Analiza weekendowa 10-14.12.2012

Zapraszam do obejrzenia cotygodniowej analizy weekendowej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aNApRMzyFnA[/youtube]

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

23 Replies to “Analiza weekendowa 10-14.12.2012

 1. jak dla mnie wszędzie widać krach a to zapowiada ciągłość hossy. W takim trendzie obowiązuje selektywny wybór mocnych spółek do portfela długoterminowego. Na pewno zaliczyć można tutaj wig5. Kolejna uwaga skupić się powinna na zajmowaniu pozycji kupna na surowcach. Dodruk ma trwać cały czas więc nie może grać krótkich bo grozi urwaniem palców minimum.

 2. To będzie naprawdę interesujący tydzień. W piątek wygasa seria grudniowa i jest to ostatni dzień sesyjny zaliczany do tego roku (potem jeszcze będą 27 i28 grudnia, ale to już zaliczane będzie do 2013r.). Tydzień wytrzymamy na zielono. Myślę, że na pewno będzie byczy.

     1. @gracz
      Tak pisałem i co z tego. Jak jesteś zarobiony to dobrze. Skoro widzę w ostatnim tygodniu wzrosty, to po co kopać się z koniem 🙂

 3. Na DAX duze niezdecydowanie widoczne jest na wykresie dziennym. Opór wynikający ze szczytu majowego – stad ta konsolidacja. Wybicie z niej wskaże kierunek ale prawdopodobna jest próba złapania byków w pułapkę po pokonaniu oporu na świecy w przyszłym tygodniu

  1. Gdybyś napisał, że mało zarobiłem na długich to musiałbym przyznać Ci rację ale w przypadku kiedy od kilku miesięcy przedstawiam otwarcie swoje ruchy tradingowe na stronie tego blogu, Twoje stwierdzenie nie jest poważne (delikatnie to ujmując).

 4. Ciekawe, ale wszystko zgadza się z tym co pan Darek nam przepowiada http://wiadomosci.stockwatch.pl/nasz-rynek-ma-jeszcze-troche-miejsca-na-wzrosty,akcje,48845
  Nie wiem gdzie to czytałem, ale nowa wycena dla KGHM to 256zł – taki poziom z innymi spółkami mógł by rzeczywiście wznieść Wig20 na 2780. Dodatkowo sytuacja sprzyja wzrostom -masowe dodruki, odsunięcie greckiego problemu, PMI na dnie, bezrobocie co nie wywołało żadnej wyprzedaży, tylko czym gorszy odczyt tym wszystko szło wyżej (sytuacja nienormalna) – z giełdami się nie dyskutuje. Jedynym problemem może być klif fiskalny w Stanach, ale zapewniam że zapewne porozumienie zostanie zawarte a SP500 „urwie się z łancucha” ustanawiając kolejne rekordy.
  Jeszcze zostaje jedno – kiedy będzie można zamiast wszechobecnego kryzysu kreowanego przez media ogłosić wielki sukces gospodarczy i wyjście z kryzysu – mówi się że od II-kw 2013, bo w końcu komuś te akcje trzeba wcisnąć…

 5. A ja uważam że nic nie jest pewnego….wedle mojej teorii najpierw korekta na EUR/USD i innych światowych indeksach (do połowy przyszłego tygodnia) później dopięcie roku na maksa…pamiętać o SL !!:-)) Czytać opinie różnych analityków i grać przede wszystkim z trendem !!

 6. korekta nieuchronnie zbliza sie do nas, skoro taki zatwardzialy niedzwiedz jak Pan zaczyna dostrzegac rynek byka na naszym parkiecie i nie tylko.
  szkoda ze”przekrecil sie” Pan dopiero teraz , ale nalezy docenic ten fakt

  zycze dobrej nocy

 7. Witam
  Dyskutujecie o pozycjach granych przez Gospodarza, ale każdy odnosi się tylko do kontraktów terminowych pomijając np parę EUR/USD na której idzie mu znacznie lepiej. Fakt, że na fw przegapił duży ruch w górę ale widocznie takie ma podejście do rynku. I mimo ciągłego grania „pod prąd” strata na samych fw od początku publikacji zagrań (od października gdyż transakcji wrześniowych nie ma do wglądu) wynosi 16 pkt (nie wiem jak czy są to wyniki po odjęciu prowizji czy nie) więc przy umiejętnym stosowaniu sl nawet całkowicie źle oceniając rynek strata nie jest duża. (oczywiście na giełdzie nastawiamy się na zyski a nie na jak najmniejsze straty – ale gospodarz ewidentnie inaczej obstawiał kierunek więc do tego się odnoszę). Gdyby skompensować to o zagrania na eurusd to za ten okres jego portfel jest na plusie a o to przecież w tym chodzi:) to tak w kwestii uwag bo na moim czacie też coraz więcej komentarzy do zagrań Pana Darka się pojawiało. Na koniec coś ważnego – najpierw pilnujmy swojego, a potem dopiero czyjegoś portfela.

  Wracając do rynku to mam taki dziś sporządzony wpis w ujęciu falowym i pewnym wymiarowaniu ruchów. Zapraszam do zapoznania sie z nim i komentowania, ewentualnie zostawiania własnych propozycji falowych.
  http://abc-rynku.pl/2012/12/analiza-kontraktow-na-index-wig20-po-sesji-14-12-2012/ tu w jednym się z gospodarzem zgadzam, że bliżej niż dalej do cofnięcia (jakiego rzędu i z jaką dynamiką to się dopiero okaże).

  1. No nareszcie ktos cos racjonanego napisał.
   Bo pitolenie wiekszosci osob o tym jak to gospodarzowi strasznie idzie to zaśmiecanie tego bloga.
   Jak ktoś wymaga od spekulanta 100% skuteczności i nieomylności to niech lepiej idzie na strone profesjonalnewrozby.pl 😉

 8. Ten tydzień jest wzrostowy i powinien zakończyć ten okres zieleni ale nikt nie musi nic łapać. Taka mała uwaga dla dobrze liczących i wróżących. Zgoda z Borse.

 9. KJ miałeś rację 2400 już długo nie zobaczymy 😉
  z trendem do końca 2013 wybijemy nowe maxima stawiam na 3200 do końca 2013.

 10. WITAMDzięki Panie Darku za bardzo ciaekwą analizę.Ja rf3wnież obstawiam spadki, podobnie jak Pan, niekoniecznie od początku tygodnia, zwłaszcza że WIG20 zatrzymał się na dolnym ograniczeniu klina. Jeśli KGHM podejdzie na 170 to WIG20 na 2500. Jeśli dojdzie do takiego scenariusza to obrf3t na KGHM będzie na tyle duży że na rynku zrobi się niezły kocioł.Jest to o tyle logiczne, że po ogłoszeniu wynikf3w często dochodzi do spadkf3w. Pozostaje teraz pytanie, czy przy tak nerwowym rynku spekulanci grający na KGHM będą chcieli czekać na taką gf3rkę, czy też wcześniej wysypać akcje co miało zapewne początek w skokowym wzroście obrotf3w, o ktf3rym Pan wspomniał. Ten drugi scenariusz jest chyba bardziej prawdopodobny z uwagi na sytuację na rynku surowca.Co do USA, to odwrf3ceniu trendu może sprzyjać zwiększająca się częstotliwość interwencji rządu Japonii w kwestii osłabiania kursu jena. Ostatnia miała miejsce z niedzieli na poniedziałek, przedostania w sierpniu, a jeszcze wcześniejsza, bodajże w marcu. Zapowiadane są kolejne.PozdrawiamPiotr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *