Analiza weekendowa 11-15.02.2013

Zapraszam do obejrzenia kolejnej, już 75 analizy weekendowej w wersji video. Dzisiaj omawiam sytuacje na indeksach WIG, WIG20, S&P, DAX, FTAE-100, CAC-40 oraz na parze walutowej EUR/USD. Zapraszam również do udzielenia odpowiedzi na sondę jaka znajduje się w prawym górnym rogu bloga.

[fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EgTQ1_3e87s&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

15 Replies to “Analiza weekendowa 11-15.02.2013

 1. dzięki za analizę EUR/USD, regularne analizy tej pary w ostatnim czasie sprawiają, że blog jest zdecydowanie atrakcyjniejszy, pozdrawiam!

 2. Sonda przemawia za akcjami ale mi nie przeszkadza analiza euro/dolar, jest ok., wszyscy czytelnicy powinni być zadowoleni.

 3. Panie Darku mnie zastanawia LOP. Nie został rozpakowany przy spadkach ani przy wzroście z końcówki tygodnia. Co Pan o tym myśli?

  1. Myślę, żw w obszarze 2400 – 2600 raczej nie będzie wielkiej rezygnacji któreś ze stron. Ta nastąpi po ewentualnym wybiciu. Tak przynajmniej uważam.

 4. Witaj Darku jak zawsze dobra analiza, mam pytanie skad masz takie dane ftse 100
  ( chodzi mi o swieczke szczytowa)
  Pzdr

 5. Witam Panie Dariuszu. Cieszę się że na stałe zagości analiza E/U :))) Co do analizy widzę podobnie a nawet biorę pod uwagę konsolidację tygodniową lub nawet do 2 tyg. w zakresie 100 p. ale to tylko wnioskuję z historii więc nic przesądzonego. Często wrzucam swoje prognozy dotyczące tej pary na jednym z forów (http://p-fx.pl) Pozdrawiam Tomasz

 6. Witam podobnie widzę rynek. Na fw20 jest jakaś szansa na odbicie ale nie jest ono wcale takie pewne. Na dax znowu raczej spadkowo, zaś DT na wzrost można zagrać z wąskimi stopami.
  SP500 wcale nie czuję bo technicznie ani geometrycznie nie zgadza się nic.

  Co do EUR/USD Darek również widzę mocny spadek choć intra coś ugrać na wzroście można właśnie pod ten prawdopodobny impuls.

  http://galeriazyskow.pl/aktualizacja-fw20-interwal-h4-17-02-2013r/
  http://galeriazyskow.pl/aktualizacja-dax-interwal-h4-17-02-2013r/

  Powodzenia
  Jaca

 7. Koło drugiej minuty Panie Darku rozumiem, że chodzi o objęcie hossy – i wiem że to przejęzyczenie ale zwracam na nie uwagę.
  Druga sprawa mówi Pan o Elliocie i kilku scenariuszach – ciężko jest się nie zgodzić – ale cała zabawa polega na tym, by posiłkując się klasyczną AT weryfikować te najbardziej prawdopodobne. Ja postarałem się dwa najbardziej prawdopodobne nakreślić w poniższym komentarzu.
  http://abc-rynku.pl/2013/02/analiza-kontraktow-terminowych-na-index-wig20-po-sesji-15-02-2013-r/
  Są one zbliżone do tego o czym Pan mówi i wg mnie sprawę mamy dość prostą. Wzrost zygzakiem to liczymy to jako impuls spadkowy. Jak tylko będzie coś więcej niż zygzak wtedy 2455 dla fw staje się bardzo ważnym wsparciem.
  Trzecia sprawa mówi Pan o S&P ale miejsce do zajmowania długich było albo na wsparciach albo po wybiciu 147x. Ci którzy weszli jak powinni to zabezpieczają się teraz podciągniętym sl i się nie martwią. A syndromów zmiany kierunku nie widać na ten moment – jedyne co to wytracanie impetu przez rynek – ale to nie musi zaowocować spadkiem, może być tylko jakaś konsolidacja do obszaru 1500 a potem atak na kolejne miejsce geometryczne czyli 1550-60. W okolicy 20-25.02 rynek amerykański ma dość fajne miejsce czasowe. Jeśli tam wypadnie szczyt potwierdzony formacją spadkową, może to się skończyć tak jak Pan zaznaczył.
  To tyle z mojej strony
  Pozdrawiam
  Tomon20

 8. Ehh jak zwykle nie dopisałem: dość prostą z punktu widzenia Elliotta na krótki termin. Na nieco szerszy mamy na ten moment wykończoną korektę od 2311 lub pierwszą część korekty od dna z maja 2012. Ta druga opcja ze względu na naszą dotychczasową słabość wydaje się bardziej prawdopodobna jednak jak napisałem we wpisie pamiętajmy o tym co na koniec tygodnia powstało bo z punktu widzenia geometrii jest to ciekawy poziom cenowy.
  no teraz to już chyba wszystko
  Pozdrawiam
  Tomon20

  1. W realu tak był od początku tylko ja źle na początku wpisałem tutaj. Zmieniłem to jak zauważyłem kilka godzin temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *