24 Replies to “Analiza weekendowa 10-14.06.2013

 1. W nawiązaniu do nastrojów inwestorów indywidualnych – trzeba jednak przyznać, że obecnie indywidualni inwestujący na giełdzie to garstka hobbystów i zapaleńców, co widać po frekwencji na forach internetowych poświęconych giełdzie. Większość inwestorów nadal utrzymuje lokaty, choć ostatnio większa grupa postanowiła zainwestować w obligacje (fundusze pieniężne) – i zostali ubrani na górce.

  1. A czy w wrześniu 2011 było więcej inwestorów indywidualnych? Czy może w maju 2012 było ich więcej?

  1. A tu już takiego rozwiązania ani nie potwierdzę ani nie zaprzeczę. Po prostu edek to coś innego od jakiegoś czasu chodzi zbliżonymi drogami do S&P ale każdy wie że przez większość czasu jego kierunek jest odwrotny zatem trudno jest mi to powiązać akurat z „przelewami”.

 2. Panie Darku.
  Ile ptk z indeksu odejdzie po odcieciu dywidendy PEO w tym tygodniu?
  Czy zmienia to obraz techniczny spolki ?

 3. Nie, nie chodzi mi o to czy było ich więcej czy mniej, tylko o to kim ci ludzie są i czy może to mieć wpływ na prawidłową interpretację wyników takiego badania. Jeśli to garstka hobbystów i w pewnym sensie profesjonalistów, to ich nastawienie może trafnie przewidywać koniunkturę (posiadają wiedzę, doświadczenie, korzystają z wypróbowanych narzędzi). W sytuacji gdy na giełdzie inwestuje tłum – wtedy w takim badaniu nastrojów odsetek profesjonalnych inwestorów jest niewielki, wówczas badanie prawidłowo wskazuje nastawienie tłumu które zawsze należy interpretować kontrariańsko.

  1. Właśnie dlatego podałem te przykłady. Wówczas indeks wskazywał dokładne przeciwieństwo czyli rekordowe poziomy niedźwiedzi.

 4. Panie Darku, a gdzie można znaleźć terminy „przelewów FED” archiwalne i przyszłe? Chciałaby sprawdzić czy rzeczywiście wtedy wypadają dni wzrostowe na SP500.

 5. Panie Darku, ale jaka to tajemnica, z kalendarza wynika, że oni kupują CODZIENNIE!!! To codziennie powinny być białe świeczki, a nie są. Tym sposobem teoria upadła 🙁

  1. Ale nie codziennie idzie „przelew” na ponad 2,5 mld a tylko takie i wyższe wywoływały do tej pory wzrost (zauważalny a nie o 0.2%).

  1. I o to chodziło, ja nie złamałem obietnicy a teraz wszyscy mogą już wiedzieć. Inna sprawa to fakt, iż może to oznaczać, że powoli działanie tego „schematu” dobiega końca. Zobaczymy jutro, a jest na co popatrzeć, ta kwota robi wrażenie.

   1. Witam Darku, chciałbym zwrócić uwagę że to co podajecie to jest tylko połowa zabawy bo kalendarz zakupów obligacji rządowych. Od czasu ogłoszenia QE3 FED kupuje prawie drugie tyle miesięcznie tzw. MBS (Mortgage Backed Securities) czyli obligacji zabezpieczonymi hipotekami. Dodatkowo (o czym się zupełnie nie mówi) reinwestuje środki z zapadłych MBS – to jest kolejne dodatkowe ok. 27-30 mld miesięcznie.

    1. Być może, nie interesuję się tym a tak mocno, dla mnie ma znaczenie zależność i ot tyle. Dzieki jednak za dodatkową wiedzę w tym temacie.

 6. Po co się zastanawiać nad przelewami z FED – jest główne wsparcie 1590, jest kanał spadkowy korekty. Na H1 i H4 mają szansę na odwróconą rgr i wybicie z tego kanału w górę. Póki 1590 trzyma, nie ma mowy o spadkach

  1. A kto tu mówi cos o spadkach? Po prostu jest jakaś zależność i gdy ona przestaje działać to może być oznaką innych zmian. Nie słyszałem aby ktoś spadki motywował tu „przelewami”.

 7. Ja od tygodnia nie gram nic, bo w sumie nie miałem zbytnio czasu. W tym tygodniu wygasa seria, więc cuda mogą się dziać, a ja postoje z boku i popoatrzę. Darku dobra robota w słoneczną niedzielę 🙂 Pozdrawiam

  1. Mozesz wskazac jakie widziales cuda chocby kilka lat wstecz bo ja jak pamiecia siegam wstecz to nic takiego nie widzialem tylko zawsze czytam np na parkiecie ze lepiej sobie odpuscic gre bo cuda beda sie dziac

 8. Darku naprawdę dobra robota,szczególnie EUR/$ pełna zgoda.
  Nasz rynek ..hm ,dla masochistów ( bez obrazy),choć sam coś puknę np dzis wykupiony Midwig czyli S nale juz raczej na wakacje nową serie SMw40U13 po 2909..chyba da coś na maLy wyjazd.Ale generalnie to strata czasu i kasy bawienie sie z naszymi szagrami.Ja pogrywam głównie na forex-sie polecam DAX ,waluty,naprawde fajne ruchy mala wkłady (< 500 zl 0.1 lota) a na zyski nie musze czekać godzinami jak na Migwigu.

  powodzenia all.
  Gregor

 9. HOWGH

  pamiętaj że 150 mld zł mają zainwestowane KOWALSCy za pomocą funduszy TFI – to jest właśnie indywidualny inwestor ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *