Komentarz po sesji 29.07.2013

Wczorajszy dzień zakończył się wzrostem indeksu WIG20 o 0.36% chociaż prawie całe notowania nie zapowiadały takiego końca. WIG20 zszedł wczoraj do poziomu 2281 jednak dzień zakończył na 2299. Tym samym nie mamy rozstrzygnięć, które mogłyby usatysfakcjonować którąkolwiek stronę rynku ale mamy za to nowe wskazówki mogące pomóc przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych nawet już w dniu dzisiejszym.

[fumpBegin]

Jak pokazuje powyższy wykres intra 1h indeksu WIG20, ważność mniejszego kanału cenowego została wczoraj zniwelowana prawie do “zera”. Podczas poniedziałkowej sesji wyszliśmy z tego kanału dołem jednak bliska odległość dolnej, głównej linii trendu korekty wzrostowej zatrzymała spadki i pozwoliła na odbicie, które razem z fixingiem przełożyło się na ponowne wejście w obszar wąskiej konsolidacji. Teraz teoretycznie można oczekiwać jakiegoś ruchu wzrostowego a jednym z ważniejszych poziomów geometrycznych będzie ok. 2305 gdzie mogłaby wypaść równość fal (wzrost z 25.07 i wczorajsza wspinaczka). Jeśli uda się zdecydowanie wyjść ponad ten poziom to możemy oczekiwać na kontynuację ponownie w rejony ostatnich szczytów. Gdyby jednak ta sztuka się nie udała to sytuacja może stać się niebezpieczna dla długiej strony rynku. Zatrzymanie w okolicach 2305 i zwrot oznaczałby, że przed nami możliwość ruchu w dół o potencjale co najmniej ok. 40 pkt a taki spadek byłby równocześnie wybiciem dolnej linii trendu. Zatem mamy dość wąski obszar, który powinien wskazać dokładniej jak będą kształtować się najbliższe godziny.

Jeśli chodzi zaś o sytuację na wykresie dziennym to tu nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach. Wczorajszy mały biały korpus wskazuje na możliwość podniesienia indeksu w okresie najbliższych dwóch trzech sesji ale wszystko to dotyczy cały czas obszaru konsolidacji. Tu nie ma co dywagować, najważniejsze poziomy to strefa od góry i linia trendu od dołu. Niestety, dla posiadaczy akcji, cały ruch wzrostowy od dołka na ok. 2150 jest coraz bardziej wydłużaną lekko wzrostową korektą i raczej z każdym dniem maleją szanse na to aby ta korekta mogła zamienić się w coś innego. Tylko jakieś wyraźne wykańczanie impulsu wzrostowego w USA może pomóc naszym byczkom podejść pod poziomy stref oporu jednak szansa na ich wybicie jest minimalna.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 29.07.2013

 1. WOK pisze:

  mamy zrobioną książkową korektę intra ABC gdzie C = 61,8% A. – zasięg 2304 celem dla byków.

 2. WOK pisze:

  nie wiem jak to widzisz Darku ale chyba jednak szczyt możliwości byków na dziś mamy za sobą

 3. Atazram pisze:

  🙁 nie ma

 4. Atazram pisze:

  wystraszyłam się, że awaria 🙂

 5. Marek pisze:

  Właśnie mamy potwierdzenie hossy. No to możesz się teraz pośmiać…

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Potwierdzenie czego? Chłopie albo przedstaw fakty na których się opierasz albo nie pisz w ogóle takich bzdur. Nie rób ludziom wody z mózgu.

 6. Marek pisze:

  Zapamiętaj, co napisałem. Teraz dokończymy falę wzrostową (przypuszczam, że jeszcze około 40 pkt) i po korekcie zaczniemy bardzo silny ruch wzrostowy. Czy 4000 na w20 wystarczy? Będę na tym forum wracał do tej sprawy. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

 7. jui pisze:

  Czy zamiast linii równoległej po dołkach dopuszczalne jest narysowanie lini po szczytach , wtedy wychodził by klin wzrostowy

 8. Qba pisze:

  MAREK to musiał kupić KGHM po 200 zł bo można boki zrywać po jego wpisie

 9. WOK pisze:

  dolar prawdę dziś nam mówi a w20 swoją drogą

 10. namoR pisze:

  Zawsze uważałem że głowa to 50% sukcesu dlatego od teraz aż do poniedziałku zero gry i zero czytania komentarzy. Na ten czas najważniejszy jest Poznań Triathlon ! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *