Analiza weekendowa 19-23.03.2012

Choć w średnim terminie nie mamy dalej odpowiedzi czy indeks ruszy w górę czy w dół to jednak analiza indeksów światowych jak i indeksów mniejszych spółek na naszej giełdzie wydaje się wskazywać coraz bardziej na……..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eFF7Ve5oD3k[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14 Replies to “Analiza weekendowa 19-23.03.2012

  1. Jako uzupełnienie dodam, że na S&P500 na wykresie dziennym oscylator stochastyczny jak i MACD dał sygnał sprzedaży. Co prawda stochastic ostatnio często się tam „mylił” to być może sygnał z MACD jest już jakąś wskazówką.

  2. a zeby nie bylo to przydaloby sie aby s$p zszedl do konca tygodnia do 1370, ladny bylby straszak na double top///

  3. Drodzy blogarianie. Po co utrudniać. Mamy linię trendu pochodzącą z górnej części ograniczenia trójkąta, która opada 0,5 pkt na sesję. Teraz wystarczy wyrysować wznoszącą się po ok. 1 pkt dziennie linię od 19 stycznia – dolny cień luki startu, dolny cień z 7 marca i dolny cień z ostatniego piątku. To jest linia wsparcia. Zatem minimalny zasięg wzrostów w sekwencji od tydodnia do 3 tygodni wyniesie trochę ponad 100 pkt od 2246 licząc, gdyż da się poprowadzić linię równoległą po szczytach (lokalnych) z 29 lutego i 16 marca. Wykresy bardzo rzadko zatrzymują się w tych samych miejscach i dlatego tworzą się linie nieco ukośne. Wyjątkiem i perełką inwestycyjną był w ostatnich miesiącach mw40, który uformował niemal w poziomie dużo dołków. Kto nie bał się przebicia w dół jest dzisiaj znacznie spokojniejszy finasowo. Pozdrowienia!

  4. Witam.
    Panie Darku, czy wsparcie na wig20, które postrzega Pan jako mniej istotne wynika z linii przeprowadzonej po dołkach z 19.01.12, 02.02.12 i obecnie 23.02.12?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *