Analiza weekendowa 17-21.09.2012

Po ostrej jeździe na północ z ubiegłego tygodnia, w tym niewiele pozostało. Właściwie to niewielką przewagę uzyskała nawet podaż. Czy to oznacza, że nadszedł czas na korektę? Jeśli tak to dokąd ona może dojść? A może to już trend się zmienia? W poniższym materiale staram się udzielić niektórych odpowiedzi zatem zapraszam do obejrzenia.
Komentarze pod video mile widziane!

Kiedy obejrzysz video zapoznaj się również z najnowszą analiza EUR/PLN

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=akwkiwLf9kI[/youtube]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 17-21.09.2012

 1. Howgh pisze:

  Ostatni tydzień wzrostowego miesiąca i kwartału … raczej dowiozą poziomy do końca

 2. Tomek pisze:

  Dzień Dobry,
  dziękuję za wartościowy mam jednak pytanie, skąd przypuszczenie że SP500 może znieść ostatni impuls 5falowy ?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   No skoro byłaby to piątka to teraz powinna być trójka w druga stronę. Pytanie czy to juz jest pełna piątka bo tego to tak do końca chyba nigdy nie wiadomo.

 3. Seablade pisze:

  Witam
  Panie Dariuszu od początku jestem pana słuchaczem i powiem do końca czerwca analizy były trafne, ale od tego okresu AT nie ma zastosowania – giełdy bardziej przypominają kasyna. Wszystko zaczyna zależeć od tego co powie pan X czy pan Y. Czym gorsze dane tym wyżej – lepsze też do góry. Moim zdaniem przynajmniej do wyborów w USA i trochę po wyborach należy wstrzymać się z inwestowaniem. W październiku będzie dominował temat grecko-hiszpański. Nie mam pojęcia co postanowiła grupa Bildenberg, ale chyba jeszcze trochę wyciągną indeksy. Co może o tym swiadczyć : porozumienie w sprawie Grecji, “reformy” w Hiszpanii, dobre wyniki niemieckich spółek, sprzedaż iphona5, “wojna walutowa”- czyli masowe dodruki – zalew rynków silnym kapitałem spekulacyjnym.
  1500 S&P ten scenariusz jaki pan przedstawił jest wysoce prawdopodobny.
  Na naszą GPW już napłynęła częściowa spekuła, ale jeszcze zapewne napłynie. Z krajów rozwijających się tylko minister Brazylii powiedział stop dla dodrukowanych $ i Yenów, wprowadzając dodatkowy podatek. Nas oczywiście znowu okradną tak jak w 2008/9 a krach zbliża się nieubłagalnie. Zasadnicze pytanie brzmi ile to jeszcze podejdzie i gdzie zająć S bo na razie od końca lipca wszystkie mi wykasowuje.
  Jeszcze jedno nie wiem czy pan zwrócił uwagę na złoto http://www.pb.pl/2669766,97111,zloty-krzyz-dobrze-wrozy-notowaniom-zlota
  , czy ta formacja tak dobrze wróży?? Choć tutaj dobrze obserwować indyjską rupię do USD. Dodatkowo Rosja i Chiny ciagle zwiększają rezerwy.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Osobiście nie jestem zwolennikiem “złotych” czy jakiś tam innych krzyży, dla mnie średnie mają wartość ale w całkowicie innym odbiorze. Jednak to nie oznacza, że nie widzę szansy na wzrosty ale potrzeba przebić obecny poziom który jest bardzo silnym oporem.

 4. FOR-REX pisze:

  Witam!
  Wspaniała analiza bez słów, bez obrazu.

 5. Howgh pisze:

  tak się zastanawiam nad sposobem analizowania wykresów w USA. Trend jest ewidentnie wzrostowy, i jak dotąd wszelkie próby złapania górki kończyły się marnie. I tym razem prawdopodobnie tez tak będzie. Może najlepiej byłoby analizować przez pryzmat wykresu miesięcznego, w skali kilkunastu lat. Widać trwający ponad dekadę trend boczny, z górnym ograniczeniem na poziomie ok 15,5 tys pkt. Dochodzili tam 2 razy, dla czego teraz mieliby zakończyć wzrosty wcześniej ? Trzeba zakładać że tam dojdą i taki powinien byc scenariusz bazowy, moim zdaniem.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Gdybyś uważnie słuchał to nie zadawałbyś takich pytań. Mówię wyraźnie o korekcie a nie zmianie trendu na S&P.

 6. Borse pisze:

  Do PZU trzeba dodać, że było wyciągane z ceny poniżej 360zł. za uszy na fixie, gdzie również nastąpił skokowy wzrost obrotów. Gdyby nie to również na tygodniowym mielibyśmy harami. Nie będę też ukrywał, że mam S na PZU.

 7. gibon pisze:

  dziękuję Panie Darku za kawał dobrej roboty w weekendowej,pozdrawiam

 8. marian pisze:

  Dziękując Darku za tygodniową mam pytanie:
  Oglądałem sobie komentarz cen srebra sprzed roku / świetnie wyczułeś dołek /
  Pisałeś w nim że jest to korekta wzrostów z ubiegłych lat / pełna piątka w górę i korekta / gwałtowna korekta po gwałtownych wzrostach.
  Srebro ostatnio zaczyna odbijać , czy uważasz że to koniec korekty i czeka nas teraz ruch wzrostowy ???
  Srebro zwykle idzie w parze ze złotem , jak piszesz wyżej złoto do szczytu ma niewiele srebro znacznie więcej /mocniejsza korekta/. Czy może być taka sytuacja że złoto będzie jakiś czas walczyć z oporem natomias srebro iść w kierunku szczytów ???
  Pozdrawiam .

 9. 7777777777777 pisze:

  twarde dane słabe w danych wyprzedzających słabo nastroje ? więc co obecna spekulacja dyskontuje ? i kogo zaskoczy obóz byków ? ja w to wątpię .pozdrawiam

 10. Karol pisze:

  Cisza o bardzo dużej dodatniej bazie, pewnie gdyby było odwrotnie by to było poruszone.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   A skąd to przekonanie że jest to “bardzo duża” baza dodatnia? Jeśli nawet za taką ją uznać to przytyk Ci nie wyszedł bo właśnie duża dodatnia baza świadczy o nadmiernym optymizmie i jest zapowiedzią zmiany kierunku. To tak po to abyś wiedział na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *