze Wyrzucenie zatem sprawa jest dość prosta, zejście poniżej wczorajszego minimum byłoby potwierdzeniem obydwu formacji i zapowiedzią kontynuacji spadku indeksu. Zanegowanie czyli zamknięcie powyżej ostatniego szczytu stwarzałoby możliwość ruchu w kierunku nawet ok. 2512.

W wczorajszym komentarzu pisałem o bardzo prawdopodobnym impulsie spadkowym na wykresie 1h. Wydaje się, że ten scenariusz jest dalej realizowany a wczorajsze odreagowanie idealnie wpisuje się w ruch korekcyjny, który w dniu dzisiejszym mógłby nawet dojść do poziomu ok. 2385 gdzie mamy 61.8% zniesienia spadku i dolne ograniczenie wybitego trójkąta końcowego. Ruch do takiego poziomu byłby chyba również zgodny z ramami wyznaczającymi kanał cenowy.
Podobna wartość punktowa „wychodzi” również na wykresie intra 1h kontraktu na indeks.

Myślę jednak, że podejmowanie dzisiaj jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych o charakterze dłuższym niż kilka godzin (do zakończenia sesji) niesie za sobą duże ryzyko, iż w przypadku pomyłki nie będzie szansy na spokojne wyjście z nietrafionej transakcji. Oczywiście z drugiej strony można powiedzieć, że w przypadku trafienia będziemy w znacznie lepszej sytuacji aniżeli chcielibyśmy to uczynić jutro po komunikacie FED jednak chyba lepiej, w takiej sytuacji zabezpieczyć swój kapitał.

[fumpEnd]

9 Replies to “Komentarz po sesji – wtorek 17.09.2013

  1. Pewnie znowu będzie mydlenie oczu przez FED i nic konkretnego się nie dowiemy. Oni muszą utrzymywac grę przy życiu ( Summers musiał odejsc 🙂 )… nie maja wyjścia… I nie mam wątpliwości, ze trzęsą gaciami….. wiedząc, że chciwosc (= GŁUPOTA!!!) ich zgubiła.. :)…. Obecnie mamy potężny nierozwiązywalny bez ofiar problem strukturalny…. .. Pewnie truizmy… ..wybaczcie.. Pozdrawiam.

  2. Panowie pisałem co trzeba mieć Bernanke nie może kłamać. L i do przodu. Jutro u nas spora euforia i tak ma być – miało być i będzie 🙂

    1. I tu się zgadzam całkowicie z Twoim drugim zdaniem. Co do pierwszego to zapewne tak będzie tylko jak długo ten swąd się utrzyma?

  3. pamietacie dołek na sp=666/liczba szatana/,obecnie rownosc fal/ab=cd/ wypadnie na 1777,odrzucajac 1 otrzymamy 777,moze kto wie jakie jest jej znaczenie?

  4. No to jestesmy „po Fedzie”…. Pan BB odpowie przed Bogiem i historią ;). Ale myslę, że o tym beda kiedyś w ksiażkach pisać. Tak jak o 1929.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *