Komentarz giełdowy po sesji 25.07.2013

Wczorajsza sesja choć „spełniła” nasze oczekiwania, nie należała do ciekawych wydarzeń. Indeks WIG20 stracił zaledwie -0.27% i zakończył dzień na poziomie 2318. W trakcie sesji straty były znacznie większe ale końcowa część notowań odbyła się pod dyktando ruchu za oceanem a tam po prostu rosło. jest jednak coś na co warto zwrócić uwagę. Mianowicie …[fumpBegin]

… spadek indeksu w pierwszej części sesji, który zgodnie z przewidywaniami wczorajszego komentarza, doszedł do dolnego ograniczenia kanału odbywał się na zatrważająco niskim obrocie. Równocześnie na kontraktach rosła LOP co wskazuje na korekcyjny charakter tego kierunku.

Można zatem uznać, iż odbicie od dolnej „bandy” kanału już w dniu dzisiejszym powinno zaowocować dojściem do górnego ograniczenia i może nawet próbą wybicia się z tej konsolidacji męczącej nas już od dwóch tygodni. Oczywiście zadanie to będzie arcy trudnym wyzwaniem dla popytowej strony rynku. Jak wskazuje powyższy wykres oraz wykres dzienny (poniżej) nad kanałem w którym tak długo przebywamy są dwie silne strefy oporu a nad nimi górne ograniczenie luki „startowej” z czerwca.

Dopiero pokonanie tych trzech barier zapali „zielone światełko w tunelu dla byków”. Wszystkie ruchy w górę do tych oporów, które nie zdołają ich wybić należy uznać za dalszy ciąg korekty rozpoczętej z poziomu dołka na 2150 co w konsekwencji powinno przełożyć się na kontynuację spadku zainicjowanego w czerwcu.
Myślę, że dzisiejszy dzień zakończymy na plusie, pytanie tylko na jakim? Czy będzie to „plus” zwycięski czy tylko dalej wpisujący się w konsolidację czyli nic nie znaczący?

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Komentarz giełdowy po sesji 25.07.2013

 1. Witam również,
  Pierwsza witryna internetowa otwarta każdego dnia przed sesją, dzięki wielkie i pozdrawiam.

  Dobra robota i oby tak dalej!!!

 2. Rosnący LOP jest potwierdzeniem ruchu. Nie wiem dlaczego miałby być potwierdzeniem jego korekcyjnego charakteru.

  1. Marku masz pełną rację ale jak od każdej reguły są wyjątki tak nie inaczej jest z tym co piszesz. Wzrost LOP przy wyraźnie mniejszym obrocie to cecha charakterystyczna ruchu korekcyjnego. Oczywiście nigdy nie ma pewności (nic nie jest pewne na 100% w przypadku giełdy) ale najczęściej się to sprawdza.

  1. Rozumiem że chodzi Ci o intra i tu jest oczywiście możliwość że mieliśmy wczoraj jakiś ruch w dół teraz korekta i jeszcze raz w dół ale to są gdybania. Jeśli chodzi o ten wymiar czasowy jak i dzienny to najważniejszy jest kierunek wybicia, wszystko co w kanale może przybierać postać trójek a te mogą być zarówno korektą jak i „trójkątem kończącym”.

   1. Powiem tak. Zasięg docelowe wyznaczam na dziennym ale moment wejścia potwierdzam an intra. Tak więc wspominając o pierwszej fali mam na myśli jak najbardziej intra i tu dopatruję się wczoraj fali pierwszej bądź „a” jeśli mamy korektę potem odreagowanei w ramach fali dwa lub B a teraz „walimy trzecią falę” bądź kończące C. jesli jest to c to zakończyć sie powinno na 2231. To mega ważny poziom dla kontraktu. Wykończenie symetrycznej ABC w skali intra (równość A do C) i szczyt dali A w skali dziennej. Uważam że tu a nie gdzie indziej rozstrzygnie się scenariusz.

    1. Nie jestem przekonany o takim scenariuszu ponieważ wiązałby się on z wyjściem z kanału dołem na raptem ok. 20 pkt. Moim zdaniem największe szanse są na to że robimy w tym kanale TUK i obecny ruch od wczoraj jest falą 4 a dzisiejszy spadek ma szanse jeszcze raz uderzyć w dół kanału i odbić aby wykonać falę 5-tą. Oczywiście to jest podstawowy wariant a jakiekolwiek wybicie z kanału wskaże że nie jest on aktualny.

  1. nie koniecznie;
   kolega Qba wkleił tu wczoraj komentarz prawdopodobnie jakiegoś anala który wskazał poziom 2293-2298 jako docelowy dla otwarcia krótkich pozycji i jak widać scenariusz ten nie jest w anty fazie tylko w fazie rozwoju

  1. Kochani, czytajcie dokładnie, przecież dyskusja odbywała się na temat kanału na wykresie intra!!!!!!!!!!!! Kolega natomiast wyskakuje nagle z dziennym????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *