Komentarz po sesji 19.08.2013

Wczorajszy dzień na warszawskim parkiecie można podzielić na dwie części w wyniku których finalnie indeks WIG20 spadł o -0.28% i zamknął się na poziomie 2439. Choć co prawda w układzie technicznym, dziennym nie zaszły jakieś znaczące zmiany to już w mniejszym interwale można dostrzec wzrastającą przewagę niedźwiedzi.

[fumpBegin]

I właśnie od wykresu intra 1h indeksu WIG20 rozpoczniemy dzisiejszą analizę.

Możemy powiedzieć,że indeks definitywnie rozstał się z klinem wzrostowym, którego układ fal wskazywał wyraźnie, iż była to fala kończąca, co najmniej na jakiś czas, wzrost. Wybicie, do dnia wczorajszego przyjęło postać układu trzech fal i w drugiej połowie sesji rozpoczęła się jakaś fala 4-ta. Pytanie czy zejście w trzech ruchach do poziomu ok. 2419 było korektą czy może jednak częścią impulsu. Jeśli impuls, a na to wskazuje wydłużenie “3 fali” to po wzroście z drugiej części wczorajszej sesji, w dniu dzisiejszym powinniśmy być świadkami “zejścia”indeksu co najmniej w rejony wczorajszego dołka.
Jeśli natomiast byki zdołają wyjść nad poziom 2450 to pojawi się możliwość, iż po płytkiej korekcie będzie kolejny ruch w górę.
Osobiście uważam,że wykres wskazuje na wykończenie impulsu w dół (zejście w rejony wczorajszego dołka) i wówczas możliwa byłaby korekt, która na fali optymizmu (wskaźnik SII “na granicach wytrzymałości) mogłaby “przeprowadzić test dolnego ograniczenia klina. Do tego potrzebne jest chyba również lepsze zachowanie inwestorów za oceanem.
Jeśli chodzi o wykres dzienny to tu możemy mówić o pewnym zwycięstwie byków, które nie pozwoliły na potwierdzenie Harami i wyciągnęły indeks na tyle, że po sesji pozostała mała czarna świeca z wyraźnym dolnym cieniem.

Oczywiście to jest zbyt mało aby uznać to “zwycięstwo” za coś więcej niż “chwilowe”. W dalszym ciągu ważna jest formacja odwracająca w układzie harmonicznego nietoperza.
Dodam tylko, że chyba wszystkie oscylatory zawróciły w strefie wykupienia i ich wskazania również przemawiają za kolejną próbą potwierdzenia Harami.
Aby jednak sprawa była dość jasna to musimy sobie powiedzieć, że niedźwiedzie powinny nie tylko potwierdzić Harami ale i zdecydowanie zejść pod poziom wsparcia jaki stanowi 2400 pkt na indeksie.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 19.08.2013

 1. Jacek Raczkowski pisze:

  Widzę Darek ze podobnie do moich przekonać widzisz rynek. Nawet odnoszę wrażenie jakbyś czytał moją analizę bo Twoja jest niemal identyczna, jeśli chodzi o ocenę bieżących wydarzeń.

  oto treść mojej (publikowanej wczoraj w godzinach wieczornych):
  http://galeriazyskow.pl/analiza-fw20-po-seesji-z-dnia-19-08-2013r/

  Jakie widzę zagrania na dzisiaj z walut to USD/JPY i EUR/JPY jeśli dobiją do wsparć i dadzą sygnały.

  Pozdrawiam
  Jacek Raczkowski

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Jacku z przykrością muszę stwierdzić, że od kilku tygodni nie mam czasu aby zajrzeć na jakikolwiek inny blog nawet nie daje rady zajrzeć do mojego kolegi Longterma co w przeszłości nie zdarzało mi się.

   • Hary pisze:

    Niestety tak to już jest z wiekiem, starość nie pozwala na wykonywanie tego co robiło się wcześniej. Niby czas płynie wolniej ale to iluzja. pozdro

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Mój bardzo młody wiek nie jest przyczyną tego tylko są po prostu okresy kiedy wiele spraw trzeba załatwić nieomal równorzędnie.

     • Hary pisze:

      Fajny dowcip z młodym wiekiem:) ważne żeby mieć dystans do siebie.

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Nie ważne jaka cyfra z przodu, ważne jak się czujesz a i swój wiek “cyfrowy” uważam za młody.

 2. Jacek Raczkowski pisze:

  W porządku Darek, Ja czasami czytam wyrywkowo zdanie innych traderów. Akurat zerknąłem rano przy kawce na Twoją analizę i zauważyłem duże podobieństwo bo akurat siedziałem dzień wcześniej i tworzyłem.

  Z resztą układ jaki powstał widzi wielu techników, dla mnie raczej jasny a sygnały powstały kilka dni wcześniej. Choć uważam że dzisiaj lub jutro możemy zaliczyć dołeczki i jaką korektę tego spadku przez kilka dni.

  Pisałem rano tutaj o eurjpy i usdjpy na L. Heh, warto teraz zerknąć na te pary teraz …

  Pozdrawiam i życzę udanych zagrań
  Jacek Raczkowski

  • qba pisze:

   bardzo ciekawe bo ja widzę tak samo , od jutra odbicie po całej 5tce , tak bym obstawiał, spadki na małym obrocie do tego dzisiaj SPADAŁ LOP na spadku więc pierwsze ramie w dół skończone

  • qba pisze:

   acha jeszcze jedno , ja nie wiem czy my w górę to nie zrobiliśmy dopiero 3 w góre , teraz mamy 4 falę i jeszcze 5ta w góre , a dopiero potem korekta całego ruchu od czerwca na WIG 20

 3. Jerzy pisze:

  Ameryka odbija, do okolic 1674 spokojnie powinna dość jak przebije to dalej wzrosty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *