Komentarz po sesji 29.07.2013

Wczorajszy dzień zakończył się wzrostem indeksu WIG20 o 0.36% chociaż prawie całe notowania nie zapowiadały takiego końca. WIG20 zszedł wczoraj do poziomu 2281 jednak dzień zakończył na 2299. Tym samym nie mamy rozstrzygnięć, które mogłyby usatysfakcjonować którąkolwiek stronę rynku ale mamy za to nowe wskazówki mogące pomóc przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych nawet już w dniu dzisiejszym.

[fumpBegin]

Jak pokazuje powyższy wykres intra 1h indeksu WIG20, ważność mniejszego kanału cenowego została wczoraj zniwelowana prawie do „zera”. Podczas poniedziałkowej sesji wyszliśmy z tego kanału dołem jednak bliska odległość dolnej, głównej linii trendu korekty wzrostowej zatrzymała spadki i pozwoliła na odbicie, które razem z fixingiem przełożyło się na ponowne wejście w obszar wąskiej konsolidacji. Teraz teoretycznie można oczekiwać jakiegoś ruchu wzrostowego a jednym z ważniejszych poziomów geometrycznych będzie ok. 2305 gdzie mogłaby wypaść równość fal (wzrost z 25.07 i wczorajsza wspinaczka). Jeśli uda się zdecydowanie wyjść ponad ten poziom to możemy oczekiwać na kontynuację ponownie w rejony ostatnich szczytów. Gdyby jednak ta sztuka się nie udała to sytuacja może stać się niebezpieczna dla długiej strony rynku. Zatrzymanie w okolicach 2305 i zwrot oznaczałby, że przed nami możliwość ruchu w dół o potencjale co najmniej ok. 40 pkt a taki spadek byłby równocześnie wybiciem dolnej linii trendu. Zatem mamy dość wąski obszar, który powinien wskazać dokładniej jak będą kształtować się najbliższe godziny.

Jeśli chodzi zaś o sytuację na wykresie dziennym to tu nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach. Wczorajszy mały biały korpus wskazuje na możliwość podniesienia indeksu w okresie najbliższych dwóch trzech sesji ale wszystko to dotyczy cały czas obszaru konsolidacji. Tu nie ma co dywagować, najważniejsze poziomy to strefa od góry i linia trendu od dołu. Niestety, dla posiadaczy akcji, cały ruch wzrostowy od dołka na ok. 2150 jest coraz bardziej wydłużaną lekko wzrostową korektą i raczej z każdym dniem maleją szanse na to aby ta korekta mogła zamienić się w coś innego. Tylko jakieś wyraźne wykańczanie impulsu wzrostowego w USA może pomóc naszym byczkom podejść pod poziomy stref oporu jednak szansa na ich wybicie jest minimalna.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18 Replies to “Komentarz po sesji 29.07.2013

    1. Nic kompletnie się nie zmieniło po wczorajszej sesji więc nie było sensu coś pisać.

    1. Potwierdzenie czego? Chłopie albo przedstaw fakty na których się opierasz albo nie pisz w ogóle takich bzdur. Nie rób ludziom wody z mózgu.

  1. Zapamiętaj, co napisałem. Teraz dokończymy falę wzrostową (przypuszczam, że jeszcze około 40 pkt) i po korekcie zaczniemy bardzo silny ruch wzrostowy. Czy 4000 na w20 wystarczy? Będę na tym forum wracał do tej sprawy. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

  2. Czy zamiast linii równoległej po dołkach dopuszczalne jest narysowanie lini po szczytach , wtedy wychodził by klin wzrostowy

  3. Zawsze uważałem że głowa to 50% sukcesu dlatego od teraz aż do poniedziałku zero gry i zero czytania komentarzy. Na ten czas najważniejszy jest Poznań Triathlon ! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *