Analiza weekendowa 18-22.02.2013

Za nami kolejny tydzień inwestycji giełdowych. Indeksy straciły na wartości ale co to oznacza i czego możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu dowiesz się już z materiału video do obejrzenia, którego serdecznie zapraszam. Oczywiście jest również analiza pary walutowej EUR/USD.

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nO8rVu8eIcQ&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

17 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.02.2013

 1. P, Darku czy obniżenie reitingu dla wielkiej brytani brał Pan pod uwagę? A na marginesie dzięki za prace jaką Pan wkłada.

  1. Tu raczej nie ma czego brać pod uwagę. To miało już wpływ wcześniej kiedy pisałem o słabości funta brytyjskiego.

 2. Zawsze jest tak, że jak nie wiadomo na kreskach WIG20 co jest grane, to trzeba zobaczyć co mówią kontrakty.
  http://img560.imageshack.us/img560/1111/fw20h13.jpg
  Według mnie może to być całkiem silny ruch impulsu w dół, który jeszcze chwilę zajmie (teraz ruchem w górę kończymy falę „4”, a potem miśki pocisną nieco w dół razem z falą „5”)
  Co mnie zastanawia, że zarówno „2” jak i „4” nie są książkowymi korektami prostymi, ale korektami nieregularnymi, wybijającymi dość mocno minimum poprzedniej fali zgodnej z impulsem. A to niestety może oznaczać, że po wykończeniu „5” – ki zrobimy jakiś wątpliwy ruch w górę A-B-C który zbiegnie się z podążaniem S&P do rekordów wszechczasów (może nawet ze szczytem FW20H13 nie więcej niż 23,6% zniesienia obecnie „wykańczanej” „5”-ki) i chyba przygotujemy się na dalszy zjazd. Ja przynajmniej na taki scenariusz stawiam moje – może niewielkie 🙂 – pieniądze

  1. Jest to jakieś kolejne spojrzenie od strony Elliotta. Osobiście pkt z Twojego wykresu (iii, iv,3,a) to dla mnie 4 fala ewentualnego impulsu. Jakby nie spojrzeć to u Ciebie i u mnie jesteśmy w 5. To zaś oznaczałoby żę nie może to być koniec spadków nawet gdyby miała to być tylko korekta. Po jakimś odbiciu (może nawet mocniejszym) powinien przyjść kolejny impuls w dół. Nie wspomnę o wariancie w którym grudzień był szczytem i od stycznia rozpoczęliśmy zmianę trendu.

   1. Patrząc od strony teorii fal Elliotta, to może nawet jest to możliwe ale problem w tym, że ta fala ma miejsce wówczas kiedy działalność gospodarcza małego i średniego biznesu wchodzi na wysokie poziomy. Trudno jest mi jednak przyjąć że coraz większa ilość lokali do wynajęcia w najbardziej „ruchliwych” miejscach dużych miast jak i rosnąca fala bankructw jest tego „dowodem”.

     1. Ale nigdy w nieskończoność nie pójdzie bez jej „wsparcia”. Nawet gdyby było 100 BB i MD ich dodruk chcąc czy nie musi się skończyć. Każdy kto obserwuje reakcje rynków na nowe formy dodruku powinien zauważyć ich wygasającą moc. A to powinno dawać do myślenia oczywiście jeśli spojrzymy obiektywnie. Jeśli natomiast ktoś jest „wiecznym optymistą” to ma lub będzie miał niewątpliwy, wielki problem.

 3. Jeżeli chodzi o EUR/USD to również jestem nastawiony na L z celem 1,3245 i 1,3280 dalej….Możliwy będzie zejście poniżej 1,3170 i dopiero późniejsze wybicie ale niekoniecznie – trzeba obserwować zachowanie rynku. Wyniki wyborów we Włoszech (wstępne) Poniedziałek g. 16.00 jeżeli dobrze pamiętam…dlatego SL na poziomie 1,3155. Ze względu na wybory w Poniedziałek możliwa konsolidacja dlatego zalecam cierpliwość i parzenie dobrej kawy.

  Dzięki za analizę Darku !!

  Pozdrawiam !

 4. Witam
  Dobra analiza. Czyli wszystko zależy znowu od Amerykanów. A na Euro to wg mnie mamy idealnego Butterfly-a. Przebicie tego oporu za pierwszym razem ma b. nikłe szanse. Zakładam że zasięg min i max może być jak poniżej.
  http://www.bankfotek.pl/view/1430284
  Będzie ciekawy tydzień.
  Pozdrawiam

 5. Witam serdecznie,
  swietna robota Darku,chcialbym tylko dodac odnosnie eur/usd,ze patrzac
  na wykres tygodniowy widzimy 1-impuls,2-fale korekcyjna (mam prawo
  zakladac,ze calosc rozwinie sie w uklad elliotowski) oraz potencjalny
  3-impuls z 4-fala korekcyjna i teraz,zeby ten domniemany piekny uklad
  elliot. sie NIE spelnil kurs musialby pojsc w dol do poziomu ok.1,3120-1,3125.
  Rowniez na szczycie 3 utworzyla sie formacja RGR i jesli odliczymy zasieg
  od glowy do szyji poprzez przebicie lini szyji to kurs powinien spasc do
  poziomu ok. 1,30,wtedy tez zostanie zanegowany uklad elliot. A to ma
  zasadnicze znaczenie,bo „smart money” graja elliottem i geometria.
  W 1. wariancie kurs dochodzi do poziomu 1,312-1,3125, idzie w gore,
  dochodzac do wczesniej przebitej linii szyji…i pozniej patrzymy co sie
  dzieje,jakie formacje,byc moze na nizszych interwalach,z mniejszymi
  SL i TP,zaczynaja dzialac.
  W 2. wariancie tworzy sie szersza korekta patrzac tym razem na wykres
  tygodniowy ze wskazaniem na ruch w kierunku polnocnym i w tym szerszym
  kontekscie nalezaloby szukac dobrego timingu do zajecia longow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *