Komentarz giełdowy 12.06.2013

W dniu wczorajszym indeks WIG20 stracił „symboliczne” 0.1% i zakończył sesję na poziomie 2482. Można powiedzieć, że byliśmy świadkami „notowań bez historii”. Właściwie nie zaszły żadne zmiany, które mogłyby podpowiedzieć coś więcej niż po sesji z wtorku. Dlatego dzisiaj same wykresy, no może z króciutkim komentarzem.

[fumpBegin]

Na wykresie dziennym, kształt świecy jak i jej umiejscowienie między linia trendu a oporem, mówi samo za siebie. Właściwie z tego można wyciągnąć jeden konkretny wniosek. Dzisiaj powinno dość do wybicia jednej z barykad i to być może zaowocuje jakimś większym „pociągnięciem.

Wykres intra zdaje się wskazywać, iż minimalnie większą przewagę na najbliższe godziny mają niedźwiedzie, które wczoraj jednak zdołały wybić linię trendu wzrostowego. Tak jak wspomniałem ta przewaga jest minimalna bo tuż poniżej wczorajszego zamknięcia a dokładniej ok. 10 pkt niżej są kolejne poważne wsparcia w ujęciu intra, dołek z wtorku i linie: czarna, zielona. Dopiero wybicie tych rejonów pozwoli na ruch mogący swoją długością odpowiadać temu od szczytu do wczorajszego dołka.
Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i spokojnie poczekać na chociażby krótko terminowe rozstrzygnięcia.

[fumpEnd]

7 Replies to “Komentarz giełdowy 12.06.2013

  1. powtarzam, gs zależy na wysokim rozliczeniu fiutów niezależnie od otoczenia, małą kasą może „ugotować” sporo osób, które teraz widzą rozpoczynający się zjazd na świecie i otwierają krótkie pozycje, nbp pomaga gs nabywać tanio waluty za obligi, a akcje zostawia na deser

    1. Takie rozpisanie jest złe ponieważ jest złamany jeden z podstawowych warunków, mianowicie fala 4-ta nie może zachodzić na falę 1-szą. Takie coś dyskwalifikuję ten układ falowy.

  2. Panie Dariuszu proszę o krótką analizę indeksu RTS….spadki nie nie mają końca..a akurat jestem załadowany w akcje….jakie zasięg spadków?

    1. Nie obserwuje zbytnio tego rynku więc aby coś powiedzieć musiałbym nad nim trochę przysiedzieć a dzisiaj to niemożliwe.

  3. Zarówno RTS jak i BOVESPA wyglądają tragicznie. Jeśli jesteśmy przesunięci fazowo względem tych rynków to czeka nas niedługo też zjazd. Ale póki co jesteśmy blisko szczytów, ciekawe czy na WIG20 domkną dzisiejszą (czwartkową) lukę. BUX wygląda jakby nie miał sił zamknąć luki.

  4. Jeśli chodzi o USA to po zejściu na interwał 4h czy 1h wydaje mi się iż od 6 czerwca mamy tam do czynienia z korektą pędzącą. Dzisiejszy wzrost zbiega się z dniem dużego „przelewu z FED” a to z reguły owocuje wzrostem. Następny duży przelew już 17 w poniedziałek zatem jeśli jest to korekta to jutro mogą spadać co przyczyniłoby się do utworzenia 5-ki spadkowej a taka nie jest końcem korekty więc po odreagowaniu byłaby kolejna 5-ka w dół. Tyle na dzisiaj coś więcej w weekendowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *