Analiza weekendowa 10-14.06.2013

Zapraszam do obejrzenia kolejnej “weekendowej”.

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L9XVP6p-Mz8&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 10-14.06.2013

 1. Howgh pisze:

  W nawiązaniu do nastrojów inwestorów indywidualnych – trzeba jednak przyznać, że obecnie indywidualni inwestujący na giełdzie to garstka hobbystów i zapaleńców, co widać po frekwencji na forach internetowych poświęconych giełdzie. Większość inwestorów nadal utrzymuje lokaty, choć ostatnio większa grupa postanowiła zainwestować w obligacje (fundusze pieniężne) – i zostali ubrani na górce.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   A czy w wrześniu 2011 było więcej inwestorów indywidualnych? Czy może w maju 2012 było ich więcej?

 2. krezus pisze:

  jezeli dobrze rozumiem ten “przelew” osłabi dolara? pozdrawiam

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   A tu już takiego rozwiązania ani nie potwierdzę ani nie zaprzeczę. Po prostu edek to coś innego od jakiegoś czasu chodzi zbliżonymi drogami do S&P ale każdy wie że przez większość czasu jego kierunek jest odwrotny zatem trudno jest mi to powiązać akurat z “przelewami”.

 3. Arzata pisze:

  Panie Darku.
  Ile ptk z indeksu odejdzie po odcieciu dywidendy PEO w tym tygodniu?
  Czy zmienia to obraz techniczny spolki ?

 4. Howgh pisze:

  Nie, nie chodzi mi o to czy było ich więcej czy mniej, tylko o to kim ci ludzie są i czy może to mieć wpływ na prawidłową interpretację wyników takiego badania. Jeśli to garstka hobbystów i w pewnym sensie profesjonalistów, to ich nastawienie może trafnie przewidywać koniunkturę (posiadają wiedzę, doświadczenie, korzystają z wypróbowanych narzędzi). W sytuacji gdy na giełdzie inwestuje tłum – wtedy w takim badaniu nastrojów odsetek profesjonalnych inwestorów jest niewielki, wówczas badanie prawidłowo wskazuje nastawienie tłumu które zawsze należy interpretować kontrariańsko.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Właśnie dlatego podałem te przykłady. Wówczas indeks wskazywał dokładne przeciwieństwo czyli rekordowe poziomy niedźwiedzi.

 5. Julia pisze:

  Panie Darku, a gdzie można znaleźć terminy “przelewów FED” archiwalne i przyszłe? Chciałaby sprawdzić czy rzeczywiście wtedy wypadają dni wzrostowe na SP500.

 6. Julia pisze:

  Panie Darku, ale jaka to tajemnica, z kalendarza wynika, że oni kupują CODZIENNIE!!! To codziennie powinny być białe świeczki, a nie są. Tym sposobem teoria upadła 🙁

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Ale nie codziennie idzie “przelew” na ponad 2,5 mld a tylko takie i wyższe wywoływały do tej pory wzrost (zauważalny a nie o 0.2%).

 7. rubik pisze:

  ja jestem zwolniony z tajemnicy, to nie jest jakaś wiedza tajemna przecież, wystarczy pogooglać 😉
  http://www.newyorkfed.org/markets/tot_operation_schedule.html

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   I o to chodziło, ja nie złamałem obietnicy a teraz wszyscy mogą już wiedzieć. Inna sprawa to fakt, iż może to oznaczać, że powoli działanie tego “schematu” dobiega końca. Zobaczymy jutro, a jest na co popatrzeć, ta kwota robi wrażenie.

   • Longterm pisze:

    Witam Darku, chciałbym zwrócić uwagę że to co podajecie to jest tylko połowa zabawy bo kalendarz zakupów obligacji rządowych. Od czasu ogłoszenia QE3 FED kupuje prawie drugie tyle miesięcznie tzw. MBS (Mortgage Backed Securities) czyli obligacji zabezpieczonymi hipotekami. Dodatkowo (o czym się zupełnie nie mówi) reinwestuje środki z zapadłych MBS – to jest kolejne dodatkowe ok. 27-30 mld miesięcznie.

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Być może, nie interesuję się tym a tak mocno, dla mnie ma znaczenie zależność i ot tyle. Dzieki jednak za dodatkową wiedzę w tym temacie.

 8. rubik pisze:

  ostatnio tak duża kwota szła 31 maja… SP500 skończył dzień na -1,43% 😉

 9. Howgh pisze:

  Po co się zastanawiać nad przelewami z FED – jest główne wsparcie 1590, jest kanał spadkowy korekty. Na H1 i H4 mają szansę na odwróconą rgr i wybicie z tego kanału w górę. Póki 1590 trzyma, nie ma mowy o spadkach

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   A kto tu mówi cos o spadkach? Po prostu jest jakaś zależność i gdy ona przestaje działać to może być oznaką innych zmian. Nie słyszałem aby ktoś spadki motywował tu “przelewami”.

 10. Borse pisze:

  Ja od tygodnia nie gram nic, bo w sumie nie miałem zbytnio czasu. W tym tygodniu wygasa seria, więc cuda mogą się dziać, a ja postoje z boku i popoatrzę. Darku dobra robota w słoneczną niedzielę 🙂 Pozdrawiam

  • namoR pisze:

   Mozesz wskazac jakie widziales cuda chocby kilka lat wstecz bo ja jak pamiecia siegam wstecz to nic takiego nie widzialem tylko zawsze czytam np na parkiecie ze lepiej sobie odpuscic gre bo cuda beda sie dziac

 11. Gregor pisze:

  Darku naprawdę dobra robota,szczególnie EUR/$ pełna zgoda.
  Nasz rynek ..hm ,dla masochistów ( bez obrazy),choć sam coś puknę np dzis wykupiony Midwig czyli S nale juz raczej na wakacje nową serie SMw40U13 po 2909..chyba da coś na maLy wyjazd.Ale generalnie to strata czasu i kasy bawienie sie z naszymi szagrami.Ja pogrywam głównie na forex-sie polecam DAX ,waluty,naprawde fajne ruchy mala wkłady (< 500 zl 0.1 lota) a na zyski nie musze czekać godzinami jak na Migwigu.

  powodzenia all.
  Gregor

 12. Qba pisze:

  HOWGH

  pamiętaj że 150 mld zł mają zainwestowane KOWALSCy za pomocą funduszy TFI – to jest właśnie indywidualny inwestor ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *