Analiza weekendowa 21-25.05.2012

Jak w każdą niedzielę, zapraszam do obejrzenia analizy weekendowej, w której analizując wykresy indeksów WIG20 i S&P staram się wywnioskować czego możemy spodziewać się w kolejnych dniach i tygodniach.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p2FIlD38hWg[/youtube]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 21-25.05.2012

 1. Keraj96 pisze:

  Dzięki p. Darku za pełen profesjonalizmu warsztat. Przyznam, że dużo się nauczyłem dzięki p. wypowiedziom na blogu, a co najważniejsze też trochę przyoszczędziłem kasy.
  Nigdy nie inwestowałem kierując się wypowiedziami analityków, ale to co p. pisze i mówi trafia do mnie, tak więc jak narazie jestem po pańskiej stronie mocy i liczę, że gdy przyjdzie odwrót na giełdzie nie ujdzie to p. uwadze.

 2. Chudy pisze:

  Postaram się merytorycznie . Fala A to spadek z 2942 do 2115 ( nie do 2019 ) czyli 28.1% Następnie mamy trójki a,b,c,d,e tworzące pięciofalowy trójkąt . Z poziomu 2401 wystartowała druga fala spadkowa i jej zasięg to: wariant A- 0.618 x 28,1%= poziom 1983 pkt. wariant B – 28.1%= poziom 1726 pkt. lub wariant C – 1,618 x 28.1% = poziom 1309 pkt. Mając na uwadze fakt, że Swig80 , Mwig40 , KGHM i kilka innych walorów wykonuje obecnie korekty po 5-cio falowych sekwencjach wzrostowych skłaniam się do wariantu A . Nie wydaje mi się również, żeby spadek 2007-2009 odbył się w pięciu falach, raczej widać fal 11, a więc zygzak ( inaczej trójka )

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Tylko wykres miesięczny przekreśla już zaraz pierwsze zdanie.

   • Chudy pisze:

    AT na miesięcznym ? Panie Darku …….Może jednak się Pan odniesie do mojej opinii , bo tak zdawkowo to trochę nie w porządku .

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     No wystarczy spojrzeć na miesięczny aby widzieć że spadek był do 2019 jednym ruchem więc dlaczego niby miał się skończyć na 2115?

     • Chudy pisze:

      Chyba Pan nie zrozumiał . Interwał miesięczny w AT to dalece niedoskonałe narzędzie, ale jeśli chce się coś udowodnić ……. Przypomnę tylko, że Robert Prechter, było nie było wybitny znawca teorii fal, posługuje się interwałem godzinowym .

     • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

      Ok. nie będę się z Tobą wdawał w dyskusję na temat Elliotta bo jak zapewne wiesz nie jestem specjalistą w tym temacie. Przez ostatnie lata spoglądam na ten kierunek analizy w interwale tygodniowym i miesięcznym i nie czuję abym robił porażające błędy. Jednak pozostanę przy tym że dołek był na 2019 a nie na 2115.

 3. 22kk pisze:

  Wrócę jeszcze do częstych wypowiedzi dotyczących obrotu lub wolumenu. Przypomina mi się pytanie bacy: czy świerk do szpilok czy iglok. Ani szpilol, ani iglok jeno kolcok. Nie można kierować wolumenem, gdyż zapominamy, że w 2010 roku cały wielki wolumen robił Bioton kosztując kilka lub kilkanaście groszy. Obrót – rzeczywiście na niskich poziomach jest mniejszy, gdyż większość potraciła “zabawki” i nie ma czym grać. Jednorazowy wzost obrotu często jest zmyłką lub insaydingiem. Dopiero znaczy tygodniowy wzrost obrotu wskazywać może na zdecydowanie kupię. Zawsze jest ktoś, kto potrzebuje sprzedać, trendy horyzontalne przy inflacji przekształcają się w trend spadkowy. Wzrost obrotu i wzrost kursu pozwala na daytrading. Dzięki spekulacji mamy obrót. Czym większe wzrosty tym większa możliwość daytradingu. Dlatego bez wzrostu obrotów zapomnijmy o wzrostach. Chyba, że ktoś ma ogromną cierpliwość. Niemniej W20 należy się korekta jak niektórym zioło. PKO czy PKN są takim samym walorem zarówno po 50, jak i po 15. Tam się naprawdę nic nie zmienia z dnia na dzień, emocje często kończą etap. Pozdrowienia!

 4. Rafal pisze:

  http://drop.st/tYr0Vj/full

  Zamieszczam RGR na wig20 z zejściem do poziomu ok. 1500 pkt. Obroty się zgadzają z teorią AT. Także wszystko przemawia za kontynuacją spadków.

 5. Howgh pisze:

  Witam

  Pokazuje Pan, że Sp500 może jeszcze spaść do poziomu wsparcia, i na tej podstawie sugeruje Pan 1800 pkt na w20 ? Przecież do tego wsparcia USA mają jakieś 1,5% :). Rozumiem, że sygnał S w USA nastąpi w razie przebicia wsparcia, nie wczesniej.
  Druga sprawa – wig20 od wielu miesięcy buja się pomiędzy 2000 – 2400. Takie fale spadkowe, i wzrostowe jak obecna, juz były w ciągu ostatniego roku. Jeśli założymy że 2000 to dolna banda tej konsolidacji, to rozumiem że S gramy poniżej a nie powyżej, tzn dopiero po wybiciu się dołem 🙂 . Póki co to nie zaszło, i jeśli zakładamy że Sp500 ponownie przetestuje 1285 pkt i odbije w górę, to wig20 tez nie powinien wypaść dołem z zakresu dotychczasowej konsolidacji (brakuje jeszcze ok 1,5%), podobnie jak w USA.

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Nie pokazuje że może spaść do ok. 1290 ale wspominam że co najmniej tam powinien jeszcze zejść. W poprzednich analizach pokazywałem niejednokrotnie indeksy europejskie, które “podpowiadają”, że i w USA to wsparcie padnie. To po pierwsze. Po drugie indeks WIG20 bujał się w bok w formie trójkąta z którego się wybił. Przy wybiciach z trójkątów, klinów i flag, zawsze jest do pokonania opór/wsparcie na poziomie ostatniego przed konsolidacją dołka/szczytu. Zatem kto zakładał że mamy trójkąt a jak wiadomo w naszym przypadku był on po poważnym zjeździe, zatem można było zakładać że mamy do czynienia z formacją chorągiewki a to dawało podstawy aby krótkie brać przy górnym ograniczeniu i w zależności od perspektyw czasowych swoich inwestycji odpowiednio ja prowadzić. I na koniec jeszcze raz wyraźnie podkreślam, nie zakładam że ostatecznie wsparcie na S&P zatrzyma na dobre spadki znacznie bardziej dla mnie jest prawdopodobne przebicie wsparcia i dalszy spadek.

 6. czosnek pisze:

  Witam,
  Powiem któtko. Jak na razie od kedy czytam i słucham powyższe analizy, większość się sprawdza. Nic chyba dodawać do tego nie trzeba.
  Pozdr i życzę Panu Darkowi wytrwalości w trafnych przewidywań.

 7. Seablade pisze:

  Proponuje S na DAX tam się zarabia prawdziwe pieniądze. Ostatni tydzień +7k PLN, chociaż wszędzie S są na topie

 8. wojkon1 pisze:

  Panie Darku ,bardzo jestem ciekaw Pańskiej opinii na temat tego RGRa którego zamieścił Rafał

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Ja podchodzę do tego z dużym dystansem. Gdyby to miało być RGR to byłaby to formacja mocno odbiegająca od “ideału”. Chociaż z drugiej strony jej zasięg pokrywa się z równością fal więc może coś w tym jest na rzeczy?

   • Rafal pisze:

    Darku, dlaczego mój rgr jest nie zbyt idealny? Linia szyji to zielona linia.

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Różnica w wielkości ramion to najmniejsze zmartwienie ale osobiście nie mam przekonania w kwestii wielkości lewego ramienia w stosunku do głowy. Prawe też jest małe ale tu akurat przy silnym rynku niedźwiedzia jest to możliwe.

 9. atomek0 pisze:

  Panie Darku , szczerze mówiąc dzisiejsza analiza dla mnie nie bardzo byla przydatna .Proponuje skupic sie bardziej na radach w stylu gdzie zajac krotka pozycje i jak duzego ruchu mozemy sie spodziewac niz na przekonywaniu ze jestesmy w trendzie spadkowym. To chyba wszyscy wiedza? Odnosnie Elliota. Od 2008 r na WIG20 robimy korekte 3-3-5
  http://www.bankfotek.pl/view/1260096
  W chwili obecnej jestesmy swiezo po zakonczeniu fali 2 z 5 i robimy falke 1 z 3 z 5. To brzmi dla laikow dosyc skomplikowanie ale jeszcze dosyc dlugo nie bedzie szans na zarobienie na akcjach. Sadze ze w tym roku ich nie bedzie. Rynek na naszej gieldzie jest b.slaby ( w USA zrobil sobie “miejsce” pod przyszle spadki fala 2 ) ,jest prawdopodobne ze za kilka m-cy mozemy ogladac dolek na poziomie dolka z 2008 r. albo nizej.

  • marek pisze:

   Tak,tak Panie Darku,a najlepiej jak by Pan jeszcze zarabiał pieniądze dla forumowiczów,bo niby po co się mają sami wysilać.
   marek

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   @atomek0 co do zasięgu to chyba dzisiaj co nie co powiedziałem natomiast to gdzie i czy w ogóle brać krótkie czy może długie to każdy musi sam wiedzieć na podstawie swojego systemu. Z moich analiz i komentarzy możesz zawsze wyciągnąć wniosek za czym ja optuje ale to czy i jak to sobie musisz sam. A co do Twojego rozpisania to pierwsze takie widzę i na sam początek mam już zastrzeżenia bo w twoim przykładzie abc nachodzi na 1 więc coś co najmniej z oznaczeniem jest do bani a mimo wszystko wydaje mi się to mocno “naciągane”, ale ja tam specjalistą w te klocki nie jestem.

   • atomek0 pisze:

    To fala 4 nie moze zachodzic na fale 1. W korektach fala b moze nawet wychodzic nad fale a (mamy wowczas korekte pedzaca). Fala abc na rys. jest taka wlasnie fala b w horyzoncie od 2008 roku.

  • Chudy pisze:

   Teoria trochę naciągana . Zgadzam się co do 2007-2009 – zygzak oraz 2009-2011 również zygzak( lub 5 to nie jest takie oczywiste) .OK. Natomiast zakładanie, że to co teraz się dzieje musi mieć 5 fal jest niczym nie uzasadnione , bo niby z czego to ma wynikać ?Tak samo zgodna ze sztuką będzie piątka w górę( do 4 tys. pkt. ) po trójce spadkowej jak piątka w dół poniżej 1250 . Rozstrzygnięcia jeszcze nie zapadły.

 10. Howgh pisze:

  Moim zdaniem sygnałem do zajęcia pozycji S będzie przebicie 1285 pkt przez Sp500. Ważny poziom, bo – poprzedni szczyt, bo SMA200, bo 38,2% Fibo ostatniej fali wzrostów.
  Być może u nas rzeczywiście było wybicie z trójkąta, jednak analizując wykres pod kątem stref popytu i podaży, widać że poziom 2000 – 2100 był strefą popytu, strefą podaży 2400. Dlatego wolę ten wykres interpretować pod kątem PA niż tradycyjnej AT. Zejście poniżej 2000 będzie wypadnięciem dołem z pewnego zakresu wahań w którym telepiemy się od roku. Póty to się nie stanie, zakładam kontynuację telepania – czyli teraz ruch w górę. Jeśli w najbliższym czasie Eur/Usd wróci powyżej 1,26 to tak się właśnie stanie.

 11. Chudy pisze:

  Dla miłośników RGRów ,w które nota bene średnio wierzę , FDX na godzinowym właśnie z czegoś takiego wybił się w górę .

  • marcin pisze:

   z czegoś takiego? Tam wogóle nie ma nic co by nawet troche przypominało RGR

   • Chudy pisze:

    Pańskie oko konia tuczy . To jest właśnie to . Jeśli chce się dojrzeć to się dojrzy RGR na dwie strony . Dlatego nie przekonują mnie te formacje , co nie zmienia faktu, że FDX zapiepsza w górę .

 12. Delorian pisze:

  wszyscy o S a luki z L 🙂

  • Raf pisze:

   Luka na obrotach 16mln w ciągu pierwszej godziny 😀

   USA ma dzisiaj wolne, więc trudno dzisiaj o jakieś rozstrzygnięcia.

 13. Rynek pisze:

  uwaga dzisiaj kupuje Londyn i bierze garściami – płynność zerowa kto został z akcjami w ręce i kto chce dokupić – życzymy powodzenia ożenionym z papierkami.

 14. lolo pisze:

  a gdzie qba czy zyje czy w szpitalu?

 15. marek pisze:

  lolo nie wołaj wilka z lasu,przynajmniej trochę odpoczynku od pieniactwa.
  marek

 16. Karol pisze:

  Bez amerykanów na rynku, rynki europejskie są jak osoby ślepe i kulawe. Kręcą się w miejscu bez sensu i celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *