Analiza weekendowa 17-21.06.2013

Zapraszam do obejrzenia analizy weekendowej, w której omawiam sytuację na indeksach giełdowych, na największych spółkach z WIG20 oraz sytuację pary walutowej EUR/USD.

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=leTTPseFFWo&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 17-21.06.2013

 1. Borse pisze:

  Dobra robota Darku 🙂 Zresztą jak zwykle. Pozycje mam zajęte i czekam. Pozdrawiam Wszystkich w tę słoneczna niedzielę 🙂

 2. ikti pisze:

  Risk Tracker ostrzegał przed spadkami już od 6 czerwca, więc był czas się przygotować. Sygnał został ponowiony, więc wątpię aby to był już koniec spadków.

  Zobaczcie też na wskaźnik na podstawie COT eurodollara przesunięty o rok w przód wymyślony przez McClellan’a.
  Jakiś czas temu zrobiłem jego wykres na ten rok i przewiduje ostre spadki aż do września.
  http://tiny.pl/hs1rk

 3. wacek245 pisze:

  jak zwykle bardzo doskonały komentarz przedstawiający zakres możliwego ruchu w kolejnym tygodniu tylko dla czego Pan przeszedł chwilowo do wrogiego wzrostowego obozu tym którzy nie wierzyli w spadeczki zostali definitywnie przerzedzeni choć podbicie jest z drugiej strony wskazane aby pozoajmować krótkie pozycje z wyższego poziomu

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Ja nie przechodzę do żadnego obozu tylko wskazuję co i jak, trend w tej chwili jest wyraźny spadkowy ale jesteśmy w miejscach gdzie przy odrobinie szczęścia może dojść do jakieś korekty, ale oczywiście może dalej lecieć bez niej i o tym też mówiłem.

 4. KFI pisze:

  Świetna analiza, Dzięki

 5. marian pisze:

  Darek a nie zapomniałeś o naszej lokomotywie z top-5 czyli KGHM, chociaż tam sytuacja jest wiadoma

 6. Arzata pisze:

  Witam. A był kghm? czy przegapiłam?:)
  Może wyniki amerykańskich spółek ,a są zawsze “lepsze” od oczekiwań i chyba podawane są w lipcu nie pozwolą indeksom zejść zbyt nisko. Korekta tak , tuż przed wynikami,ale… amerykanie tak lubia hołubić swoim spółką.:)
  Pozdrawiam.

 7. Karol pisze:

  Dzięki za analizę weekendową. Pozwolę sobie nie zgodzić się tym co usłyszałem ale z tym ze będziemy niżej. Może spadniemy niżej przez kilka dni ale nie ma żadnych postaw postaw ku temu aby widzieć czarno sytuację światową. Nic takiego się nie wydarzyło co by uzasadniało tą wyprzedaż, widać słabość naszej giełdy na SM z zagranicy. Nadzieję pokładam w tym ze , ktoś te akcje kupował i będzie chciał na nich zarobić, więc będzie jakieś odbicie na akcjach WIG 20. Zgadzam się ze poziom powyżej 2500 to daleka perspektywa jak i spadki poniżej 1900 punktów, raczej będzie stabilizacja na niższym poziomie około 2200 i wyczekiwanie na to co zrobi u nas zagranica to Oni mają okazję zarobić.
  Pozdrawiam.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Dwadzieścia lat na giełdzie nauczyło mnie że takie żuczki jak my nie znamy nigdy powodów danego ruchu (oczywiście dużego) przed ani na początku tylko po. W końcu giełda wyprzedza gospodarki o kilka miesięcy. Ja ze swej strony mogę tylko zastanowić się mocniej nad drukowaniem. Dlaczego przy kiepskich gospodarkach (ta sytuacja jest do dzisiaj bo dodruk nic a nic w tym nie pomaga) wywindował ceny do głupkowatych poziomów a teraz kiedy zbliża si,ę nieuchronni przycięcie a dalej zlikwidowanie dodruku, nie ma być oddanie tych wzrostów? Jeżeli kilku grubasów ładowało akcje i podnosiło indeksy do takich rozmiarów to teraz zdają sobie dobrze sprawę z tego iż nie da się wyjść z tych ilości przy dobrych cenach zwłaszcza jak wszyscy równocześnie będą chcieli to zrobić , ktoś musi nie wytrzymać i “pierwszy pstryknąć w stojącą z przodu kostkę domina”.

  • rubik pisze:

   owszem nic złego się nie wydarzyło ale AT wskazuje na to, że się wydarzy.. tzn pewnie decyzje co do NEWS-a zostały już podjęte, tylko my mali jeszcze o tym nie wiemy 😉

 8. Daro pisze:

  Dzięki Darku za analizą, pominąłeś “miedziaka” a on grał główne skrzypce w minionym tygodniu.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Zgadza się umknęło mi ale w dalszym ciągu obowiązuje co najmniej 105zł a myślę że są możliwości (ceny miedzi) na znacznie niższe poziomy.

 9. lingwista pisze:

  Bardzo silny argument za spadkami w średnim (na razie terminie) bardzo ostre, rzadko spotykane negatywne ułożenie średnich wykładniczych zarówno tygodniowych jak i dziennych.

 10. 22kk pisze:

  Dzień dobry. P. Darku – starałem się Pana nie komplementować, ale ostatnie tygodnie analiz – to MAJSTERSZTYK!!!
  Ma Pan takiego czuja, że … no brak słów uznania.
  Dla wszystkich byków i pytających o koncentrację pozycji przypomnę n-ty raz.. Gruby zawsze jest na krótkiej futures i na długiej w akcjach. Nie jest samobójcą jest -arbitrażystą! Łatwość usuwania portfela akcji w piątek zaskoczyła myślę wszystkich. Nie mniej, nie zgodzę się z Gospodarzem w kwestii korekty- od poniedziałku – bo w piątek byliśmy przed pełnią księżyca podczas przesilenia letniego! Od poniedziałku moim zdaniem będą wzrosty, ok. tygodnia minimum, co nie zmienia faktu, że w kwietniu 2014 możemy być na 1500pkt na W20. Gorące pozdrowienia dla wszystkich!

 11. Artur pisze:

  Dzięki za analizę.
  Pominąłeś KGH ale domyślam się , że i w tym przypadku na wzrosty nie ma co liczyć.

 12. miro pisze:

  A czy sytuacja nie rozwinie się tak, że indeksy pod przewodnictwem SP 500 będą przez najbliższe miesiące oscylowały w kanale 1580 – 1680, ( dla WIG20 2300 – 2500) po to żeby przeczekać co dalej,taka konsolidacja przed nowymi szczytami?

 13. Jacek Raczkowski pisze:

  No witam.
  Zgadzam się z Darkiem. Istnieje duża szansa na odbicie. W przypadku funta daję więcej szans, natomiast edek nie wiem. Musiałby trochę urosnąć żebym mógł coś zobaczyć

  Mój punkt widzenia: http://galeriazyskow.pl/podsumowanie-analiz-gbpusd-i-eurusd-23-06-2013r/

  Niebawem napiszę coś o Gold i Silver bo mam ciekawy pomysł ale jeszcze muszę poobserwować. W zasadzie powiem tyle że świeczka tygodniowa następna jest mi potrzebna i w zależności od niej będzie ważyło się kilka tygodni lub nawet miesięcy na tym walorach.

  Darek jako technik, wie o czy mówię oraz wielu czytelników z tego bloga.

  Aha uwaga na sp500 może coś odbić, rynek dociera do fajnych wsparć. Podobnie dax, ftse i cac40. Na razie przedwcześnie ale warto obserwować i czekać na sygnały.

  Pozdrawiam
  Jacek Raczkowski

 14. JJ pisze:

  Bardzo ciekawa analiza szczególnie WIG5 fajnie rozbity na czynniki pierwsze – nie trzeba samemu robić:) Całości obrazu dopełnia słabość PLN, do wszystkich głównych walut, która w mojej opinie będzie kontynuowana. Szczegóły na blogu: http://sygnalyfw20.blogspot.com/

 15. Qba pisze:

  Qba jak napisze to samo ale bez przekleństw czyli kulturalnym językiem to puszczę.

 16. mirekd pisze:

  Uwaga, rysują formację rąbu na m5,może wyskoczą do góry

 17. mirekd pisze:

  oczywiście rombu

 18. mirekd pisze:

  I poszli chwilowo , po 2181 a później 2200

 19. Zbyszek pisze:

  słaby planowany armagedon, nie to co kiedyś.

 20. peterd pisze:

  Panie Darku. Czy mogę prosić o dwa zdania w najbliższej analizie na temat kontraktów terminowych FW20U13. Z góry dziękuję.

 21. sp500 pisze:

  jutro USA sp500 zakkonczy na plus 1.27% plus 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *