Analiza weekendowa 22-26.04.2013

Za nami kolejny tydzień inwestycji giełdowych, przed nami tydzień, w którym wiele wolnego zatem może to najlepsza pora aby zapoznać się z analizą weekendową aby wszystko dobrze przemyśleć. Oczywiście dzisiaj nie zabraknie niespodzianek. Oprócz indeksu WIG20 i S&P omówię dokładniej TOP5 oraz pary złotówkowe a na deser analiza EUR/USD (uważaj ta analiza jest dograna po pożegnaniu).

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tsi21SuTAiA&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17 Replies to “Analiza weekendowa 22-26.04.2013

 1. Ja też bardzo dziękuję za analizę i polecam osobą które zaczynają przygodę z giełdą aby sobie zrobiły notatki z dzisiejszej treści analitycznej.
  Ja osobiście wieczorem jeszcze raz odsłucham nagranie.
  Jo obserwuję głównie WIG20 a szczególnie WiG5 i codziennie analizuję wykresy tych spółek a także wykresy surowców (ropa, miedź, srebro) i na chwilę obecną nie widzę potencjału do wzrostu na WIG5 i myślę, że od 14-15 maja po wynikach banków, KGHM zacznie się zjazd na południe.
  W przypadku KGHM proszę zwrócić uwagę, że w I kw.2012r. wyniki nie były obarczone podatkiem od kopalin, cena miedzi była wyższa o ok.1500$, ni i wiele niewiadomych w projekcie w Chile.

 2. Świetna analiza, w 100% się zgadzam. W dłuższym terminie zwrócił bym uwagę na wykres miesięczny WIG20 gdzie mamy wyraźne trzy czarne kruki, nie jako potwierdzone w kwietniu. Nic dobrego to nie wróży. Ja celuje nawet w okolice poniżej 1600 na kontrakcie gdzie mamy 161% zewnętrznego wzniesienia ostatniej fali wzrostowej od maja do stycznia, i było by to w tedy jakoś wydłużone 1:1 o którym wspomniałeś. Szczegóły na blogu: http://sygnalyfw20.blogspot.com/

 3. No Darek dzisiaj przeszedłeś sam siebie, brawo. Ale znając życie maruderzy się znajdą. A na S&P500 w interwale weekly nie możemy umić o KANAPCE? Przyznam się, że gram pod to. Do wtorku będzie jeszcze spokojnie, bo strojenie, ale w maju korekta przyjdzie.
  Dałeś czadu 🙂 Dzięki.

 4. Darku, a czy jeśli 2x coś zadziałało to czy trzecim razem nie może się okazać pułapką na niedźwiedzie? chodzi mi o analogię, którą pokazywałaś.

  1. Wszystko może się zdarzyć jednak musisz sobie zadać pytanie czy RGR działa tylko 2 x ? Czy inne formacje działają tylko 2 x? To co pokazałem uważam za pewien „wzór” cenowy a że nikt do dzisiaj nic takiego nie opisał jako formacja to…… .

 5. Darku, pamiętam jak mnie uczyłeś, że jak coś wygląda idealnie, to jest to zbyt piękne i łatwe. Dlatego zadałem to pytanie.

  1. Zgadza się tylko wskaż mi analizy innych osób lub podaj przykłady opinii w których takie porównanie zostało pokazane. Obawiam się „że na palcach jednej ręki” można policzyć tych którzy to dostrzegli.

 6. A mi wychodzi ze na edku mozliwa jest jazda pod 1.3230 jesli przebija najpierw 1.3050 co moze potwierdzac potencjalne oslabienie jena w niedlugim czasie. Zobaczymy, ale wydaje mi sie ze politycy i banksterzy centralni znow moga zaczac mieszac i interweniowac slownie.

 7. Bardzo dziękuję Panie Darku za analizę par EUR/PLN oraz USD/PLN. Mam nadzieję, że te analizy przydadzą się nie tylko mi, ale większej grupie Pana słuchaczy

 8. Na moje oko, to wielcy gracze powinni doprowadzić do wybicia górą przedstawionej wielkiej formacji na S&P500, wtedy pojawią się i obroty i indywidualni kupujący. Zbyt dużo drobnych graczy ciągle myśli o kryzysie i spadkach więc pewnie będzie trochę na przekór. Z tego również powodu psychika wielu inwestorów skłania do brania krótkich na „wielkim potrójnym szczycie” S&P500. Wielcy gracze zbyt łatwo nie oddadzą tych pieniędzy.
  W ogóle jak wszystkich robią w balona od dwóch lat po opuszczeniu „formacji diamentu” z 2011 r. Wzrosty na ciągłych oczekiwaniach korekty, a taka sytuacja może trwać i trwać.

  1. Trzba brać taką ewentualność pod uwagę. Kombinowanie że giełdy służą do transferu kapitału od większości do garstki wielkich jest też słuszne. Nie zgadzam się tylko z jednym mianowicie nie widzę możliwości wciągnięcia szerokiej ulicy do spekulacji na rynkach w najbliższym i a nawet dalszym czasie. Do tego jest potrzebna rozszerzająca się klasa „średnia” czyli nowi ludzie którzy dokonali awansu społecznego która zastanawia co robić z nadwyżkami gotówki.
   Ze mną tak było jakiś 12lat temu zaczełem coraz lepiej zarabiać i zostawały mi nadwyżki gotówki na początku ładowałem je w fundusze z czasem stwierdziłem że być może sam lepiej to zrobię i zaczełem grać

   1. I tu wypowiedziałeś to co jest sednem (według mojej opinii) na temat „ulicy” Giełda w pewien sposób się zmienia i w tej chwili mamy walkę między „dużymi” i ” większymi” o to kto kogo przechytrzy. Zagrania naszego rządu idealnie wpasowują się w tą walkę (OFE). Można jedynie domyślać się komu zależy na tym aby worki napełniać po brzegi na poziomach niższych od dotychczasowych i dla kogo te kwestie związane z OFE? Gdy to zostanie zrobione wówczas faktycznie możemy być uczestnikami hossy pokoleniowej.

  2. To że spowolnienie jest to „cały świat” już wie.
   Skoro każdy w domu może sobie wygodnie grać na platformach inwestycyjnych nie tylko na wzrosty jak było „kiedyś” ale również na spadki, więc rynek dostępu do kapitału indywidualnych jest potężny jak nigdy dotąd.
   Teraz prawdopodobnie cała sztuka polega na manipulowaniu wykresami tak aby to co jest widoczne dla „wszystkich” działało raczej rzadko.

   Skoro brak pomysłów na naprawienie kryzysu poza ciągłym skupowaniem aktywów z rynków aby ruszyć gospodarki to wygląda to jak wygląda.
   Wielki kryzys od 1929 r. działał podobnie i w USA wprowadzono nadzór bankowy. W Europie nie było czegoś takiego i doprowadziło to do gigantycznego bezrobocia i wielkich zmian politycznych. Niemcy na fali wielkiego niezadowolenia klasą polityczną doprowadzili do władzy nazistów, jak to są później skończyło każdy wie.

   Od kiedy w latach 70-tych poprzedniego wieku zniesiono pokrycie dolara w złocie pieniądz jest nieobliczalny, jak również nieograniczony w swojej formie skoro dodruki popierają wszystkie wielkie rządy.

   Ponad połowa wysoko postawionych pracowników Goldman Sachs miała wysokie stanowiska w polityce i odwrotnie wielu polityków pracuje w GS. To jest w pewnej formie jedność. Nadzór nad giełdami istnieje tylko trzeba tak kręcić indywidualnym inwestorem aby dał się pozbyć swoich pieniędzy. Po 2008 roku raczej nie dopuszczą to powtórki spadków na taką skalę ponieważ mają świadomość jak cienka linia jest od „masowej ludzkiej tragedii” wliczając tych co pociągają za sznurki.

   Aż dziwne, że po 2008r ciągle istnieje potężne lewarowanie i gra na spadki. To jest właściwie zaproszenie do tworzenia baniek i kryzysów.

   Polecam na spokojnie zobaczyć film „nowi władcy świata”
   http://www.youtube.com/watch?v=6v6fu2sBrmM

   Oczywiście to są luźne myśli i bardziej mi chodzi o inne giełdy niż GPW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *