Analiza weekendowa 21-25.01.2013

Za nami kolejny tydzień na parkietach giełdowych, przyszła zatem pora na dokonanie analizy sytuacji. Dzisiaj postaram się wskazać to co najważniejsze dla scenariusza na kolejne dni sesyjne a omówię WIG, WIG20, S&P, DAX a także parę walutową EUR/USD.
Zapraszam zatem do obejrzenia materiału! Zaznaczam, że jest w nim sporo bardzo konkretnych kwestii mogących mieć duże znaczenie dla bliższej i może nawet dalszej przyszłości rynków finansowych.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c3Mb2BnY9rY&feature=youtu.be[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19 Replies to “Analiza weekendowa 21-25.01.2013

 1. Dzięki za analizę weekendową…..EUR/USD jest ciekawą parą walutową i miło byłoby gdyby było więcej analiz dot. tej pary tym bardziej że jest to Twoja ulubiona para patrząc na transakcje.

  Dzięki ! Miłej Niedzieli !

 2. Darek dzięki za analizę, zwłaszcza EURUSD; myślę że większość czytelników bloga (w tym oczywiście ja też 🙂 ) ucieszyłaby się, gdyby analizy EURUSD stały się nową świecką tradycją nie tylko w weekendowych a również w dziennych.
  Swoją ścieżką ciekawy jestem, czy przeważają wśród Twoich czytelników zwolennicy rynku walutowego czy bardziej rodzimego grajdołka – może jakaś krótka ankietka ?

   1. eee tam, raz dziennie jest ok 🙂 ja myślę że taka bieżąca wymiana myśli jest naprawdę korzystna dla wszystkich, włączając w to Darka, który – jak sam wiele razy pisał – FW20 traktuje hobistycznie i sentymentalnie, a większość uwagi przywiązuje do EURUSD

 3. Niezła analiza. Jutro w Stanach kolejna porcja wyników, które jak do tej pory nie zawodzą. Ciekawi mnie KGHM – czy ktoś wywala pod wyniki, które mogą być kiepskie, czy to już ustawianie shortów??

  1. nie obserwuje ale ktoś pisał, że lop znów rośnie mocno, więc może tym razem na krótko będa grali. Przy tych poziomach cenowych wydaje się większe prawdopodobieństwo takiego scenariusza.

 4. Witam Darku, no i nadszedł w końcu ten dzień w którym się całkowicie zgadzamy:-) Zamieściłem nawet w piątek analizę S&P 500 dzięki uprzejmości Fibonnaci Team. Oni też zwrócili uwagę na motyla o którym wspomniałeś i kumulacji ważnych poziomów fibo:

  http://longterm.pl/?p=2445

 5. Ja tez jestem jak najbardziej za analizą ED :). Mnie dłuższa analiza się nie dłuży 🙂 -mam propozycję, jeśli czasowo i technicznie nie było by to dla Ciebie kłopotliwe, może publikowałbyś komentarz tygodniowy podzielony na części – komu z jakichś przyczyn nie odpowiada, obejrzałby tylko np W20, ja od razu mówię ze wszystkie 🙂 dlaczego ? bo warto skonfrontować swój ogląd ze zdaniem praktyka rynku, bo daje to okazje by nauczyć się nowych metod, nawet gdy na danym rynku aktualnie się nie handluje. Pozdrawiam i dziękuję – za ED i SP 500 zwłaszcza 🙂

    1. można, ale pewno niektórzy gderają Gospodarzowi jak skrócił o spółki- więc żeby nie mieli powodu, to taki gest 🙂

 6. Witam Panie Dariuszu ,
  od jakiegoś czasu czytam Pana analizy -przyznam że całkiem ciekawy matriał no może z zastrzeżeniem , że zawsze lepiej wychodzi Panu artukułowanie niedźwiedzi niż byków ale to tylko subiektywna ocena 🙂
  EUR/USD – bardziej na short jednakże bez mocnej interwencji EBC będzie ciężko o coś mocniejszego , więc trzeba pilnie wsłuchiwać się „niestety” w retorykę Draghiego..
  W obecnej sytuacji bezpieczeniej być niedźwiedziem na najlbliżesze tygodnie , jednakże mam takie dziwne wrażenie , że polityka bankierów centralnych doprowadzi nas do kolejnej „bańki” w odległej przyszłość i szczyt S&P500 z 2007 pewnie będzie chwilowo oporem tworząc obraz wieloletniej konsolidacji z jej górym ograniczeniem ale po jego wybiciu w górę będzie to już nowa rzeczywistość….
  Wartość firm w ciągu 13 lat uległa znacznym zmianom , więc trudno sobie wyobrazić że będzie to szczyt hossy.
  Będę uważnie śledził Pana analizę weekendową , bo jej forma bardzo mi odpowiada 🙂
  a tym czasem kolejni analitycy i przedstawiciele rynku kapitałowego budują wizję hossy, więc kontrariańsko do czasu kiedy cześć nie zmieni zdania spokojnie przezimuję jak niedźwiedź….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *