50 Replies to “Analiza weekendowa 16-20.04.2012

 1. bardzo dobra analiza, chyba najlepsza z dotychczasowych
  ja to widzę jeszcze w troszkę w czarniejszych barwach
  http://www.bankfotek.pl/view/1236905
  biorąc pod uwagę, że na lokalnym szczycie grubasy się wycofały i stoją z boku, sp500 coraz bardziej się pulta, wyniki z gospodarki słabe, coś jakby wisi w powietrzu….
  najczarniejszy scenariusz wig20: 1200+-
  troszkę lepszy 1600 +-

  1. U mnie w dalszym ciągu obowiązuje analiza roczna którą otrzymał każdy subskrybent a ok. 1750 to według mnie pierwszy ruch po wybiciu z trójkąta, który najprawdopodobniej nie będzie ostatnim.

     1. to sie jeszcze okaze gdzie bedzie indeks za pol roku .to ze teraz moze spasc po fedzie 2150 nie robi na mnie wrazenia i na tym skoncza sie nadzieje niedzwiedzi .

  2. a ty kolego bedziesz musiał przetrzymac te swoje krociaki i regularnie uzupelniac depozet pare lat to wreszcie dojedziesz do swoich poziomow

   1. widzę możliwość na wzrosty
    1. w usa hossa, nadal jest nad szczytami powyżej 1370
    2.oczekiwana korekta wzrostów nie nadchodzi u jankesów
    3.słabe dane w usa mogą powodować że Q3 może być możliwy
    4.sentyment rynku nie napawa optymizmem więc presja na sprzedaż jest dobrą okazją do zabrania akcji ze słabych rąk
    5. świetne miejsce na złapanie miśków w pułapkę
    6. trend spadkowy wytraca impet oraz na fw widać zakończoną formację harmoniczną XABCD
    7.Luka wzrostowa nie została domknięta w cenach zamknięcia co może od poniedziałku dać chęć na ruch na północ
    8.trend spadkowy krótkoterninowy powoli ulega starzeniu
    9. jest druga wersja (01234 czarny BAT) pozdr dla gracza
    http://www.bankfotek.pl/view/1237280

    1. Co do 9 to niestety ale na prezentowanym wykresie jest wiele naciąganych oznaczeń. Nie ma żadnej harmonicznej XABCD . Aby taka była kontrakty musiałyby spaść jeszcze w okolice 2180. Nie ma również równości fal AB i CD i tutaj potrzeba jeszcze spadku do 2200. Oczywiście nie wspomnę już o tym że z takiej formacji XABCD (nie będącej ani szczytową ani dołkową) można liczyć co najwyżej na podbicie a nie na wyjście do poziomów nowych szczytów czyli definitywnej zmiany trendu. Tym samym punkt 6 jest również nieaktualny. Co do pozostałych są to tylko wyłącznie „gdybania” , nawet co do luki trudno jest tak stwierdzić jak napisałeś skoro jeszcze rynek nie zawrócił i to że w piątek się nie udało nie oznacza że nie stanie się to na początku nowego tygodnia. Musze przyznać że tylko punkt 1 jest konkretny i zgodny z prawdą a nie z domysłami.

    2. irtek na ameryke to uwazaj bo tam moga teraz cisnac w dół ze az iskry beda lecic .zeby moglo rosnac tam kolejne poł roku musi teraz spasc nawet do 1290 .u nas spadki juz sa bardzo ograniczone ale ta luke mysle ze i tak zamkna dla zmyly jak na fw .ja juz nie wypowiadam sie irtek przez jakis czas .jak bedzie up w dluzszym terminie to sobie wtedy pogadam z tymi ktorzy wietrzyli spadki .

 2. Kolejny powód dla którego WIG20 może sobie nie poradzić z podażą, już ma drugą spółkę po KGH która nie będzie pomagać w utrzymaniu się indeksu. Poniżej link do rozrysowanego wybicia dołem z trójkąta symetrycznego na PKO BP.
  http://mojekreski.blogspot.com/2012/04/pko-bp-quick-look.html

  Co do poziomu docelowego na WIG20 to jeszcze pamiętam w sierpniu czy wrześniu wymierzałem i właśnie 1750 mi zapadło w pamięć 🙂

 3. Zapomniałem dodać, że wykresy najcięższych spółek z wig20 nie dają szans na pozytywne postrzeganie naszego rynku. W pełni potwierdzają to o czym mówi Darek od długiego czasu.

  1. Odpowiedź jest prosta Ty rysujesz linie po skupiskach cenowych a ja po minimach i maksimach ponieważ doświadczenie podpowiada, iż takie linie rynek respektuje zdecydowanie częściej.

   1. Panie Darku, ta dolna kreska na moim wykresie pociągnięta od 20.02.2009 dotyka w kolejnym punkcie idealnie minima z 23.09.2011 i chyba tak narysowana linia jest ważna. Widać wyraźnie że kolejne skupiska cenowe zostały obronione i nie przebiły tej linii. Moim zdaniem linia została przebita, a co będzie dalej zobaczymy 😉

    1. Kamilu jak dobrze widzisz to Twoja linia jest naruszona 4 razy łącznie z tym ostatnim. Nie mówię że taka technika jak Twoja jest zła ale twierdzę że technika prowadzenia po minimach cenowych tak aby po drodze nie było naruszeń jest „skuteczniejsza”. I w moim sposobie ta dolna linia powinna iść nie po tym pierwszym minimum ale po drugim i wówczas nie ma przebicia.

     1. No zgadza się że pewniej jest prowadzić linie po minimach cenowych, ale wydaje mi się że to 1 punkt styczny (z 23.09.2011) wyznaczył jej dokładne położenie wzg dołka z 2009r., a to że później została ona naruszona (i obroniona [do minionego tygodnia]) świadczyło tylko o sile jej wsparcia.

 4. Mimo, że jestem „z natury” niedźwiedziem tym razem wydaje mi się, że jesteśmy falowo i technicznie (stochastic) w punkcie, który wygeneruje jeszcze jakieś kilkudziesięciopunktowe odbicie. A po nim rzeczywiście będę już czekał na 1750 w kolejnej fali.

 5. kierunek będzie jak mówi gracz na północ także zakupy i jeszcze raz zakupy – 2600 w zasięgu ręki bo zagranica do nas wejdzie z kapitałem. Ja swoje zakupy trzymam i nie oddam.

  1. Chyba jesteś tu nowy albo co najmniej pierwszy raz piszesz więc dam Ci szansę. Następnym razem taki propagandowy wpis bez merytorycznego uzasadnienia będzie zbanowany. Propagandę sukcesu podobno uprawia się na bankierze, tutaj nie. Od nowego tygodnia zaczynam podchodzić do tego rygorystycznie!!!!

   1. ale to jest merytoryczne beda wzrosty poniewaz zagranica wejdzie:) – kierunek i uzasadnie.
    argumenty za wzrostami na kilka sesji pozniej trudno powiedziec
    1) stochastic
    2) eurusd
    3) cooper futures
    4) geometria ,lubi pan nią , ruchy w dol od poczatku lutego do poczatku marca pozniej odbicie na jakies 110 punktow i teraz taki sam ruch od polowy marca do piatku i pasowaloby takie same odbicie na jakies 100 punktow. sorry za brak precyzji
    dlatego mam kkk od piatku, zobaczymy nie nagadniam
    pozdro

   2. Tak jest trzeba banować tych, którzy bezczelnie naganiają na wzrosty! Ba nawet więcej idąc śladami marcierewicza wypowiedzieć im wojnę, o!

 6. Ja zauważyłem, że dzisiaj we Francji wygrał socjalista Hollande. Co to oznacza? Moim zdaniem tylko jedno, wybicie dołem. A jak wygra drugą turę to Wasze tysiąc z hakiem na wig 20 to będziemy mieli jak w banku 🙁

 7. EUR/PLN zachowal ostatni wzrost po odbiciu z poziomu 4.10 co neguje korelacje, gdzie wzrost EUR/USD powodowal powrot do ryzyka . Mozna zalozyc, ze w przypadku aprecjacji USD o co nie trudno w II polowie tego tygodnia i dalej, bedziemy mieli ostrzejsze wyjscie z papierow na GPW.

 8. Na srebrze jestesmy prawdopodobnie w przededniu trzeciej fali spadku. Moze spojzal by Pan na ten rynek. Jesli ta fala wyprzedazy bedzie podobna do dwoch poprzednich, czyli z maja zeszlego roku, oraz z wrzesnia zeszlego roku to bedzie mozna zarobic kupe pieniedzy. Ja jestem za cienki na taka analize, a poza tym nie mam dystansu bo siedze na tym rynku fizycznie.
  Od Qby tez bym uslyszal jego zdanie;)
  To byly spadki na 30% w czasie liczonym w godzinach!

  1. Nawet jeśli to płaskie „coś” byłoby RGR to spadek wynikający z tego – „zaledwie” 1.30$ natomiast patrząc na wykres dzienny można nabrać coraz większego przekonania, ze srebro robi ORGR co chyba wpisałoby się również w Elliotta (Po piątce spadkowej zrobiło juŻ „a” teraz jest w „b” i następnie „c”, które wybiłoby linię szyi ORGR

 9. na tą chwilę na Luce biorę L ze stopem poniżej luki , na H1 wyprzedany rynek , pasowałoby podjechać w górę bo mamy kanał spadkowy i jesteśmy na dole kanału , 2250-2280 by pasowało w górę , byłaby wtedy szansa na 5tkę w dół bo na razie mamy ABC od 2280
  linia trendu oczywiście padła

  http://stooq.pl/q/a/?s=fw20&i=d&u=6341171 ja to tak widzę ,

 10. acha LOP też już spada i nie rośnie , ale nie trzeba się wyrywać już a poczekać co będzie teraz się działo , jak dołka nie pogłębią to scenariusz według mnie tak jak wyżej pisałem

 11. panie Darku do dzisiejszej analizy proponuje WIG 20 ale na wykresie miesięcznym , tutaj widać trochę inaczej , możliwe że mamy trójkąt zwyżkujący i będą wzrosty a nie duże spadki , oczywiście miesiąc jeszcze się nie skończył ale gdyby poleciały surowce i Belka oobniżył stopy % to może w 2 półroczu zaczniemy rosnąc a nie spadać

   1. No nie tak do końca. Pisał że bierze długą ale z SL pod luką co nie dziwi bo w końcu ostatnich kilka tygodni to już boczniak do kwadratu. Na tym najwyraźniej polega jego metoda. Co prawda chyba już musiało go wyrzucić bo luka na kontraktach to już przeszłość.

 12. Gratuluję Panie Dariuszu, cały rynek wali łbem o dno…… Co by nie gadać scenariusz wzrostowy można se w d…. wsadzić:)

  1. Przy przebijaniu wsparcia nie potrzeba zdecydowanie większych obrotów. Jednak całkiem małe byłyby mocno podejrzane. Jednak najważniejsze jest to aby dolne ograniczenie było wybite bo na obecną chwile jeszcze nie jest

 13. Już praktycznie zamknęliśmy lukę startu(hossy) ze stycznia.
  Pytanie tylko czy to będzie jakieś mocne zamknięcie czy jednak sie odbijemy.

  Po przebiciu widziałbym test dołków na poziomie 2115.

  1. Najogólniej rzecz ujmując to CAC40 (kontrakty) wygasają co miesiąc a na DAX tak jak u nas co kwartał. W ostatni piątek zmieniała się seria w Paryżu i to są efekty (takie same jak na DAX tylko częściej – co miesiąc).

 14. Dzięki za trafną prognozę. Mam nadzieje, ze od ściany nadziei udało się większości spinaczy odpaść dość wysoko, pytanie jaki nam szykuje się zjazd w dół?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *