Komentarz giełdowy 20.03.2013

Dzisiejsza sesja nie przyniosła oczekiwanego odreagowania ostatnich kilku dni spadku. Indeks „wzrósł” o 0.03% i zakończył dzień na poziomie 2423. Można powiedzieć, że w oczekiwaniu na BB i reakcję inwestorów za oceanem ugrzęźliśmy w wąskim przedziale cenowym. Pocieszające jest to, iż ta strefa jest naprawdę bardzo wąska.

[fumpBegin]

Zarówno powyższy wykres intra 1h indeksu WIG20 jak i poniższy wykres intra 1h kontraktów terminowych, pokazują wyraźnie wąską strefę ok. 20-25 pkt w której poruszaliśmy się dzisiaj przez cały dzień.

Dzięki takiemu układowi mamy dość jasno sprecyzowane poziomy, po których wybiciu powinniśmy być świadkami kontynuacji ruchu. Trudno jest ostatecznie założyć w którą stronę ten ruch się odbędzie i dlatego nie będziemy „strzelać”. Niewątpliwie rynek jest już dość mocno wyprzedany co można stwierdzić na podstawie oscylatorów i korekta wzrostowa miała by teraz rację bytu jednak z drugiej strony „wisi” nad nami rozpoczęcie się większej korekty za oceanem i gdyby takowe miało się jednak rozpocząć np. po dzisiejszej wypowiedzi BB to wówczas wskazania oscylatorów można byłoby „włożyć między książki”.

Patrząc na wykres dzienny tez nie wiele się dowiemy. Niestety świeca jaka dzisiaj powstała daje właściwie nieograniczone pole możliwości. Możemy mieć do czynienia z harami ale niskiej ceny i w związku z tym może być jakaś dalsza konsolidacja (lekko wzrostowa) ale i może to być początek jakieś bardziej zdecydowanej korekty wzrostowej. Niestety taki układ nie przekreśla możliwości wybicia ostatniego dołka i dlatego naprawdę trudno jest dzisiaj coś konkretnego wskazać. Trzeba zaczekać na wybicie a następnie na kolejne poziomy o których więcej pisałem wczoraj a na dzień dzisiejszy się nie zmieniły.

[fumpEnd]

7 Replies to “Komentarz giełdowy 20.03.2013

  1. jak prognozy (dla rynku pracy) będą gorsze będziemy zwiększać program skupu aktywów;

   zacieśnianie warunków na rynku kredytów hipotecznych poszło za daleko;

   gdy będziemy zbliżać się do naszych celów możemy zmniejszyć poziom skupu aktywów

   – to najbardziej zwróciło moją uwagę

   skrót z konferencji masz tutaj http://macronext.pl/pl/aktualnosci/konferencja-prasowa-bena-bernanke-po-posiedzeniu-fomc-w-dniach-19-20-03-2013-live

 1. Nie idzie juz trawić tej giełdy,wszędzie rosnie,u nas wcale albo spada,małe obroty,chetnych na akcje niewielu,marazm i zniechęcenie.Po cholerę stworzyli te Unię,jak wiecej teraz problemów, niż z niej pozytku.Stado parlamentarzystów,a niewiele potrafia zaradzic ,co najwyżej zabrać ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *