Analiza weekendowa 17-21.09.2012

Po ostrej jeździe na północ z ubiegłego tygodnia, w tym niewiele pozostało. Właściwie to niewielką przewagę uzyskała nawet podaż. Czy to oznacza, że nadszedł czas na korektę? Jeśli tak to dokąd ona może dojść? A może to już trend się zmienia? W poniższym materiale staram się udzielić niektórych odpowiedzi zatem zapraszam do obejrzenia.
Komentarze pod video mile widziane!

Kiedy obejrzysz video zapoznaj się również z najnowszą analiza EUR/PLN

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=akwkiwLf9kI[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Analiza weekendowa 17-21.09.2012

 1. Dzień Dobry,
  dziękuję za wartościowy mam jednak pytanie, skąd przypuszczenie że SP500 może znieść ostatni impuls 5falowy ?

  1. No skoro byłaby to piątka to teraz powinna być trójka w druga stronę. Pytanie czy to juz jest pełna piątka bo tego to tak do końca chyba nigdy nie wiadomo.

 2. Witam
  Panie Dariuszu od początku jestem pana słuchaczem i powiem do końca czerwca analizy były trafne, ale od tego okresu AT nie ma zastosowania – giełdy bardziej przypominają kasyna. Wszystko zaczyna zależeć od tego co powie pan X czy pan Y. Czym gorsze dane tym wyżej – lepsze też do góry. Moim zdaniem przynajmniej do wyborów w USA i trochę po wyborach należy wstrzymać się z inwestowaniem. W październiku będzie dominował temat grecko-hiszpański. Nie mam pojęcia co postanowiła grupa Bildenberg, ale chyba jeszcze trochę wyciągną indeksy. Co może o tym swiadczyć : porozumienie w sprawie Grecji, „reformy” w Hiszpanii, dobre wyniki niemieckich spółek, sprzedaż iphona5, „wojna walutowa”- czyli masowe dodruki – zalew rynków silnym kapitałem spekulacyjnym.
  1500 S&P ten scenariusz jaki pan przedstawił jest wysoce prawdopodobny.
  Na naszą GPW już napłynęła częściowa spekuła, ale jeszcze zapewne napłynie. Z krajów rozwijających się tylko minister Brazylii powiedział stop dla dodrukowanych $ i Yenów, wprowadzając dodatkowy podatek. Nas oczywiście znowu okradną tak jak w 2008/9 a krach zbliża się nieubłagalnie. Zasadnicze pytanie brzmi ile to jeszcze podejdzie i gdzie zająć S bo na razie od końca lipca wszystkie mi wykasowuje.
  Jeszcze jedno nie wiem czy pan zwrócił uwagę na złoto http://www.pb.pl/2669766,97111,zloty-krzyz-dobrze-wrozy-notowaniom-zlota
  , czy ta formacja tak dobrze wróży?? Choć tutaj dobrze obserwować indyjską rupię do USD. Dodatkowo Rosja i Chiny ciagle zwiększają rezerwy.

  1. Osobiście nie jestem zwolennikiem „złotych” czy jakiś tam innych krzyży, dla mnie średnie mają wartość ale w całkowicie innym odbiorze. Jednak to nie oznacza, że nie widzę szansy na wzrosty ale potrzeba przebić obecny poziom który jest bardzo silnym oporem.

 3. tak się zastanawiam nad sposobem analizowania wykresów w USA. Trend jest ewidentnie wzrostowy, i jak dotąd wszelkie próby złapania górki kończyły się marnie. I tym razem prawdopodobnie tez tak będzie. Może najlepiej byłoby analizować przez pryzmat wykresu miesięcznego, w skali kilkunastu lat. Widać trwający ponad dekadę trend boczny, z górnym ograniczeniem na poziomie ok 15,5 tys pkt. Dochodzili tam 2 razy, dla czego teraz mieliby zakończyć wzrosty wcześniej ? Trzeba zakładać że tam dojdą i taki powinien byc scenariusz bazowy, moim zdaniem.

  1. Gdybyś uważnie słuchał to nie zadawałbyś takich pytań. Mówię wyraźnie o korekcie a nie zmianie trendu na S&P.

 4. Do PZU trzeba dodać, że było wyciągane z ceny poniżej 360zł. za uszy na fixie, gdzie również nastąpił skokowy wzrost obrotów. Gdyby nie to również na tygodniowym mielibyśmy harami. Nie będę też ukrywał, że mam S na PZU.

 5. Dziękując Darku za tygodniową mam pytanie:
  Oglądałem sobie komentarz cen srebra sprzed roku / świetnie wyczułeś dołek /
  Pisałeś w nim że jest to korekta wzrostów z ubiegłych lat / pełna piątka w górę i korekta / gwałtowna korekta po gwałtownych wzrostach.
  Srebro ostatnio zaczyna odbijać , czy uważasz że to koniec korekty i czeka nas teraz ruch wzrostowy ???
  Srebro zwykle idzie w parze ze złotem , jak piszesz wyżej złoto do szczytu ma niewiele srebro znacznie więcej /mocniejsza korekta/. Czy może być taka sytuacja że złoto będzie jakiś czas walczyć z oporem natomias srebro iść w kierunku szczytów ???
  Pozdrawiam .

 6. twarde dane słabe w danych wyprzedzających słabo nastroje ? więc co obecna spekulacja dyskontuje ? i kogo zaskoczy obóz byków ? ja w to wątpię .pozdrawiam

  1. A skąd to przekonanie że jest to „bardzo duża” baza dodatnia? Jeśli nawet za taką ją uznać to przytyk Ci nie wyszedł bo właśnie duża dodatnia baza świadczy o nadmiernym optymizmie i jest zapowiedzią zmiany kierunku. To tak po to abyś wiedział na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *