Wpis nadzwyczajny!

Dzisiaj nasz indeks WIG20 spadł o -2% i to nie jest dla mnie niczym dziwnym. Nie dalej jak dwa dni temu, a może nawet wczoraj, pisałem że to co dzieje się na naszej giełdzie preferuje scenariusz w którym nagle jeb… i poleci w dół. Tak właśnie dzisiaj się stało. Można pytać – dlaczego? Ano dlatego że wszystkie wielkie postacie finansjery i polityki od jakiegoś czasu robi nas w „Balona”. Oczywiście założę się że najdalej jutro analitycy znajdą logiczne wytłumaczenie dla takiego spadku ale co to ma wspólnego z prawdą??? Nić!!!!
Zawsze powtarzam „kreski”!!!!! Tylko analiza techniczna uwzględnia wszystko to co w świecie finansjery ma bądź będzie mieć miejsce!
Czy to już wszystko przesądzone? Nie zawsze może dość do negacji. Jednak jeśli tylko w poniedziałek rynek się nie cofnie odpowiednio mocno to strach się bać co z tego może powstać.
Najwięcej śmieszy mnie to jak posiadacze akcji oraz wszyscy hossolodzy bagatelizują to co „płynie” z realnej gospodarki. Jak tak wszyscy mogą wierzyć „rudemu” że zdobędzie 300 MLD kiedy tylu obietnic nie spełnił nawet w najmniejszym stopniu.
Dlaczego byliśmy „zieloną wyspą”? Czy zastanowiłeś się nad tym? Jeśli tak to pewno doszedłeś do wniosku, że był to efekt kasy z UE i EURO2012 bez którego nie byłoby nic. Dzisiaj mamy niepewny kolejny budżet i co ważniejsze żadnej mobilizacji dla tych nierobów.

15 Replies to “Wpis nadzwyczajny!

 1. Poprawił mi Pan humor na weekend 😉 Ale wstrzymajmy się komentarzami do przebicia 2000. 2% to nie 7% ale idzie bieda i nie ma siły żeby nasza giełda rosła.

 2. Witam.
  No to już czekamy na wekendową.
  Może oczekiwane spadki w końcu nastąpią.
  Darku jeżeli byś mógł w dwóch słowach odnieść się do srebra bym był Ci bardzo zobowiązany.
  Pozdrawiam

 3. na razie to tylko mała korekta , dopóki szczyt fali 1 jest nienaruszony to tak trzeba to traktować , a teraz na rynkach przez drukowanie normalnie nie jest , i to co kiedyś było pewnikiem teraz się nie sprawdza , Goldman Sachs stawia na Romneya i zobaczymy czy on czasem nie wygra a on nie jest za drukowaniem i nie lubi Bena

   1. ja też obstawiam że nawet do 2250 na 200setke możemy zejść ale jeszcze na koniec roku jedna fala w górę , jak 2200 padnie to zmieniam zdanie ale wątpię żeby bankowe koty oddały tegoroczne duże zyski w końcówce roku , są też kwestie podatkowe i nie będą chcieli zrealizować zysku żeby podatek zaraz zapłacić , wystarczy że sprzedadzą dopiero po nowym roku a podatek wtedy za 1,5 roku dopiero od zysku więc jest o co walczyć , no ipremie oczywiście na koniec roku

  1. teraz obligacje jak stopy % mają spadać , przecież normalnie to powinien być właśnie szczyt hossy na obligacjach jak zaczną stopy % podnosić , z tym że nit traktuj tego jako oczywistość bo przez drukowanie na 0% to w USA jest hossa i na akcjach i na obligacjach

 4. „Jak tak wszyscy mogą wierzyć rudemu” haha padłem,a przy okazji
  bardzo proszę jeśli można o analizę złota w dłuższym okresie w wekendowej.

  Pozdrawiam

 5. Ale się ruszyło że hej całe 3 pkt pod 2378 i wszyscy już na S.
  Do wyborów w stanach powinno się jeszcze pokręcić w okół 2400 a w środę FED i świeże PMI i znowu byczki mają o co grać także spokojnie ale swoją drogą 100 pkt to się miśkom od 2424 należy jak nic.
  Ale potem znowu Mikołaj także niedźwiedzio raczej w 2013.

 6. Bardzo ciekawie może być w poniedziałek. Z jednej strony na godzinowym indeksy są już bardzo wyprzedane, więc może pójść odbicie nawet w okolice 2390 na WIG20 i wtedy i to będzie dobre miejsca na ładowanie S. Z drugiej strony może być luka bessy w dół i wtedy może się polać krew już w poniedziałek a rynek zostawia za sobą wyspę odwrotu złożoną z 26 dziennych świec!

  1. no jak pisalem niby powinno spadac ale na godzinowym wyprzedany indeks i moze byc proba odreagowania .w tym tyglu cuda moga byc bo wybory tuz tuz

 7. Automat 12.10 zajal krotka pozycje. strachu najadlem sie co niemiara, ze bedzie to stratna pozycja. W piatek humor stanowczo mi sie poprawil. jesem ciekawy co bedzie w poniedzialek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *