Analiza weekendowa 17-21.06.2013

Zapraszam do obejrzenia analizy weekendowej, w której omawiam sytuację na indeksach giełdowych, na największych spółkach z WIG20 oraz sytuację pary walutowej EUR/USD.

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=leTTPseFFWo&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

34 Replies to “Analiza weekendowa 17-21.06.2013

 1. Dobra robota Darku 🙂 Zresztą jak zwykle. Pozycje mam zajęte i czekam. Pozdrawiam Wszystkich w tę słoneczna niedzielę 🙂

 2. jak zwykle bardzo doskonały komentarz przedstawiający zakres możliwego ruchu w kolejnym tygodniu tylko dla czego Pan przeszedł chwilowo do wrogiego wzrostowego obozu tym którzy nie wierzyli w spadeczki zostali definitywnie przerzedzeni choć podbicie jest z drugiej strony wskazane aby pozoajmować krótkie pozycje z wyższego poziomu

  1. Ja nie przechodzę do żadnego obozu tylko wskazuję co i jak, trend w tej chwili jest wyraźny spadkowy ale jesteśmy w miejscach gdzie przy odrobinie szczęścia może dojść do jakieś korekty, ale oczywiście może dalej lecieć bez niej i o tym też mówiłem.

  1. Jeśli nie powiedziałem to przez nieuwagę. Oczywiście KGHM to spadek do co najmniej 105 zł a jeśli ktoś śledzi notowania miedzi to wie że najprawdopodobniej znacznie niżej.

 3. Witam. A był kghm? czy przegapiłam?:)
  Może wyniki amerykańskich spółek ,a są zawsze „lepsze” od oczekiwań i chyba podawane są w lipcu nie pozwolą indeksom zejść zbyt nisko. Korekta tak , tuż przed wynikami,ale… amerykanie tak lubia hołubić swoim spółką.:)
  Pozdrawiam.

 4. Dzięki za analizę weekendową. Pozwolę sobie nie zgodzić się tym co usłyszałem ale z tym ze będziemy niżej. Może spadniemy niżej przez kilka dni ale nie ma żadnych postaw postaw ku temu aby widzieć czarno sytuację światową. Nic takiego się nie wydarzyło co by uzasadniało tą wyprzedaż, widać słabość naszej giełdy na SM z zagranicy. Nadzieję pokładam w tym ze , ktoś te akcje kupował i będzie chciał na nich zarobić, więc będzie jakieś odbicie na akcjach WIG 20. Zgadzam się ze poziom powyżej 2500 to daleka perspektywa jak i spadki poniżej 1900 punktów, raczej będzie stabilizacja na niższym poziomie około 2200 i wyczekiwanie na to co zrobi u nas zagranica to Oni mają okazję zarobić.
  Pozdrawiam.

  1. Dwadzieścia lat na giełdzie nauczyło mnie że takie żuczki jak my nie znamy nigdy powodów danego ruchu (oczywiście dużego) przed ani na początku tylko po. W końcu giełda wyprzedza gospodarki o kilka miesięcy. Ja ze swej strony mogę tylko zastanowić się mocniej nad drukowaniem. Dlaczego przy kiepskich gospodarkach (ta sytuacja jest do dzisiaj bo dodruk nic a nic w tym nie pomaga) wywindował ceny do głupkowatych poziomów a teraz kiedy zbliża si,ę nieuchronni przycięcie a dalej zlikwidowanie dodruku, nie ma być oddanie tych wzrostów? Jeżeli kilku grubasów ładowało akcje i podnosiło indeksy do takich rozmiarów to teraz zdają sobie dobrze sprawę z tego iż nie da się wyjść z tych ilości przy dobrych cenach zwłaszcza jak wszyscy równocześnie będą chcieli to zrobić , ktoś musi nie wytrzymać i „pierwszy pstryknąć w stojącą z przodu kostkę domina”.

  2. owszem nic złego się nie wydarzyło ale AT wskazuje na to, że się wydarzy.. tzn pewnie decyzje co do NEWS-a zostały już podjęte, tylko my mali jeszcze o tym nie wiemy 😉

  1. Zgadza się umknęło mi ale w dalszym ciągu obowiązuje co najmniej 105zł a myślę że są możliwości (ceny miedzi) na znacznie niższe poziomy.

 5. Bardzo silny argument za spadkami w średnim (na razie terminie) bardzo ostre, rzadko spotykane negatywne ułożenie średnich wykładniczych zarówno tygodniowych jak i dziennych.

 6. Dzień dobry. P. Darku – starałem się Pana nie komplementować, ale ostatnie tygodnie analiz – to MAJSTERSZTYK!!!
  Ma Pan takiego czuja, że … no brak słów uznania.
  Dla wszystkich byków i pytających o koncentrację pozycji przypomnę n-ty raz.. Gruby zawsze jest na krótkiej futures i na długiej w akcjach. Nie jest samobójcą jest -arbitrażystą! Łatwość usuwania portfela akcji w piątek zaskoczyła myślę wszystkich. Nie mniej, nie zgodzę się z Gospodarzem w kwestii korekty- od poniedziałku – bo w piątek byliśmy przed pełnią księżyca podczas przesilenia letniego! Od poniedziałku moim zdaniem będą wzrosty, ok. tygodnia minimum, co nie zmienia faktu, że w kwietniu 2014 możemy być na 1500pkt na W20. Gorące pozdrowienia dla wszystkich!

 7. A czy sytuacja nie rozwinie się tak, że indeksy pod przewodnictwem SP 500 będą przez najbliższe miesiące oscylowały w kanale 1580 – 1680, ( dla WIG20 2300 – 2500) po to żeby przeczekać co dalej,taka konsolidacja przed nowymi szczytami?

 8. No witam.
  Zgadzam się z Darkiem. Istnieje duża szansa na odbicie. W przypadku funta daję więcej szans, natomiast edek nie wiem. Musiałby trochę urosnąć żebym mógł coś zobaczyć

  Mój punkt widzenia: http://galeriazyskow.pl/podsumowanie-analiz-gbpusd-i-eurusd-23-06-2013r/

  Niebawem napiszę coś o Gold i Silver bo mam ciekawy pomysł ale jeszcze muszę poobserwować. W zasadzie powiem tyle że świeczka tygodniowa następna jest mi potrzebna i w zależności od niej będzie ważyło się kilka tygodni lub nawet miesięcy na tym walorach.

  Darek jako technik, wie o czy mówię oraz wielu czytelników z tego bloga.

  Aha uwaga na sp500 może coś odbić, rynek dociera do fajnych wsparć. Podobnie dax, ftse i cac40. Na razie przedwcześnie ale warto obserwować i czekać na sygnały.

  Pozdrawiam
  Jacek Raczkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *