Komentarz giełdowy 11.04.2012

Wczoraj S&P zatrzymało się dokładnie na dolnym ograniczeniu klina wzrostowego co zaowocowało lepszymi notowaniami kontraktów na S&P w dniu dzisiejszym i równocześnie lepszymi notowaniami na naszym rynku. To co dzisiaj powstało na wykresie może naprawdę napawać dużym optymizmem posiadaczy akcji.

[fumpBein]

Jak pokazuje powyższy wykres, powstała formacja harami która “umiejscowiła się między poziomami 50% i 61.8% zniesienia całego wzrostu od 19 grudnia 2012. Taka formacja powinna przynieść wzrosty co najmniej w perspektywie kilku dni. Tak na marginesie to jeszcze lepiej to wygląda na kontraktach.

W przypadku kontraktów mamy objęcie hossy i to idealnie na 61.8% zniesienia wzrostu od grudnia 2012 do lutego oraz na linii które jest dolnym ograniczeniem trójkąta.
Co do indeksu to oczywiście każda formacja świecowa wymaga potwierdzenia ale można chyba założyć, iż co najmniej 2-3 sesje wzrostu są przed nami. Gdzie one zdołają zaprowadzić indeks i czy to już jutro będziemy mieli potwierdzenie, to oddzielna kwestia. Jeśli w USA będzie wzrost co najmniej taki jak w tym momencie i rynek się tam nie cofnie to obecnie powstała formacja Nietoperza na wykresie 1h (indeks WI20) zostanie skasowana i będziemy najprawdopodobniej od początku jutrzejszej sesji podążać w kierunku ok. 2275 gdzie obecnie przebiega linia łącząca dołki z marca.
Jeśli będzie inaczej to oczywiście najprawdopodobniej jutrzejszy dzień rozpoczniemy od korekty dzisiejszych wzrostów.
Można powiedzieć, że byki mają teraz trochę miejsca dla bezstresowego ataku. Tak na dobrą sprawę poważniejszy opór mają na poziomie lokalnego szczytu z 3.04 czyli na poziomie ok 2313. Oczywiście po drodze jest wspomniana wcześniej linia – 2275 ale to nie powinno stanowić przeszkody dla “zdrowych” byków.
Na koniec zdanie podsumowujące aby zaoszczędzić wysiłku na niekoniecznie rozważne komentarze czytelnika o pseudonimie Qba. Tak jak pisałem wczoraj (przy odpowiednim zachowaniu S&P) powstała możliwość do wzrostu w wymiarze kilku sesji. Zatem na obecną chwilę widzę szansę na podejście nawet pod 2313. Dopiero przebicie tego poziomu stworzy szansę na podejście i ewentualny atak górnego ograniczenia trójkąta. Jednak aby to miało miejsce S&P musi ruszyć na nowe szczyty nie zatrzymując się na poziomie ok. 1400. Samo dojście do tego poziomu i odbicie od niego stworzy możliwość powstania RGR, która z pewnością uniemożliwi zrobienie czegoś więcej na indeksie WIG20 niż wspomniane ok. 2313. Wspomnę również na temat dzisiejszego wzrostu LOP który miał miejsce przy braku wzrostu obrotu. Z dużym prawdopodobieństwem nie jest to zapowiedź wzrostu na miarę wybicia z trójkąta. Oczywiście ta sytuacja może ulec zmianie w kolejnych dniach.

[fumpEnd]

46 Replies to “Komentarz giełdowy 11.04.2012

 1. Ciekawa sytuacja się zrobiła. Albo wczorajszy dzień miał zmylić wszystkie byki i powywalać SL albo dzisiejszy dzień jest totalną zmyłką przed dalszą jazdą w dół. Zobaczymy. Tak jak p. Darek napisał zwłaszcza formacja objęcia hossy na kontraktach wygląda bardzo obiecująco.

 2. ewidentnie miedź nie wybiła dołem i jest akumulowana pod wzrost – to powinno zaprowadzić Wig20 na 2700 soon. Też mam sporo pakietów i czekam na oddanie spragnionym po 200 zł.

  1. No właśnie i najwięcej o wzrostach mówią Ci co już wcześniej kupili akcje i teraz za wszelką cenę chcą zaczarować aby one były.

   1. Podobnie bylo w czasach Jesse’iego. Tez zaklinali rzeczywistosc. Wlasnie sobie czytam “Wspomnienia gracza gieldowego”
    Pozdrowienia dla Gospodarza, dobra robota Darku 🙂

 3. właściwie na takich sesjach powinno si rozważać otwieranie L ustawić stopa i może coś z tego będzie 🙂 , ale jestem misiem wolę poczekać , dla mnie stopień wyżej czy dwa jesteśmy cały czas bessie na wig20

 4. Witajcie. Mi brakuje jeszcze jednej falki w dół; do dolnej linii trójkąta. Wtedy zobaczyłbym wszystkie fale w zygzaku. Byłoby niezłe uzupełnienie całości boczniaka. Wyobrażacie sobie jakie będą wtedy rozpalone emocje? Bo przecież w którąś stronę musi pójść. Wszystko jest wtedy możliwe ; fałszywe wybicia, powroty pod linie i inne. Będzie można dużo zarobić i dużo stracić. Wygra silniejszy. To jest gra dla grubego. I tego się spodziewam.

 5. dopóki duży gracz nie dobierze do 30% koncentracji będzie jeszcze jedna trójka w górę , ale radzę obserwować lukę na 2300

  czy nauczyciel już wie kto wczoraj zamykał , napewno BYK , pan zawsze wszystko wie i wytłumaczy ,

  nie czytałem nawet komentarza ale jak piszecie że największy niedźwiedź widzi wzrosty to strach się bać co nas może czekać

  1. Nie czytałeś to się najlepiej nie odzywaj. Powiem szczerze że takiego człowieka upierdliwego jak Ty to chyba w życiu nie spotkałem. Niestety Twoja indolencja intelektualna nie obliguje mnie do dalszej konwersacji z Tobą.

  2. Miałbym wątpliwości co do jeszcze jednej trójki w górę. Bardziej skłaniałbym się do dokończenia fali w dół. Ale zobaczymy. Może będzie jak piszesz. Teraz należy obserwować jak indeks pokona poziom 2260 (jeżeli pokona).

 6. a i jeszcze jedno , chłopie po co ty dzisiaj opisujesz że indeks się zatrzymał na 61% zniesienia , ty powinnieneś mieć już dawno narysowane i jak pisałem wczoraj że miś bierze syaki trzeba było grac L ,

  no ale pan potrafi tylko opisywać po fakcie i tłumaczyć może dlaczego ,

  pan w końcu określi każdego dnia co pan gra , jaki poziom wejścia wyjścia i gdzie stop inaczej to LANIE WODY

  1. Popieram, już dawno, dawno temu o tym pisałem, niech prowadzący się określi co ma w portfelu, kiedy widzi wzięcie zysku, gdzie ma SL, a nie takie pierdzenie “będzie spadać, ale może też rosnąć”, analizy bezwartości.

    1. Odwiedzam ten blog tylko i wyłącznie ze względu na niektóre wartościowe komentarze. Analiz prowadzącego nie czytam. Tyle w temacie, który zamykam.

 7. A ja proponuje trzymac Ski i się nie bawic w odbicia bo już tego odbicia mieliśmy w Stanach prawie 4 miesiące( od grudnia do końca marca). Może i technicznie wygląda to dobrze dla byków ale przed nami jeszcze sporo publikacji wyników i nie wszystkie muszą byc takie udane jak wczorajsze. A poza tym kwiecień statystycznie lubi byc miesiącem zwrotu no a potem maj w którym warto sprzedawac akcje więc tego czasu pod odbicie może nie starczyc. A jak komuś marzy się cena KGHM-u po 200 zł to niech idzie do lekarza po jakieś środki na uspokojenie. Jeśli wig 20 nie załapał się na ostatnim rajdzie amerykańskich i zachodnioeuropejskich indeksów to o czym my tu jeszcze dyskutujemy. Ci co liczą na wzrosty z niecierpliwością czekaja na zachodni kapitał a ten nas omija szerokim łukiem już od tak dlugiego czasu. Co niby ma ten kapital przyciągnąc?

  1. Niestety, kapitał omija także takie giełdy jak Paryż. Wystarczy spojrzeć na ich wykres. Indeks ścieli się bardzo nisko, wręcz w pobliżu dołka z 2009 roku. Nie ma co narzekać na naszą giełdę. Dobrze, że choć tyle urosło.

 8. @Qba nie mam do ciebie nic ,ale po tej fali krytyki przy swoim komentarzu pisz swoje wejscie stop los ,po pieciu sesjach porozmawiamy co tam u ciebie ,czy to lanie wody czy nie, teorytycznie sprobuj czy to takie proste publicznie sie wypowiadac i jeszcze trfiac to co najtrudniejsze PROGNOZOWAC KROTKOTERMINOWO

 9. acha jeszcze jedno kazdy ma prawo krytykowac ,ale niech pokaze swoje typy i udowodni ze jest nie omylny ,zobaczysz qba jak szybko ty zgasniesz ,na rynek nie ma mocnych jeszcze w krotkim terminie pozdrawiam

 10. krawiec ale jak ja mam ci podać poziomy na bieżaco z wykresu H1 jak tutaj jest moderacja i post czasami wchodzi po kilku godzinach , więc o czym tu mowa

  ja nie biorę kasy za szkolenia i potrafię widzieć wzrost i spadek , a nie tylko wszystko interpretować na nie

  formacja cały czas nie wybita więc gracz który inwestuje długoterminowo powinen być poza rynkiem , a jak jest się daytrejderem to nie można opisywać wykresu M5 albo h1 jak wpis pojawia się raz na kilka godzin

  1. Jak chcesz mogę na skype założyć grupę i będziesz mógł podawać w tej sekundzie co chcesz i każdy (ci którzy zostaną wpisani)w tym samym momencie będzie to widział.

 11. Qba odpuść sobie czy Ty koniecznie musisz mieć rację.A jak szukasz ludzi nieomylnych to ci mogę powiedzieć,że ich nie ma.
  Marek

 12. No to miedź robi powrót po wybiciu . Po dojściu do linii kanału powinna nastąpić kontynuacja ….. spadków – oczywiście .

 13. Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  Kwiecień 12, 2012 o 8:08 am

  Czyli miedź w dół a KGHM na 240?

  po pierwsze na razie miedź jest w trendzie wzrostowym bez żadnej dyskusji ,

  po drugie na tą chwilę wcale nie jest przesądzone że miedź wyjdzie dołem bo może wyjść górą po odbiciu od lini trendu

  po trzecie do przyznania dywidendy nikt KGHM nie będzie mocno sypał ,

  ja bym chętnie kupił po 100 zł pod dywidendę 18procentową a po 60 zł to bym się po dupie całował

  KGHM nie będzie 240 ani 60 zł , przynajmniej nie w najbliższym czasie a dlaczego to wyjaśniłem chyba kilka wpisów wcześniej

  dla mnie gdyby nie kradzież TUSKA to KGHM 240 zł to jest wart z palcem , tam c/z jest 2

  1. Szanowny Panie nieomylny specjalisto. To w jakim trendzie się znajdujemy wcale nie jest możliwe do wyrażenia w słowach które użyłeś czyli ” miedź jest w trendzie wzrostowym bez żadnej dyskusji ” Każdy, nawet początkujący inwestor, który spojrzy na wykres będzie wiedział, że w średnim terminie akcje KGHM znajdują się w permanentnym trendzie spadkowym. To co dla jednego jest trendem dla drugiego może być korektą i odwrotnie. Wszystko zależy od perspektywy czasowej swoich inwestycji. I jeszcze jedno, mógłbyś wreszcie zwrócić większą uwagę o jakich okresach mówisz i na jakie okresy czasowe się obruszasz kiedy atakujesz. O KGHM nie pisałem że bedzie za 60 zł jutro czy za miesiąc. Rozumiem, że jak nie napiszę Ci drukowanymi literami to już samemu trudno wyczytać z kontekstu całej analizy. Skoro pisałem o miedzi wskazując na “wielkie RGR to chyba nie sądzisz że przez to chciałem powiedzieć “60zł za kilka chwil”. No chyba że sądzisz inaczej.

  2. Jeden zarzekał się, że nie będzie tu pisał bo jest to bez sensu, drugi natomiast, że nie będzie więcej dyskutował bo to też bez sensu. Jednemu i drugiemu konsekwencji brakuje.

 14. DODAM jeszcze jedno , dopóki nie zobaczę sesji z 1,5 -2 mld zł obrotu to swoim kapitałem nie wchodzę tylko czekam na wyjście z formacji ,

  bawić się mogę za 20% kasy daytrejd i nic więcej , bo ja nie lubię wróżyć co się stanie za pół roku

  1. Qba, skoro sam piszesz, że jesteś poza rynkiem, to co się tak cisnieniujesz ? 🙂

   A teraz nie trzeba daytradingu uprawiac, żeby zarobić. W ciagu ostatnich 2 miesiecy przecietny ruch ktory mozna było złapać trwał po kilka dni. Sam z jednego kontraktu wycisnąłem około 1500zł.

 15. Witam
  Od kilku miesięcy chętnie czytam komentarze robione przez Pana Dariusza -jego analizy są rzeczowe i merytoryczne ,żadnych sugestii co należy robić bo przecież to i tak indywidualna decyzja w sprawie inwestycji.
  Nie rozumiem jednak dlaczego wpisy robione przez kogoś posługującego się nickiem Qba
  są tak napastliwe i osobiste.
  Uważam że:
  1.Qba nie musi tutaj w ogóle zaglądać
  2.Powinien założyć własny blog i tam umieszczać swoje komentarze, jeżeli będą profesjonalne i rzeczowe myślę że zdobędzie czytelników -jak na razie swoimi wpisami wprowadza tylko zamieszanie.
  Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum a w szczególności gospodarza Pana Dariusza
  Tadeusz

 16. jazz pisze:
  Kwiecień 12, 2012 o 6:25 am

  Miałbym wątpliwości co do jeszcze jednej trójki w górę. Bardziej skłaniałbym się do dokończenia fali w dół. Ale zobaczymy. Może będzie jak piszesz. Teraz należy obserwować jak indeks pokona poziom 2260 (jeżeli pokona).

  no nie było kolejnej trójki w górę , Byk uciekał 2 dni temu według pana Darka

  acha jeszcze jedno panie Darku , jak piszę miedź to piszę o wykresie miedzi nie KGHMu , a KGHM z 20 zł jest 145 zł więc jaki tutaj jest trend permanentnie spadkowy to chyba każdy wie od 2009 roku

 17. teraz na H1 jesteśmy już na luce i tutaj dla mnie bardzo ważne opory i dopiero tutaj BYK musi się wykazać a RSI już 67 na H1 takzę tylko dla mega optymistów ,

  2 trójki jak podałem wczoraj do luki zrobione i teraz już beze mnie , , jutro napiszę co robię jak poobserwuję cały dzień jak będą się do tej luki dobierać

 18. Polemika, dyskusje, jak najbardziej na tak. Byle nie bylo inwektyw i zbyt napastliwych atakow. Chetnie przeczytam glos i jednej i drugiej strony. Choc lepiej by bylo, by to byl glos wyciszony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *