Komentarz po sesji 29.08.2013

Wczorajsza sesja, zgodnie z oczekiwaniami, przyniosła nam odreagowanie spadku w postaci wzrostu indeksu WIG20 o 0.25%. Tym samym zamknięcie wypadło na poziomie 2368. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że po samym otarciu,inwestorzy mogli sobie obiecywać znacznie więcej. Myślę jednak, że jest duża szansa aby zadziałało pewne przysłowie, mianowicie “co się odwlecze to nie …. “[fumpBegin]

Na wykresie dziennym nie zaszły jakieś znaczące zmiany i choć samo zamknięcie wczorajszej sesji wypadło nieco wyżej od poprzedniego to jednak czarna świeca pokazuje, że niedźwiedzie w dalszym ciągu są aktywne. W tym interwale czasowym jesteśmy obecnie w ruchu powrotnym do wybitej linii szyi. Nieco więcej można wyczytać z wykresu intra 1h indeksu WIG20 i to na nim się teraz skupimy.

Oceniając układ jaki rysuje się od 2345 możemy wyznaczyć wzrost “trójką” a następnie spadek również “trójką”. To zaś preferuje, iż w dniu dzisiejszym powinniśmy doczekać się kolejnego ruchu w górę. Chcąc określić możliwy poziom docelowy tego wzrostowego ruchu można wyznaczyć strefę (czerwony prostokąt), w której zbiega się wiele istotnych geometrii. Mianowicie mam tu na myśli zakres pierwszej fali w górę w trzech wariantach tzn. 1:1, 1:1.13 oraz 1:1.272. W tym samym obszarze wypada również 61.8% zniesienia spadku ze szczytu “prawego ramienia”. Dodatkowo na niemal identycznym poziomie wypada również równość fal , tej która teraz powstaje z tą, która budowała pierwszą część prawego ramienia RGR.
Na tej podstawie można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że po ewentualnym dojściu w obszar czerwonego prostokąta nastąpi zmiana kierunku. Być może będzie to tylko korekta ale biorąc pod uwagę fakt związany z tym co wczoraj dokładniej opisywałem poziom ok. 2395 – 2410 może zakończyć ruch powrotny i dać zmianę na powrót do kolejnego impulsu spadkowego.
Dzisiaj sprzymierzeńcem byków jest również “kalendarz”. Ostatni dzień miesiąca. To jak większość się zapewne orientuje okazja do “strojenia okienek” przez fundusze.

[fumpEnd]

15 Replies to “Komentarz po sesji 29.08.2013

 1. ale jeżeli pódziemy tam gdzie pan rysuje czerwony prostokąt to mamy spadek tylko ABC bo dołek fali a -2382 pkt przebijemy i nie ma szans na spadek impulsem co znaczy że jednak to była fala 4 ta i teraz 5 ta w góre ,

  1. @ qba prawie masz rację ale “prawie” to duża różnica. Nie bierzesz pod uwagę faktu utworzenia korekty pędzącej, która bardzo często powstaje przy formacji RGR. Dzisiaj nie nadaremno pisałem o tym, że w tej zaznaczonej strefie jest tez poziom 1:1 ostatniego wzrostu i tego który tworzył pierwszą część “prawego ramienia”.

 2. Witam gospodarza i jego czytelników. Nadal podtrzymuję swoje zdanie do czasu aż zostaną przebite moje poziomy.
  Ja osobiście widzę pewne zmiany na rynku być może nawet średnioterminowe. Proszę spojrzeć na waluty względem polskiej złotówki. Można dzięki nim poszukiwać analizy międzyrynkowej. Choć przyznam że chfpln i reupln wyglądają prospadkowo inne neutralnie.

  http://galeriazyskow.pl/analiza-chfpln-interwal-dzienny-i-4-godzinny-29-08-2013r/

  SP500 i inne indeksy zachodnie w tym i nasz banan widzę wzrostowo.

  Kilka ciekawych sygnałów zaistniało na walutach jak GBP/CAD na L i kilka innych. Aha jeszcze według mnie PKN Orlen na wzrost jest możliwy.

  Tak widzę rynek.
  Pozdrawiam i życzę udanych zagrań
  Jacek Raczkowski

   1. @ qba a co ma piernik do wiatraka. Twoje komentarze czasami są naprawdę dobre ale czasami to strzelasz jak “ślepiec” (bez urazy) Mówimy o ruchu intra co najwyżej dwie, trzy sesje a Ty nagle wyskakujesz z świecami tygodniowymi. Jak znam życie to ośmielił Cię dotychczasowy ruch w dniu dzisiejszym ale to byłoby poddanie się emocjom.

     1. Patrzeć to Ty możesz na jaki sobie życzysz ale jak chcesz dyskutować ze mną na temat tego co napisałem to musisz odnosić się do tych interwałów o których mowa. Jakie to interwały to powinieneś wiedzieć jeśli czytasz mój komentarz.

  1. dodam tylko, że w trzy ostatnie sesje + dwie początkowe godzinki dzisiejszej obrócili ponad 100 tyś kontraktów na dołku potencjalnej fali 4w1 lub fali 2

   1. a co to ma za znaczenie , dla mnie żadne , jak ktoś zajął pozycje to na całą serię a nie na przekrecanie się co 2 dni , pamietasz jak podawali koncentracje to GRUBAS miał 50% to jak on może się przekrecić , NO WAY

  2. Nie bardzo rozumiem, wydaje mi się że wyjaśniłem Ci jak to widzę. Dla mnie jest możliwe że nie będzie pełnej realizacji zaznaczonej RGR ale jak w górę zakończą na poziomach linii szyi i zawrócą to będzie kolejna, nieco większa RGR. Jak wybiją obecną linię szyi to będzie otwarta droga do realizacji impulsu którego Ty jesteś “zwolennikiem”.

 3. LOP spada bo już sie rolują na nową serię , aż się dziwię że 15 000 LOP już na nowej serii miesiąc przed wygasaniem

  miedź odbiła się 4 razy od 340$ i czas zrobić 5 tą fale a to by znaczyło że u nas bez KGHmu nie ma szans na ruch w górę z tymi wycenami banków , NO WAY

  tak jak pisałem dół fali 1 czy A nie został przebity a stał się tam oporem i chyba czas zrobić 5tą falę w dół i zamiast abc może być 5tka w dół
  wygląda na to że ten wykres 5tki w górę który ja wklejałem a wszyscy krytykowali jednak był bo od tego czasu nie poszliśmy w górę ani o punkt

 4. Odpowiedź wydaje się prosta a wiąże się z faktem że od 23 IX 1 pkt kontraktowy to 20 a nie 10 zł jak dotychczas – a więc od 23 IX większe depo po otwarciu kontraktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *