Analiza weekendowa 11-15.03.2013

Za nami kolejny tydzień na giełdowych parkietach, pora zatem aby dokonać analizy „wyczynów” inwestorski i spróbować określić co czeka nas w kolejnych dniach i tygodniach. Dzisiejsza „weekendowa” przedstawia sytuację na indeksach, na największych spółkach z naszego parkietu a także analizę najważniejszej pary walutowej EUR/USD.
Zapraszam do obejrzenia a także do komentowania!

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SUSzBoM-bcA&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19 Replies to “Analiza weekendowa 11-15.03.2013

 1. Dziś mój jubileusz z WEEKENDOWĄ. Obejrzałem po raz 75 🙂
  Kilku znajomych mówi mi, że przespali start nowej hossy. Hmm… a ja im na to, że jeszcze zdążą kupić akcje po niższych cenach. Ja czekam na poziomy 2100-2350 i myślę, że się wkrótce doczekam. A na razie jestem L na S&P500.

  1. Borse w okresie formowania szczytu na sp 500 grasz L kiedy do jego formowania grałeś S i łapałeś szczyt ? Zatem nadchodzi korekta. Ja stawiam spokojnie S za zachodzie na szerokim akcyjnym i na L złoto od 1562 – 70 ( Darek o tym pisał i również pisałem, że czas na L ). Szeroki akycjny rośnie – złoto spada i odwrotnie jak w 2011. Radzę popatrzeć na wolumen i tu i tu.

   http://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results

   przy takim ratio byka obecnie kiedy niedawno miśki zostały oszukane od 1480 to teraz czas trzepania byka nadchodzi. Kwiecień maj minimalny wymiar kary dla SP 500 do maja to około 100 pkt ale stawiam zjazd do 1360. Taka niespodziewana korekta jak jeszcze trochę % w L ubiorą a zrobią to spokojnie bo wszędzie klimat prohossy i kupna. TO zawsze się źle kończy ale długo trwa okres formowania szczytu.

    1. @Rynek
     Spokojnie L gram praktycznie intraday, a nie na jakieś długie ruchy, a do tego jest niewielka. Zlecenia S są już poustawiane na odpowiednich poziomach. Zresztą SL otworzy pozycję S. Nie jestem kamikadze.

     1. a widzisz juz notowania Fut ? -1% na sp 500 w zwiazku z czym ? wszystko juz zostalo napisane.

 2. Panie Darku czy mógłby pan wypowiedzieć się na temat małych i średnich spółek bo raczej nie chcą sie skorekcić i żyją jakby w innym świecie?Pozdrawiam

 3. Darek przeciez te piątkowe swiece to wiedzmy rysowały nie dawałbym temu wartosci prognostyczne , no na pewno nie z jakas pewnoscia pozdrawiam

 4. …ja bym się nie spieszył z tą korektą w USA… grubi Panowie za oceanu trzymają nadal trzymają neutralne pozycje. W mojej opinii do końca marca takiej korekty nie będzie, bo przecież muszą ładnie zakończyć kwartał 🙂 a do końca marca pewnie zdążą zgromadzić odpowiednią liczbę shortów i wtedy będzie czas na zasłużoną korektę 🙂

 5. Darku, czy ten zjazd w „pre open market time”(low ED wliczając duży spread ok 1,29) może być już wypełnieniem spadków ? pod 1,29 mogą być stopy „grubszych” i mogą tego bronić, a jeśli paniki bankowej we Włoszech i Grecji po „podstrzyżeniu” lokat na Cyprze nie będzie, to – Cypr mały, więc nie wiem czy wystarczy powodów do spadków

  1. Nie odpowiem Ci na takie pytania bo mnie interesują tylko „kreski” a nie Cypry, Włochy i co tam jeszcze. Nie staram się szukać przyczyn bo to robią wszyscy analitycy mający za zadanie odpowiednio kierować poczynaniami drobnych inwestorów. Prawda która kieruje rynkami jeśli wychodzi na światło dzienne to zawsze na koniec , nigdy na początek.

 6. Witam,
  sorka że dzisiaj tak szybko i krótko. Przedstawiam moje spojrzenie na wykres wig20. Główna wersja bazowa to rozpoczęcie korekty w ramach fali B i dalsza zwyżka lub pogłębienie w ramach fali 5. Dokładnie opisałem warunki.

  http://galeriazyskow.pl/analiza-indeksu-wig20-interwal-h4-17-03-2013r/

  Co do moich pozycji na FX to edek L, złoto i srebro nadal L (małe poz.)
  usdjpy jeszcze S ale chyba będę szukał miejsca do zamknięcia.

  Pozdrawiam
  Jaca

 7. Mamy za sobą( FW20) piątkę wzrostową od maja 2012. Czas na korektę . Zniesienie fibo 61,8 % wypada ok. 2250 . Ten poziom wynika również z analizy linii poprowadzonej przez dołki z lutego 2009 oraz maja 2012 . I tutaj oczekiwałbym rozpoczęcia kolejnej fali wzrostowej z zasięgiem minimum 2900, a być może nawet 3300. Z tym że nie będzie to w/g mnie trzecia fala impulsu, lecz trzecia fala, fali B korekty płaskiej ( rozszerzonej ? ), po której nastąpi 5-cio falowa zwała, prawdopodobnie związana z idiotyzmami Rostowskiego, zadławieniem gospodarki, wymknięciem się deficytu spod kontroli i bankructwem wielu gmin. Oczywiście po pierwszych dwóch zdaniach wystąpiła u mnie futurologia, ponieważ oczy zalewa mi żółć bydlęca dodawana do piwa zamiast chmielu. Pozdrawiam forumowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *