Analiza weekendowa 14-18.01.2013

Za nami kolejny tydzień, w którym doszło do zmiany kierunku z spadkowego na wzrostowy. Pytanie – czy to zmiana na dłużej czy jednak dalej mamy korektę spadkową po dwóch miesiącach wzrostów a te trzy ostatnie sesje wpisują się w jej układ? Na to jak i na kilka innych pytań staram się odpowiedzieć w poniższej analizie video. Zapraszam!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n5N00sCq_z8&feature=youtu.be[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

25 Replies to “Analiza weekendowa 14-18.01.2013

 1. Duży obrót na SP500 w piątek związany jest podobno z wygasaniem opcji na tym indeksie ale i tak nie zmienia to faktu ze prawdopodobnie ma Pan rację.

 2. Zwróciłbym uwagę na dwie ostatnie świece dzienne na Swig80, pomiędzy którymi są spore luki otwarcia. To już świadczy o lekkiej panice zakupów wśród drobnych inwestorów. Taka panika zazwyczaj kończy trend i o mocniejszą korektę aż się prosi.
  Wg. badania SII na rynku jest 18,5% niedźwiedzi i 57,1% byków.
  Żeby te wzrosty miały sens przez do końca roku to należałoby mocno przestraszyć tych wszystkich, którzy panicznie kupują w obawie że im pociąg odjedzie i tych wszystkich, którzy stoją jeszcze z boku, czyli mocna korekta i odwrócenie euforii w panikę straty, wtedy jak mówiłeś uruchomienie smart money i wygarnięcie akcji na dołku korekty.

 3. Witam,

  Darku, dlaczego odszedłeś od wyznaczania poziomów wsparć i oporów metodą harmoniczną na rzecz rysowania kanałów cenowych ? Wydaje mi się iż naturalnym by było robiąc jedno z czasem wprowadzać i dodawać nowe rzeczy a nie zastępować jedno drugim

  Pozdrawiam,

  1. Nie odszedłem ale gdybym wszystko zawsze rysował i omawiał to musiałbym cały dzień siedzieć tylko nad komentarzem. Wskazuję różne techniki i każdy może stosować to na swoich wykresach. Obiecuję jednak że częściej będę wskazywał geometrię bo ona faktycznie jest skuteczna.

 4. Szczyt na S&P co 7 lat i 7 m-cy…? Gdy przyjmiemy podstawę ok 700 pkt to 14 kwartałów wzrostu do marca 2000 r. i 20 kwartałów wzrostu do października 2007 r. Teraz mamy 16 kwartałów do 3-ego szczytu. Zakres 1553 w 2000 1576 w 2007 – a więc limit trendurosnącego na 2015 r przypada na 1600 pkt; oczywiście nieco niżej gdyby do tej linii miałby dojść w 1013 r. Niby niedaleko od 1485 ale… Rzecz jasna strfa 1553 – 1576 – to ZADEN OPÓR!!! Inne spółki ciągły indeks w 2000 r, inne w 2007 to i jeszcze inne w 2013.Natamiast w kanał trendu wpisuje się konsolidacja z 1996 roku i nurkowanie na 666 w 2009 roku. To dla przypomnienia, że zaczynamy od ogółu do szczegółu. Na naszym podwórku startwaliśmy w kwietniu z okolic 2200 – 2300 i tam do kwietnia powinniśmy wrócić. (Powinno być 23xx – W20 w IV 2013). Czy po drodze będzie nowy szczyt na S&P? Nawet wtedy nie powinniśmy przekroczyć 2700. W maju byliśmy ok 300 pkt w dół (od kwietnia) teraz jesteśmy 300 pkt w górę. (od kwietnia). Równie dobrze bliskość 13 – letnich szczytów może pokazać strach już za chwilę – bo lepszy wróbel w garśći…
  Udanych zagrań na tym polu minowym wszystkim życzę!

 5. Abstrahując od możliwości wystąpienia korekty na SP500 (górna banda kanału), moim zdaniem zwiększone obroty to dosyć zrozumiały efekt poniedziałkowego święta w USA i braku sesji. Część inwestorów opuszczała rynek nie chcąc zostawać na tak długo z akcjami w kieszeni

 6. Wygląda na to ze wyprzedzamy korekte w stanach o kilka dni i narazie o rekordach mozemy zapomniec . ps giełda w Izraelu cos dzisiaj taka słaba , to nie wróży dobrze

 7. czy po przebiciu ostatniego szczytu na sp500 nie powinnismy pójsc jednak co najmniej na zniesienie 113% czyli 1492 pkt ? w najblizszych 2-3 sesjach oczywiscie

 8. Witam serdecznie gospodarze z podziękowaniami za kolejną profesjonalną analizę. Dla uzupełnienia w ramach raczej ciekawostki chciałbym zwrócić uwagę na jedno z potencjalnych zagrożeń dla amerykańskiego rynku akcji. Dzisiaj bowiem „świętujemy” 4 rocznicę spadku S&P o 5,3% – czy ktoś pamięta czym było spowodowane?

 9. myślę, że do końca lutego zrealizujemy 2700 a do maja bo w usa przedłużyli limity i inne bzdury będziemy na około 3100. Płaska korekta trwa.

 10. Darku, zobacz wykres roczny na DJ i S&P, trendy wieloletnie. Wyglada to na koniec hossy i początek albo większej korekty, albo bessy ze wskazaniem na to drugie. DJ > 13750, S&P 1505pkt… to poziomy końca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *