Analiza weekendowa 24-28.09.2012

Po nieco mniej emocjonującym tygodniu na naszym rynku możemy i tak wyrobić sobie opinię co do najbliższej przyszłości. Zwłaszcza ciekawe wnioski nasuwają się po analizie indeksów innych giełd. Zatem zapraszam do obejrzenia analizy weekendowej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hXW74V54yJU[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

56 Replies to “Analiza weekendowa 24-28.09.2012

  1. Ja sie na takich technicznych kwestiach nie wyznaje ale wiem że jest na przykład wtyczka do Firefox dzięki której można na bieżąco być informowanym o nowych wpisach na dowolnej stronie.

 1. Analiza Ok.! , może jeszcze w tygodniowej mógłbyś śledzić Grubego
  i wywnioskować oczywiście z czasem jaką pozycję trzyma ?
  Data LOP Koncentracja % Koncentracja szt.
  21.09.2012 78744 45-50 % 1 min.35434
  24.09.2012 82277 40-45 % 1 max.37024
  25.09.2012 85613 40-45 % 1
  26.09.2012 86242 40-45 % 1 min.34496
  27.09.2012 88570 40-45 % 1 min35428
  28.09.2012 91110 35-40 % 1 min31888 max36444

  1. Raczej nic z tego bo to można oprzeć tylko na jakimś główkowaniu a i tak nie ma pewności. No cóż wydaje mi się że w cywilizowanych krajach pokazuje się ilości z konkretnym kierunkiem ale u nas widać nie lubią się ujawniać.

  2. Jedno co można wywnioskowac, że to że Gruby ma okoo 36 tys. otwartych pozycji. Raczej nie są to L-ki, bo je by pewnie rozliczył na serii wrześniowej a nie rolował, ale pewności tu nie ma. No i teraz potrzebuje ruchy minimum 200 pkt, żeby się rozładować.

 2. P.Darku ,rozumiem że nie ma Pan czasu na zrobienie wszystkich analiz, ale analiza pary eur/usd jest jednym z najbardziej miarodajnych wyznaczników zachowania rynków akcyjnych.Mówię to z pamięci ,ale nawet kiedyś zamieścił Pan taką analizę jako właśnie dowód na czekające nas spadki na głównych parkietach. Dzisiaj, gdy w średnim terminie eur/usd wygląda prowzrostowo i nie pasuje to do Pańskiej koncepcji spadków na indeksach giełdowych, mówi Pan że nie ma czasu na analizę tej pary. Bez niej , cała układanka jest po prostu niekompletna.Jeśli powiedziałby Pan że nie chce się nią z nami podzielić to ma Pan do tego prawo. Ale nie wierzę ,że jako zawodowiec i inwestor, nie robi Pan analizy najważniejszej pary walutowej

  1. Jeżeli według Ciebie jest pro wzrostowa tzn. że taką analizę przeprowadziłeś. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie jakbyś nią się podzielił. I na koniec jeśli masz zamiar zarzucać mi kłamstwo to nie zaglądaj tu i nie wyrażaj swojej opinii! Zapamiętaj raz na zawsze jak coś mówię to tak jest czyli jeśli mówię że nie mam czasu to tak właśnie jest. Nie widzę najmniejszej potrzeby aby zniżać się do poziomu „małolata” i posługiwać się kłamstwem. Mam nadzieję że zrozumiałeś to i więcej już takich bzdur nie będziesz pisał.

   1. Darek nie denerwuj sie nie ma o co , pozdrawiam
    nie wyczułem w wypowiedzi kolegi ani kłamstwa ani nawet złosliwosci, w koncu trasakcje sa i dobrze , plus 50% do wiarygodnosci bloga – nalezy sie szacunek

    1. Tu nie chodziło o transakcje tylko o to, że nie zrobiłem analizy EUR/USD. Nie zrobiłem bo sytuacja wymaga poświęcenia dużo czasu a ja go w tej chwili nie mam i tak powiedziałem a osoba pod ksywką „Wojkon1” wmawia mi że kłamię bo jej nie zrobiłem z racji tego że podobno jest pro wzrostowa i nie pasowała by mi do tego co mówię o rynku akcji. Mam już dość takich zarzutów. Kiedyś w ten sposób odnosili niektórzy do moich transakcji , że nie gram tylko piszę. Ok zamieszczam teraz je i jest spoko ale ja nie będę każdemu i wszystko udowadniał. Jestem poważnym gościem i jeśli mówię że nie mam czasu to nie mam czasu i w żadnym wypadku nie ma tu innych ukrytych argumentacji.

   2. Ja również nie widzę w tym wpisie żadnej złośliwości,powiem więcej ,nawet z niektórymi wątkami się zgadzam.Nie traktuj tak swoich oponentów, bo za chwilę będziesz pisał sam do siebie.

    1. Kolejny „pisarz” który nie rozumie istoty sprawy. Jeśli ktoś zarzuca mi kłamstwo to musi wiedzieć że otrzyma ostra odpowiedź. Jeśli Ty masz zamiar popierać takie zarzucanie kłamstwa to faktycznie nie wiem czy jest sens abyś tu zaglądał.

 3. Prawie sie zgadzam, ale pomoge w elliocie. Analizowalem bardzo dokladnie wszystkie rynki i mam zła wiadomosc. 2-3 dni kontynuacji tego spadku, ale to jest niestety dopiero czwórka na wszystkich rynkach (źle oznaczyłes znowu daxa). A potem niestety miesiac męczarni nad ostatnia piatką. A za miesiąc to juz nie jakies 1280 na sp500 tylko krach, bo te rynki to analizowałem w ujęciu wieloletnim.

  1. To może wrzucił byś te analizy na jakąś stronkę. Najbardziej interesowalo by mnie spojrzenie na długoletni wykres no i na ostatni przedział czsowy ta twoja 4 fala. Może na podstawie tych wykresów wywiązała by się ciekawa dyskusja.

 4. Prosze zwrocic uwage kiedys tutaj bylo tyle wpisow dyskusji na temat indeksow, a teraz co kilka wpisow bo jak mozna przez tyle miesiecy ciagle pisac o spadkach, za chwile rynek bedzie na 2500 na wig20 i w koncu te spadki nastapia ale bedzie to ruch i po nim znowu wyzej.A konczy sie rok zostal ostatni kwartal a gdzie jest Pana roczna analiza.?

  1. powinniśmy się cieszyć ,że towar wysoko sprzedamy a reszta niech gra na spadki i nam dostarcza zyski. Niech sobie piszą swoje.

  2. QE3 bylo w cenach to teraz pod co maja zagrac? Tym bardziej, ze klif podatkowy straszy bo wyjmie podatnikom kaske konsumencka, natomiast republikanie nie beda mieli ochoty na ustepstwa wtej kwestii, gdy wygra murzyn.

 5. Chodzi oczywiscie o to, ze republikanie, chca obnizenia podatkow, ale jednoczesnie radykalnych ciec socjala, biurwokracji itp. pomyslow demokratow.

 6. ja tylko chciałem Wam powiedzieć żebyście zobaczyli w transakcjach pana Darka czy kiedykolwiek zajął L na FW 20 , bo jedynie zamyka krótkie ale ja tam jeszcze DŁUGIEJ pozycji nie widziałem

  1. Nawet gdyby tak było to co z tego wynika. Inną kwestią jest Twoja krótkowzroczność bądź nawet brak widoczności.

   1. ja tylko porównuje to co pan robi a to co pan zawsze pisał że ci na kontraktach mają lepiej bo grają w obie strony , jak widać jest pan typowym NIEDŹWIEDZIEM i nie gra pan nigdy L pomimo że zamyka S , tylko tyle i aż tyle

    1. Ale Ty nawet porównać nie potrafisz więc o czym piszesz. Chłopie zamiast zwracać komuś uwagę napisz raz na jakiś czas co myślisz o rynku przynajmniej na coś to się przyda.

  2. Qba teraz to juz totalnie dałeś ciała. Weź Ty się dwa razy zastanów, zanim napiszesz.

   „(FW20) 31.08.2012 godz. 10.01 – „L” po 2251 : SL 2232
   -przesunięcie SL na 2253
   -zamknięcie na SL zysk 2pkt.(20zł)”

   Czy to jest pozycja S?

    1. Qba Ty bez przerwy popełniasz merytoryczne błędy.

     1) Zarzuciłeś Darkowi, że nie otwiera L, co było KŁAMSTWEM. I tego dotyczyła moja uwaga.

     2) Transakcje Darek pokazuje od któregoś tam września. Czy we wrześniu miałeś 400 pkt UP? Bo to chyba nie na polskim rynku.

     Weź się ogarnij, bo naprawdę żal ściska wiadomo co, jak się czyta bzdury, które piszesz. Skoro jesteś taki super ekstra, to załóż bloga, analizuj wykresu i na bieżąco pokazuj swoje transakcje. Zobaczymy jak Ci wyjdą.

     1. Kurde człowieku – naucz się czytać ze zrozumieniem. Ty nie zarzuciłeś Darkowi, że gra pod prąd, ale że nigdy nie zajął L.
      Z Twojej wypowiedzi: „bo jedynie zamyka krótkie ale ja tam jeszcze DŁUGIEJ pozycji nie widziałem”. No więc Ci pokazałem, że się mijasz z prawdą, którą masz czarno na białym.
      A o statystyce to Ty mi nie mów, bo idę o każde pieniądze, że wiem na ten temat sporo więcej niż Ty.

     1. a że ty dopiero teraz otwierasz L to twój problem , trzeba było Darka nie słuchać i otwierać po objęciu hossy na WIG 20 a nie teraz , sam masz problem , dla mnie 2200 to uciekam ze swoich L a na każdym spadku dla słuchających Darka okazja do zajęcia L , myślę że jasno się wyjaśniłem

     2. Czyli co? W ogóle nie masz SL? No to pochwal się, jak już zbankrutujesz.

      A co do mojej propozycji, żebyś prowadził bloga, skoro jesteś taki wielki i nieomylny?

  1. Qba chce wejść z kapitałem w rynek futures co polecasz i jaką pozycję bo koledzy w pracy grają na długich ? chodzi o rynek nasz i niemiecki. Zdezorientowałem się a widzę ,że Darek gra sporo S moi L i zarabiają zatem czy też brać długie?

 7. Od jakiegoś roku czytam Twoje komentarze.
  Robisz to, co robisz najlepiej jak umiesz. Jedyne, co mnie zraża do Ciebie to Twoje negatywne nastawienie do rynku i innych analityków. Atakujesz Alberta i kogo tam jeszcze, nie wiedząc, że w ten sposób pozbawiasz się inspiracji. To samo dotyczy sarkazmów na temat Bernanke i EBC, ze drukują. Pomyśl, gdyby nie drukowali, gospodarki się walą, a ja, ty i wielu ustawiłoby się w kolejce po zasiłek.
  Szczerze Ci współczuję.

  1. Ale jeśli tak podchodzisz to muszę Cię zmartwić „po ten zasiłek się ustawisz” mi to nie grozi bo jestem niezależny od gospodarki i zatrudnienia oraz innych takich. Co do Alberta to nie masz racji bo nie atakuję go ale kiedy widzę jakie bzdury rysuje na wykresie to po prostu zwracam mu na to uwagę. I na koniec nie mam negatywnego nastawienia do rynku a co najwyżej do stwierdzeń o hossie. Zatem za współczucia nie podziękuję Ci bo nie uważam to za sensowne. Natomiast życzę Ci abyś nie musiał ustawiać się w kolejkę po zasiłek ale to w dużej mierze zależeć będzie od Ciebie a nie ode mnie.

  2. Drukownie jest bezczenym okradaniem bez przerywania snu i to najbiedniejszych. Moze sie nie otarles z ekonomia wartosci dodanej tylko o keynesistowskie bzdury, wiec zachecam do lektury do lektura Missesa, Hayka i wielu innych przedstawicieli „szkoly austriackiej”
   Moze zrozumiesz, ze jak sa zdrowe warunki rynkowe to deflacja prowadzi do rozwoju a nie inflacja.

 8. Ty jednak jesteś niereformowalny. Czy my tu mówimy o surowcach? Obudź się człowieku. Główna sprawa którą tu omawiamy jest nasz polski rynek akcji!!!! Piszę to po to abyś zrozumiał bo chyba coś z Tobą nie halo.

  1. L na naszym bazarze? Już to widzę. Bez KGH nie da rady, a ten na maxach. Szykuje się potrójny szczyt i oscylatory już cieplutkie 🙂

   1. Potrójny szczyt na godzinowym z ostatnich dni po zamknięciu luki, potrójny na dziennym i tygodniowym, oraz opór wynikający z polowy czerwonej świecy z 11 listopada 2011r.! Są to szczyty nieuwzględniające dywidendy. Niestety ze Statica nie potrafię wkleić wykresu.

  1. Konkretnie do Qby. Jednak powtórzę to jeszcze raz ten blog „patrzy” głównie na WIG20 a to że w analizie weekendowej przedstawiam inne indeksy to tylko po to aby spojrzeć na sprawę nieco szerzej. Nie mam problemu z tym aby uznać, że na S&P jest jakaś tam hossa od 2009 ale to nie zmienia kwestii, iż u nas nic takiego nie ma!

 9. A gdzie tam masz max na kghm. Zasięg z orgr to ponad 180 zł, trend w każdym wymiarze – kwartalnym, miesięcznym, tygodniowym, dziennym jest wzrostowy … Chyba już wiem dlaczego mało kto zarabia – większość próbuje łapać górki i dołki, gra wbrew trendowi …

  1. Sorry Howgh, że się wtrącam ale fajnie by było gdybyś zechciał pokazać ten ORGR. Nie ma z tym problemu bo wykres możesz wrzucić na bankfotek.pl i link wstawić w komentarzu tak jak ja to czynię. A co wstawiam? Potwierdzenie wielkiego oporu na KGHM i brak jakiegokolwiek ORGR w formie wykresu dziennego na którym warto zwrócić uwagę na coś bardzo fajnego. Szczyt z przed kilku sesji i obrót oraz dzisiejszy i obrót. Typowe zagranie na podwójny szczyt (możliwe nawet jeszcze delikatne up) http://www.bankfotek.pl/view/1335637
   I na koniec wykres tygodniowy na którym można dopatrzeć się RGR a nie ORGR. http://www.bankfotek.pl/view/1335639

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *