Komentarz giełdowy 25.07.2012

Dzisiaj mieliśmy kontynuację odreagowania. Byki wykorzystały ruch powrotny do wybitego klina na S&P futures. W końcowym bilansie WIG20 zyskał „aż” całe 0.2%. Tym samym nadzieje popytu na ruch w kierunku górnego ograniczenia trójkąta zostały przedłużone. Pytanie czy na długo? No cóż spójrzmy na wykresy i postarajmy się na to pytanie odpowiedzieć.

[fumpBegin]

Na początek muszę przyznać, iż tak bardzo czytelnej sesji jak ta dzisiejsza nie widziałem dawno. Sama obserwacja i to wcale nie taka non stop, pozwoliła wręcz idealnie zająć ponownie krótką pozycję. Wystarczyło obserwować godzinowy wykres indeksu i obroty no i trochę posiłkować się tym co widać było na S&P futures. Ale spójrzmy na wykres intra 1h.

Od samego początku notowań indeks WIG20 nieśmiało szedł na północ. Towarzyszyły temu śmiesznie niskie obroty. Do godz. 15.00 było to zaledwie 290 mln. Już świeca rozpoczynająca się o 14.00 po dojściu do poziomu zniesienia 38% ostatniego spadku utworzyła górny, wyraźny cień i towarzyszył jej lekko wyższy obrót. Sedno dzisiejszej sesji „powstało” w godzinie od 15 – 16 czyli w godzinie kiedy do boju ruszała giełda za oceanem. Na wykresie powstał wyraźny pinbar któremu towarzyszyły zdecydowanie wyższe obroty. I to moim zdaniem był „ten moment” zwłaszcza, że w stanach doszli do dolnego ograniczenia, wczoraj przebitego klina i nie było widać chęci negacji tego sygnału sprzedaży. Kolejna godzina potwierdziła pinbar solidną czarną świecą.
W efekcie, na wykresie intra 1h powstała formacja XABCD (Nietoperz), która zapowiada ponowne spadki i to zapewne znacznie większe niż dzisiejsza końcowa czarna świeca. Z geometrii wynika, że powinien być to poziom co najmniej 2040 punktów.


Spójrzmy teraz na wykres dzienny. Wczoraj wyraźny dolny cień i biała świeca dzisiaj również biała świeca ale wyraźny górny cień. Ten cień pokazuje że atak na pierwsze szybkie wsparcie w postaci połowy długiej czarnej świecy spaliło na panewce. Myślę jednak, że z tej dzisiejszej sesji a właściwie z układu świec ostatnich 9 sesji płynie inna ważniejsza a zarazem gorsza informacja dla posiadaczy akcji. Mianowicie taka, iż najprawdopodobniej ostatni spadek luką i długą czarną świecą był tylko preludium do tego co powinno zacząć się już chyba od jutra. Dlaczego? Jeśli porównamy odreagowania po dwóch ostatnich lukach bessy to zauważymy, że były prawie idealnie równe (dzisiaj zabrakło ok. 6 punktów ale giełda to nie apteka). Ta równość odreagowań wskazuje, że z dużym prawdopodobieństwem od 9 sesji mieliśmy do czynienia z korektą pędzącą, która tylko sporadycznie nie zapowiada czegoś „mocniejszego. Innymi słowy jest mocno prawdopodobne, że jeszcze w tym tygodniu no może na samym początku następnego będziemy testować 2000 na WIG20.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

121 Replies to “Komentarz giełdowy 25.07.2012

 1. Harami i do przodu;) To tak jak z trupem najpierw po 2 h zaczyna się stężenie pośmiertne, dopiero potem rozkład;)

 2. Darku pewien jesteś, że na S&P był klin? Wybicie z klina powinno być nie wcześniej niż po 60% całej formacji a tutaj jest to znacznie szybciej. Rysując w innej perspektywie mamy raczej kanał wzrostowy… jeśli to klin, to jego zasięg jest gigantyczny i jesteśmy przed jego realizacją bo teraz byłby to schematyczny powrót…

 3. Łatwo pisać po sesji kiedy można było zająć krótką pozycję 😉 Ten pinbar wcale nie jest taki wyraźny jak Pan pisze. No ale skoro jest Pan w stanie tak dobrze czytać wykres to gratuluję i zazdroszczę, bo też chciałbym mieć taką wprawę 😉 I nie piszę tego złośliwie…
  BTW. na eur/usd też pojawił się pinbar pod którego zagrałem… Zobaczymy dokąd poleci…

  1. Ja wziąłem krótką dokładnie w tym momencie.
   I możesz sprawdzić, bo dodałem swój komentarz do wczorajszego wpisu.

  2. Ma odwagę pisać, że dziś zajął pozycje i chwała mu za to. Przecież nie będzie w trakcie sesji ogłaszał, że wstawia właśnie zlecenie, nie o to chodzi. Widać, iż wierzy w to co pisze potwierdzając to czynami, a to dobrze wpływa na wiarygodność.

   1. Potwierdzam, wszedlem w ten sam sposob. Zreszta szkola Darka 🙂 Wiec Kamilu polecam szkolenia u Gospodarza. On da Tobie wedke, a reszta w Twoich rekach.

 4. Darku no i znowu nie mogę się niestety zgodzić z Twoją analizą. Zamiast wygłaszać kazania jak ksiądz w weekend powinieneś się skupić raczej stricte na wykresach bo w tym się specjalizujesz. Fakty są takie że Ameryka nie chce spadać pomimo całego wysypu złych danych zarówno ze spółek jak i makro. To są ewidentne symptomy początkowej fazy hossy kiedy to indeksy rosną ku zdziwieniu, a nawet ku oburzeniu tłumu…

   1. Darku nie obraź się ale jak karciłeś FED za drukowanie to naprawdę to brzmiało jak na niedzielnej mszy i to księdza typu „misjonarz” usiłującego za wszelką cenę przekonać do jakiegoś dogmatu. Powtarzasz wciąż że jesteś technikiem i zobacz – pamiętasz 2009 rok? te nagłe niespodziewane wzrosty ku zdziwieniu wszystkich? to się odbywa znowu…piszę o tym bo nie mogę się nadziwić że ktoś z tak dużym doświadczeniem nie dostrzega takich rzeczy – media na S, analitycy na S – Kowalski na S – to kto ma sprzedawać???

    1. No właśnie problem w tym, że wszędzie niby widzisz, iż wszyscy są na S. Problem w tym że nawet jesli ktoś mówi coś o S to tak jak Ty czyli 2100 no max 2000. Jest jeszcze jedna ważna kwestia. W żaden sposób nie dopuszczasz w swoich analizach tego że najgorsze w gospodarkach to się nawet jeszcze dobrze nie zaczęło. I wracając do pierwszej myśli, dzisiaj zamieszczałem link do artykułu w którym swoje opinie wyrażają analitycy i w którym jest przedstawione co prognozuje zdecydowana większość. nijak się to ma do tego co mówisz.

    2. loniu widzi hosse z kapelusza i nie widzi ze nawet obligi nie chca spadac pod dobre infa. loniu poczekaj az sie wyniki w usa skoncza to juz na dniach i zobaczysz swoja hosse

  1. Tylko, że przedtem musi być ogólne zniechęcenie i depresja po solidnych spadkach. A tu ani zniechęcenia, czego jesteś najlepszym przykładem, ani solidnych spadków w USA nie ma.

  2. złe dane ? chłopie oni mają dobre dane a złe to mieli w 2009. W cenach u nich jest tak drogo ,że tak hossy się nie buduje. Jedyne co im dało przez rok utrzymanie obecnych poziomów to napływy kapitału z całego świata jak i z naszej gpw. Tam kapitał ulokowany też zostanie odpowiednio ubrany. Long tacy jak Ty i wielu innych ode mnie znajomych co kisi akcje od roku są potrzebni. Bo nie sprzedajecie a każdy z was chce oddać na hossie. Pisz pisać trzeba i prawić od roku te same przekonania.

  1. a kto kupuje shorty przy tak wychłodzonych wskaźnikach..?? jak zwykle rynek zrobi na złość wszystkim i wszystkiemu, media sięgają już zenitu z złymi infami od jutra zabraknie im amunicji i co wtedy, rynki będą spadać? myśleć a nie słuchać proroków, wizjonerów a w szczególności media

  2. Wg. mnie moga ujechać do 1,22.

   Ustaw sobie stopy troche nad linia trendu spadkowego mierzonego po szytach z 29.06.2012 i 19.07.2012

   Krótkoterminowo to padł dzisiaj ewidentny sygnał kupna… 🙁
   Ale akurat możliwe, tak jak napisałem, że taki impuls korekcyjny skonczy sie na 1,22

 5. w tej chwili na godzinowym na SP500 widać ładną formację filiżanki, jest rysowane uszko 🙂 więc będzie UP

  1. Powiem szczerze, że musi to być jakaś specyficzna „filiżanka” która po środku ma stożek. Jeśli ludzie takie rzeczy potrafią zobaczyć to ……

 6. dzisiaj kierunek pokazuje złoto i srebro. Już jest grane EQ3 i S&P musi pójść w górę żeby grube koty mogły ożenić akcje. A u nas niestety koncentracja pozycji pokazuje kierunek (dół), do tego ożenione PKOBP przez skarb państwa będzie wspaniałym hamulcem wszelkich wzrostów. Ja dalej uważam, że grubasy są na krótkich fiutach.

 7. Możliwe, że jest to korekta pędząca, jak napisałeś Darku, ale bardziej mi to wygląda na formację jedynek-dwójek, tzn. 1-2 i 1-2 niższego rzędu. Ta formacja też jest mocna, bo po niej trzecia w trzeciej.

 8. Jest 21:35 i S&P 500 traci -0,08%. To chyba niepotrzebnie bierzecie te shorty. Prawdę powiedziawszy, to w Ameryce wcale nie chce spadać. Radziłbym wziąć L.

  1. No to bierz całe wagony i się nie przejmuj. Jednak pamiętaj, że wykres wskazuje więcej niż mówią suche %.

 9. wszystko fajnie, tylko jedna rzecz mi w niedzwiedzim scenariuszu tu nie pasuje:
  Idealny byczy Gartley rysowany od 24 maja (interwał dzienny ceny O/C)
  XA: 24.05-05.07 , B: 12.07, C: 19.07, D: 23.07

  24.05-05.07 – pełna piątka wzrostowa, 07,05-23.07 korekta trójką zakończona na zniesieniu 78,2%, na poziomie 1 fali wzrostowej. Ksiazkowo.

  Oscylatory schlodzone.

  Za duży wysyp ‚zlych’ informacji w mediach.

  1. Widzisz są tu pewne nieścisłości. Mianowicie jeśli Gartley to AB zbyt szybko zgasło bo powinno dojść do 61.8% a nie do 50%. Batman jest do 50% ale tu znowu jeszcze za wcześnie na koniec CD bo powinno dojść do 88.6%. Zatem jak widzisz ani jedno ani drugie.

   1. ok, choc jak sam powiadasz, gielda nie apteka. 🙂
    Zgadzam się, AB minęło 50% nie sięgnęło 61,8,
    W takim razie, wyrysuj proszę w cenach H/L od X = 5 czerwca.
    pozostale punkty jak poprzednio

  2. A gdzie ty masz wysyp naprawde złyc informacji ?

   „poziom:” tych ostatnich złych informacji jest z grubsza na poziomie jakim nas raczą media od 2 lat…

   1. wiadomości są mniej więcej te same, jak zauważyłeś od dłuższego czasu Grecja, Hiszpania, kryzys w globalnej gospodarce, itp.
    Jednak siła z jaką w tym tygodniu pojawiają się te informacje w mediach, plus informacje o katastrofalnym stanie budowlanki, turystyki, motoryzacji, braku pracy, złych nastrojach konsumentów, jest wg mnie niespotykana od dłuższego czasu.
    Oglądając TV to tylko wziąć sznurek i się uwiesić, tak jest źle i niedobrze 🙂

 10. zdecydowanie L za oceanem. Przemielili i można śmiało ładować długie. Uważam ,że do końca sierpnia trend mocno wzrostowy i qe3 będzie.

  1. Oj kolego tego rodzaju wypowiedzi na tym forum zaczynają mnie męczyć. Albo pisz coś konkretnego albo odpuść sobie i nie pisz bzdur. Jesli Ty widzisz zdecydowane L za oceanem to najwyraźniej powinieneś jak najszybciej udać się do okulisty. Jednak przypuszczam, że jest to wypowiedź w stylu „napiszę parę głupstw bo nie mam co robić”.

   1. Takie teksty ludzie kupują na zasadzie „gość napisał tak zdecydowanie, pewnie coś wie, czego ja nie wiem”. Kilka podobnych wpisów, nawet bez żadnego uzasadnienia, robi jakieś wrażenie. Tak zawsze było i będzie, nie warto reagować.

 11. A ja powiem jedno – gapicie się na W20 i czytacie komentarze Pana Darka. Ja już ich nie komentuję, tylko czytam i na szczęście idę pod prąd. Wczoraj brane PXM po 0,61 dziś oddane po 0,74. Stopę zwrotu niech każdy sam sobie policzy. I nie jest to mój pierwszy strzał w tym miesiącu.

  Pozdrawiam Pana Darka…. serdecznie 🙂

 12. zem sie troche od giełdy odpoczęł a tu masz takie dziury, no ale dziury muszą zostać pozamykane i jeszcze przed jesienią pewnie, wiec wydaje mnie sie ze bedziemy sie kołatać w bok z całkiem łądnym zakresem do gry na sciana-sciana
  do darka – wogole sie nie przejmuj tymi longtermami co to o hossie gadają bo po co,
  kazania weekendowe jak dla mnie są za krotkie, chce więcej bo zwyczajnie mnie sie to podoba,
  aj jak mnie sie nie podoba ten wykresik w sensie jak to wybije w dół to bedzie pozamiatane, martwi mnie to bo za 3 lata bedzie zmiana władzy w związku z tym w naszym kraju, nie tam zebym powców kochał, ale ni ma alternatywy dla tych kolesi, bo alternatywą jest narodowo-faszystowska prawica,uj nie daj boze
  sorry za off top ale tak mnie ciarki przechodzą ja na to pacze

 13. Nie ma spadków i nie będzie w tym momencie. Po wypowiedzi gościa z EBC dziś tym bardziej urosły apetyty na gorący kesz. Drukarnia nr 3 czeka według niektórych i się na niskich obrotach nieśmiało pną do góry opylając „perełki”.

 14. Nie postawie na Twój scenariusz Darku złotówki. Nie przed FED, EBC, BoF ( przyszły tydzień) Może Sierpień jeśli nic sensownego nie powiedzą.
  Udanych zagrań.

 15. Darek test 2000 w tym tygodniu to -5% w dwa dni?
  Hmm bedzie ostra jazda! Dla L bedzie to rollercoster- super jazda 🙂

 16. sami oceńcie

  dzisiaj od dołka 41 pkt w górę , tyle zarobiła L-ka nawet jak się całego ruchu nie złapało , ale z wykresu to idiota by nie widział że pójdzie w górę od rana

  a ile od szczytu 19 pkt , tyle zarobiła S-ka i jak S lepiej dzisiaj zarobiła to ja jestem ALBERT ,

  1. Qba ty to jesteś pewnie bardzo bogatym człowiekiem skoro tak aptekarsko inwestujesz w obie strony na jednej sesji. Bez wątpienia od dawna powinieneś prowadzić bloga i przedstawiać swoje majstersztyki. Co za niesamowita indywidualność.
   Jak się zarobiło to trzeba się cieszyć w głębi duszy a nie wyzywać innych od idiotów.

   Kąśliwe? miało takie być.

   I chyba dlatego prawdziwy inwestor kojarzy mi się jako osoba spokojna pełna pokory do rynku, potrafiąca czekać na właściwy moment i wejść gdy rynek się zdradzi. Gdy wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinno być tak a jest inaczej. A najlepszy jest zawrót rynku ze skrajnego optymizmu bądź skrajnego pesymizmu.

  1. nie rozumiesz obecnej sytuacji makro.widzisz wyobraź sobie że leci na ziemię asteroida wielkości mazowsza i nie jesteśmy w stanie jej zatrzymać. różnica polega tylko na tym że nie można powiedzieć dokładnie w który dzień uderzy, ale zderzenie jest nieuniknione i bliskie. Hmm chociaż jest ratunek: takie jak zastosował Filip IV Piękny: zabił lub aresztował swoich wierzycieli.

   1. WEŹ NAPISZ to do prezesa APATORA i jego inwestoró żeby mocno zaczęli sypać akcjami bo idzie mega krach i nie będzie nic , chętnie bym kupił bardzo duży pakiet , poinformuj ich o swoich mądrościach i niech sypią ,

    1. i jeszcze poproszę żebyś inwestorów Azotów Tarnów też poinformował o swoim krachu niech walą akcjami PKC na sprzedaż

     1. To już Twój ostatni wpis w takim stylu. Jeśli nie zmienisz retoryki to się nawet nie trudź z pisaniem bo tak nikt tego nie będzie czytał.

    2. hmm z tego co zdołałem się zorientować do „sypania” służą kliny WZROSTOWE, i mega okazje itp. Wiesz to czasem tak po prostu jest że spadnie kiedy ma spaść a nie wzrośnie na przekór.

  1. A co ma być? Po wybiciu dołem z trójkąta o którym mówiłem w weekendowej wczoraj był ruch powrotny a dzisiaj ponownie zaczyna odbijać w dół.

 17. Wg mnie radzę się wstrzymać z ładowaniem S-ek na tych poziomach cenowych kluczowy dzień to przyszłą środa i posiedzenie FED wystarczy że członkowie tylko coś bąkną że coś uruchomią dodatkowo przed wygaśnięciem Operation Twist a dzień po jeszcze EBC i bank Anglii a za tydzień w piątek payrollsy.
  Jeśli S to dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.
  Przed Fedem nie pamiętam kiedy spadało.

 18. Na futach kluczowe jest zachowanie względem 1 węzła Fibo 2108-11 po przebiciu kolejny węzeł to 2134-38 i tam można się zastanawiać nad S wg mnie.
  Poniżej jedynie kontrolnie i do szybkiego close wg mnie.
  Rynek jest nieźle spanikowany wg mnie i nie wiele wystarczy żeby poszła bomba w górę.
  Jak na takie Armagedonowe wieści to się trzyma mimo wszystko.
  Choć trzeba przyznać że na WG20 sytuacja wygląda nieco gorzej niż na WIG ale to mimo wszystko 100 pkt z dywidend skoszone.
  Właściwie dopóki jesteśmy między 2000-2450 to budowanie scenariuszy typu hossa bessa nie ma sensu.
  Mamy konsolkę która będzie miała roczek w sierpniu i chyba trwa za długo żeby jednoznacznie określić kto ma w niej przewagę.
  Zakładając że rynek dyskontuje pół roku do przodu sytuację makro to trudno oczekiwać żeby PMI miały spadać do końca roku wg mnie może dojść po raz kolejny do skoszenia stopów na WG20 (np końcem sierpnia) np 199x po czym rynek znowu pójdzie w górę przed rozliczeniem.
  Oczywiście kierunek wyznaczą Stany które póki co dzielnie walczą z „kryzysem”.
  Wyniki spółek mieszane i prognozy też (trudno na tej bazie prognozować i hossę i bessę.
  Dopóki miedź nie wybije nowych dołków nie ma co patrzeć daleko w dół 3,25 za uncję.
  Dane są złe a nawet bardzo złe a rynek nie reaguje panicznie tzn że silne ręce podbierają akcje ale póki co wywalały je spekulacyjnie zawsze po 10-15 % rajdach w górę.

 19. koncentracja grubego wzrosła wczoraj,
  przecież mógł sobie eS dobrać o wiele wyżej.. stąd wniosek, że doładował owszem ale L

  1. A zwróciłeś uwagę na fakt, że przez ostatnie zmalała dość znacząco LOP? No właśnie a prosta matematyka mówi że to wystarczy aby koncentracja (wobec wszystkich LOP) wzrosła. I to co mówisz nie ma żadnej wartości, ba wprowadza w błąd wszystkich!!!!!

 20. chyba czas akumulacji nam się wydłuża , jeżeli tak do trzeba czekać i akumulować przez jesienna jazdą w górę. Lokaty i waluty to porażka.

 21. ponadto mamy potwierdzenie wzrostów na eur/usd= przenikanie + dziś potwierdzenie. Mocne UP. Teraz moim zdaniem im gorsze dane tym lepiej dla rynku. Powstała właśnie idea, że skoro EBC będzie „stymulował” gospodarki to US zrobi podobnie, jeśli zatem dzisiaj i jutro zobaczymy gorsze dane=up na giełdach.

  1. Dane z usa złe ? o 14:30 wyszły naprawdę dobre dane kolego Ben. Dobre dane po co interweniować ? a słownie to można 🙂 robią was jak mogą.

  1. Ale co chcesz mnie pozbawić możliwości zarabiania? Dla tradera nie ma znaczenia w którą stronę zarabia.

 22. No to Mario pokrzyżował mi plany 😉
  SL poszły. Mówi się trudno. teraz trzeba się zastanowić jak daleko w góre możemy pójść i czy jest sens to grać.

 23. Jesteś na pasku polityków, wszyscy. Jedna wypowiedź Mario i taka zmiana nastroju, może nie bo jest zły ale kierunku na indeksach. Pytanie czy można wierzyć w jego słowa czy to następne kłamstwo i plotka jaką chcą sprzedać Rynkom. Czas to szybko zweryfikuje czy to jeszcze jedna próba ratowania strefy Euro czy siła klasy politycznej jaka nami rządzi oraz czy konsekwencja działań za tym stoi, czy tylko chwilowe działanie.

   1. Skoro zamknięte to pokuszę się p. Darku pociągnąć dalej Ciebie „za język” i możne powiesz gdzie ustawiłeś stopa? To tak abym miał co analizować i dlaczego w tym miejscu? Oczywiście o ile zamknełś S z powodu wyrzucenia na stopie, a nie z powodu metody uznaniowej.

 24. No cóż póki co przewidywania delikatnie mówiąc nie po myśli gospodarza……P. Dariuszu skąd dziś taki optymizm??…czy wersja z zejściem pod 2000 na W20 jest dalej aktualna oczywiście odnosząc się w czasie do tego co przedstawił Pan wczoraj w komentarzu po sesji? Pozdrawiam

  1. Dragi coś chyba powiedział to jest tak jak widać a co z tego wyjdzie w nieco dłuższym terminie to się dopiero zobaczy. Jak się spojrzy na obrót jaki towarzyszy dzisiejszemu wzrostowi to można mocno powątpiewać w skuteczność tego wzrostu.

 25. L od wczoraj dało zarobić 56 pkt ? ile zarobiły pewne S -ki ?

  oceńcie sami

  ja już na S się czaję L-ki zarobione poszły do grubasa

 26. nie ładnie było się tak z liska jak wczoraj pisała o elkach na edku oraz o filiżance na SP500 i że będzie UP.. 🙂

   1. L na edku właśnie pozamykałem na 1.2310 ponieważ był tam silny opór w postaci dna z czerwca, teraz poczekam do ilu się skoryguje to wybicie (może i nawet 80% bo już tak bywało) ale nie prorokuje, liczę iż liźnie 1.2180 – 1.2200 no i znowu jak będzie sprzyjać rynek łykam L

 27. No i piękna wyspa i up, widać było przymiarki na złocie do wybicia. L sierpień, do szczytu można brać spokojnie. Osobiście jeśli nic nadzwyczajnego się nie zdarzy i nie przebije szczytów biorę big S. Na hossę nie ma szans bo moim zdaniem drukować nie będą bo się DE nie zgodzi na i sierpniowe posiedzenie FED powie zero druku. Ale jak widać na hope da się sporo zarobić.

 28. Ale wyzamiatali na otwarciu w Stanach 1360 kto by na to rano kasiorę postawił?
  Jedno zdanie prezesa i poszło 2 procki up od dołka.
  Fakt obrót świadczy o cofnięciu podaży ale magia pozostanie pewnie do końca przyszłego tygodnia.
  Ale chyba teraz jakaś korekcina by się zdała co nie?

 29. Panie Darku zastanawia mnie jak Pan się czuje gdy Pańskie przewidywania sprawdzają się w znikomym procencie (nie liczyłem dokładnie) a mimo to Pan z uporem godnym podziwu i głosem -„pismem” mentora uważa ,że ma rację a cała reszta która jest odmiennego zdania jest za przeproszenie zgrają bezmyślnych istot ,która przez przypadek wpadła w krąg ludzi interesujących się rynkiem!W chwili gdy to piszę Pańskie prognozy mają się zupełnie odwrotnie do tego co się dzieje na giełdzie,ale Pan nadal twierdzi ,że to nic ,nie znaczy, bo Pan ma rację i już!!!Myślę ,że wypadało by kilka rzeczy „odszczekać” i przyznać się do błędu!Ja chociaż moja wiedza w tej dziedzinie jest nikła w porównaniu z Panem ,śmiem twierdzić ,że indeks Wig 20 będzie poruszał się w bok w perspektywie 2 miesięcy w granich +/- 100 puktów i nic ponad to!

  1. Kolego ale wskaż mi gdzie ostatnio się pomyliłem. O czym Ty mówisz. Taki „błąd” jak wczoraj to coś normalnego. Nie bardzo wiem o co tak naprawdę Ci chodzi. Co mam niby „odszczekać” pomijając fakt że nie jestem psem to wydaje mi się że jesteś tak zapakowany w akcje że przyjemność Ci sprawia jak możesz się chociaż w tak wątpliwy sposób odgryźć i podbudować swoje „ego”.

 30. Straszny DAXunio jest dzisiaj a u nas jakby para szła w gwizdek już.
  Amerykaniec miele się pod tym 1360.
  chyba coś odpadniemy na końcówce czy odpał?

  1. Niech sesja się skończy. Dzisiaj przygotowałem już połowę komentarza ale całkiem inną. Jak skończy się sesja będę dalej pracował i wszystko zapewne napiszę. Proszę być cierpliwym.

 31. Z gadania Maria nic jak na razie nie wyniknie.
  Ponieważ jeśli ECB miałby bezpośrednio interweniować na rynku długu, to musieliby złamać art. 123,
  „Article 123 of the EU Treaty imposed a legal „prohibition on monetary financing”, implying that the ECB cannot attempt to shore up the debt markets of Italy and Spain for covert fiscal support. ”

  Czyli jesli Mario chce cos zrobic to i tak wymagane jest głosowanie. I teraz wieksze pytanie, czy Angela się zgodzi… ?

  Osobiscie wyskoczyłem z S na SL. Ale jestem sceptycznie nastawiony czy zaczynamy mocniejszy ruch w gore. Indeks cenowy i obroty w ogóle tego nie potwierdzają.

 32. Podejrzewam że gdyby nie Mario to rynek by spadał. Tak to jest jak się politycy wtrącają… Dziwi mnie ten rajd, tym bardziej ze nic konkretnego nie powiedział. No ale ludzie wykorzystują każde lepsze info to dystrybucji akcji 😉

 33. O w morde. Jaki cudowfix…..
  Z tego co go obserwowałem, to kupowała drobnica a sprzedawali wieksi (porownanie liczby zlecen do ilosci kontraktow w zleceniach).

 34. dzisiejsze szczyty na wszystkim od kontraktu po akcje z wig20 dla mnie będą idealnymi miejscami na SL, gdybyśmy jutro zaczeli z delikatnie niższych poziomów. Część stopów mi dziś wyleciało miałem je ustawione schodkowo począwszy od luki, część pozycji się jednak uchowało. Zastanawiam się czy takie wypowiedzi politykierów jak dziś nie są komuś potrzebne. Pierdną jakąś głupotę pod nosem i był pretekst do wyrzucenia mappetów z rynku od forexu po giełdy

 35. fajna jest nasza giełda nie ma wała nikt nie wie nic i systemy wszelkie też rozwala bo co tu zrobić z takim fixem? co to w ogóle ma być jak to analizować jak na tym grać niech nikt nie mówi że wie bo nie wie 🙂

  1. No ci komentatorzy ze stooq, to banda grafomanów. Jak się widzi ich twórczośc to aż przykro się robi – Szczególnie jeśli ktos opanował język polski w stopniu podstawowym.

 36. “They’ve got to buy bonds.”

  …Darek…tak przed łykendową….bo w niedzielę nie znajdę czasu…..hehe…. jak CIE znam to znovu napiszesz NAM o spadkach…jedno zdanie, które odmieniło amerykańską sesję….6 słów, które wstrząsnęło światem……niezłe co?????? ….tak jak żem TUTEJ pisał mamy powtórkę atmosfery z 2008…..nie liczą się fakty liczą się njusy…….i pomimo, i ż od technicznej strony uważam, że s&p winna wykonac ostrą czwórkę i to już od poniedziałku, a mój ulubieniec edek już ją rozpoczął…..FALE DO KOSZA…..ONI nadchodzą….przyszły tydzień mamy codziennie igrzyska …..hehe….ale polityczne…..a w poniedziałek w trybie pilnym minister Schaeuble kończy swój romantyczny urlop na przepięknej wyspie i spotyka się z TWYM ulubieńcem …..oczywiście drogim Draghim. Mało tego…hehe…..przypadkiem, obok z tragarzami rzecz jasna będzie przechodził sekretarz……a jakże Timoty F. popularnie Gajtnerem zvany……po spotkaniu konferencja…..jak znam życie podczas europejskich fixów lub tuż po nich…….i albo to nam da tą czwórkę w USA, albo wywali pod niebiosa…….

  …..reasumując….lepiej byc bykiem niż gołym niedźwiedziem …..DZISIEJ …. a jak będzie w przyszły PIONTEK to tylko szklana kula SE wie……hehe 😀

  serdeczności

  pysy. wszelakie przejęzyczenia i błędy stylistyczne są celowe i zostały zapożyczone WPROST z anteny TVNCNBC….autor pozdravia tą drogą swojego ulubieńca Mikołaja K. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *