Analiza weekendowa 18-22.02.2013

Za nami kolejny tydzień inwestycji giełdowych. Indeksy straciły na wartości ale co to oznacza i czego możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu dowiesz się już z materiału video do obejrzenia, którego serdecznie zapraszam. Oczywiście jest również analiza pary walutowej EUR/USD.

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nO8rVu8eIcQ&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.02.2013

 1. P, Darku czy obniżenie reitingu dla wielkiej brytani brał Pan pod uwagę? A na marginesie dzięki za prace jaką Pan wkłada.

  1. Tu raczej nie ma czego brać pod uwagę. To miało już wpływ wcześniej kiedy pisałem o słabości funta brytyjskiego.

 2. Zawsze jest tak, że jak nie wiadomo na kreskach WIG20 co jest grane, to trzeba zobaczyć co mówią kontrakty.
  http://img560.imageshack.us/img560/1111/fw20h13.jpg
  Według mnie może to być całkiem silny ruch impulsu w dół, który jeszcze chwilę zajmie (teraz ruchem w górę kończymy falę „4”, a potem miśki pocisną nieco w dół razem z falą „5”)
  Co mnie zastanawia, że zarówno „2” jak i „4” nie są książkowymi korektami prostymi, ale korektami nieregularnymi, wybijającymi dość mocno minimum poprzedniej fali zgodnej z impulsem. A to niestety może oznaczać, że po wykończeniu „5” – ki zrobimy jakiś wątpliwy ruch w górę A-B-C który zbiegnie się z podążaniem S&P do rekordów wszechczasów (może nawet ze szczytem FW20H13 nie więcej niż 23,6% zniesienia obecnie „wykańczanej” „5”-ki) i chyba przygotujemy się na dalszy zjazd. Ja przynajmniej na taki scenariusz stawiam moje – może niewielkie 🙂 – pieniądze

  1. Jest to jakieś kolejne spojrzenie od strony Elliotta. Osobiście pkt z Twojego wykresu (iii, iv,3,a) to dla mnie 4 fala ewentualnego impulsu. Jakby nie spojrzeć to u Ciebie i u mnie jesteśmy w 5. To zaś oznaczałoby żę nie może to być koniec spadków nawet gdyby miała to być tylko korekta. Po jakimś odbiciu (może nawet mocniejszym) powinien przyjść kolejny impuls w dół. Nie wspomnę o wariancie w którym grudzień był szczytem i od stycznia rozpoczęliśmy zmianę trendu.

   1. Patrząc od strony teorii fal Elliotta, to może nawet jest to możliwe ale problem w tym, że ta fala ma miejsce wówczas kiedy działalność gospodarcza małego i średniego biznesu wchodzi na wysokie poziomy. Trudno jest mi jednak przyjąć że coraz większa ilość lokali do wynajęcia w najbardziej „ruchliwych” miejscach dużych miast jak i rosnąca fala bankructw jest tego „dowodem”.

     1. Ale nigdy w nieskończoność nie pójdzie bez jej „wsparcia”. Nawet gdyby było 100 BB i MD ich dodruk chcąc czy nie musi się skończyć. Każdy kto obserwuje reakcje rynków na nowe formy dodruku powinien zauważyć ich wygasającą moc. A to powinno dawać do myślenia oczywiście jeśli spojrzymy obiektywnie. Jeśli natomiast ktoś jest „wiecznym optymistą” to ma lub będzie miał niewątpliwy, wielki problem.

 3. Jeżeli chodzi o EUR/USD to również jestem nastawiony na L z celem 1,3245 i 1,3280 dalej….Możliwy będzie zejście poniżej 1,3170 i dopiero późniejsze wybicie ale niekoniecznie – trzeba obserwować zachowanie rynku. Wyniki wyborów we Włoszech (wstępne) Poniedziałek g. 16.00 jeżeli dobrze pamiętam…dlatego SL na poziomie 1,3155. Ze względu na wybory w Poniedziałek możliwa konsolidacja dlatego zalecam cierpliwość i parzenie dobrej kawy.

  Dzięki za analizę Darku !!

  Pozdrawiam !

 4. Witam
  Dobra analiza. Czyli wszystko zależy znowu od Amerykanów. A na Euro to wg mnie mamy idealnego Butterfly-a. Przebicie tego oporu za pierwszym razem ma b. nikłe szanse. Zakładam że zasięg min i max może być jak poniżej.
  http://www.bankfotek.pl/view/1430284
  Będzie ciekawy tydzień.
  Pozdrawiam

 5. Witam serdecznie,
  swietna robota Darku,chcialbym tylko dodac odnosnie eur/usd,ze patrzac
  na wykres tygodniowy widzimy 1-impuls,2-fale korekcyjna (mam prawo
  zakladac,ze calosc rozwinie sie w uklad elliotowski) oraz potencjalny
  3-impuls z 4-fala korekcyjna i teraz,zeby ten domniemany piekny uklad
  elliot. sie NIE spelnil kurs musialby pojsc w dol do poziomu ok.1,3120-1,3125.
  Rowniez na szczycie 3 utworzyla sie formacja RGR i jesli odliczymy zasieg
  od glowy do szyji poprzez przebicie lini szyji to kurs powinien spasc do
  poziomu ok. 1,30,wtedy tez zostanie zanegowany uklad elliot. A to ma
  zasadnicze znaczenie,bo „smart money” graja elliottem i geometria.
  W 1. wariancie kurs dochodzi do poziomu 1,312-1,3125, idzie w gore,
  dochodzac do wczesniej przebitej linii szyji…i pozniej patrzymy co sie
  dzieje,jakie formacje,byc moze na nizszych interwalach,z mniejszymi
  SL i TP,zaczynaja dzialac.
  W 2. wariancie tworzy sie szersza korekta patrzac tym razem na wykres
  tygodniowy ze wskazaniem na ruch w kierunku polnocnym i w tym szerszym
  kontekscie nalezaloby szukac dobrego timingu do zajecia longow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *