Analiza weekendowa 20-24.02.2012

Zapraszam do obejrzenia analizy weekendowej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aaNI5FB1_jo[/youtube]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 20-24.02.2012

 1. 22kk pisze:

  Nie przypominam sobie takiego przypadku, gdy 12 czarnych świec dało jedynie 100 pkt spadku. W sierpniu 8 czarnych dało 500 pkt! Dla mnie scenariusz bazowy to bardzo pogrubiona linia trendu po trójkącie i równoległa do górnej z docelowym 1970 – 1950. Nie mniej spadki bieżące wymagają korekty wzrostowej i podejścia pod górną linię trendu spadkowego wg H1 lud D1. Na FW20 przez 2 dni intraday minima były pogłębiane 1 – punktowo. To już koniec bieżących spadków. Natomiast od historycznego 8 marca mam nadzieję na zajęcie lukratywnych nowych krótkich i większą dynamikę spadków od obecnych, gdzie poziomy poniżej 2000 będą bardziej prawdopodobne niż dzisiaj. Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

 2. lingwista pisze:

  Wydaje mi się, że warto tym razem przyjrzeć się WIG-owi bardziej odpowiedzialnemu za ostatnią falę wzrostową, niż WIG-20. Znaczenie WIG-u jest tym bardziej istotne, że wzrosty zostały tu zatrzymane akurat przez średnią 200-sesyjną. To co na WIG-20 jest falą B na WIG-u jest falą 5 w sekwencji 5-falowej od dołka 18 grudnia. Czyli na WIG-u możemy dopiero oczekiwać ukształtowania się korekty w sekwencji ABC. W tym układzie korekta może się przedłużyć bardziej niż to się wydaje z punktu widzenia WIG-20. Nie wykluczam, że po osiągnięciu stanu wyprzedania na wolnych oscylatorach położymy się tam na czas dłuższy oczukują np. na koniec korekty spadkowej w Stanach, która się tam pewnie w końcu zacznie.

 3. renom pisze:

  Panie Dariuszu dla mnie scenariusz jest jasny. WIG 20 leci na 2500… Dolar na 3zł… Mur beton 🙂

  • lingwista pisze:

   Kiedyś na pewno.

   • renom pisze:

    Szczerze uważam ,że to kiedyś to maksymalnie 2 tygodnie licząc od jutra… Dużo nad tym myślałem i wczoraj poukładałem sobie te klocki… Nie zdziwię się jeśli 2500 zobaczymy do końca przyszłego tygodnia…

 4. Krzysiek pisze:

  Panie Darku czy rozsyłał Pan już może zapowiadaną niespodziankę-upominek pomocny w inwestycjach?

 5. Tomasz pisze:

  USDPLN i EURPLN pozytywna dywergencja na dziennym MACD, na Gold i Silver negatywne dywergencje na tym wskaźniku. Może na tych parach i surowcach szukać przyszłości dla giełdy. Takie dywergencje z reguły oznaczają zmianę dotychczasowego trendu. Czyli PLN i surowce w dół. Ktoś skomentuje?

 6. Krzysiek pisze:

  UPS. Jeszcze nie oglądałem. Zostawiłem na koniec dnia. Przepraszam za gapiostwo 😉

  • irtek62 pisze:

   Izrael jest w kropce obawia się Iranu i jego aspiracji co do atomu, Iran to duży i silny kraj, ponoć kupuje broń , miał 4 dniowe manewry wojskowe ” Zemsta bogów” aby wzmocnić obronę przeciwlotniczą dla zakładów atomowych , wstrzymał dostawę ropy dla Grecji, Francji i Anglii, odgraża się za embarga i nic z tego sobie nie robi….a w Afganistanie w siedzibie nato wybuchła bomba odwet za spalenie koranu….więc niepokoje i obawy są uzasadnione dla Izraela stąd pewnie i spadki….w usa są pod szczytem poziom byki/miśki nadal duży 67% trochę w dół z 70 , będąc tak blisko pokonania szczytu czy nie pokuszą się o przełamanie???…dla równowagi może wykres ….być może rysuje się nam pro-wzrostowa formacja flagi…..http://www.bankfotek.pl/view/1193914

   • ForexFox pisze:

    @irtek62 – z ciebie to typowa uliczna owca widzę, lama która uwierzy w wszystko co w TV powiedzą, w Iraku miała być broń chemiczna i co była? czy ktoś został do dzisiaj z tego rozliczony? w Iraku chodziło o zasoby ropy w Kuwejcie na które to teraz USA sobie położyła łapę, a co do Iranu to sprawa ma się jasno, usraki się wkurzyli że oni bez ich zgody utworzyli sobie tam giełdę ropy, ba, mało, nie będą ją rozliczać w $ więc jak wasal może coś takiego zrobić pod nosem pana? giełda ropy? jeżeli tak bardzo martwią się o atom to niech wjadą do północnej Korei no ale.. tam nie ma NIC, jedynie nędza i bieda, zero ropy i zero złota w sejfach

 7. marian1953 pisze:

  Witam .
  Mam konkretne pytanie odnośnie analizy EUR/USD .
  Proszę o konkretną odpowiedż będzie czy nie
  Pozdrawiam

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   RGR? Na to pytanie będziemy mieli odpowiedź za tydzień. Ja tak w każdym bądź razie uważam. Teraz mamy znaczące naruszenie linii szyi świecą tygodniową w ruchu powrotnym.

 8. Rafal pisze:

  Darku, czy powoli stajesz się bykiem? czy nadal wierzysz w spadki poniżej 2000 pkt?

 9. Sirra pisze:

  zatem poziomy na wig20 jakby była euforia a tak czuję to może nawet 2600? żeby tylko moje akcyjki dały zarobić.

 10. jaca pisze:

  bieżąca sytuacja na wig20.
  Kanał spadkowy na d1 narysowany tylko prowizorycznie. Nie obowiązuje jeszcze, ponieważ może rozwinąć się spadek w impuls i wówczas będą obowiązywać tylko spadki.
  http://www.bankfotek.pl/view/1192195
  http://www.bankfotek.pl/view/1192196
  Pozdrawiam
  http://www.galeriazyskow.pl

 11. Rafal pisze:

  Darku no jakoś tak spokojnie tę at zrobiłeś, że zacząłem się zastanawiać. Darku a te wzmożone obroty od kilku sesji o czym one mogą świadczyć? Z innej beczki zacytuję pewnego analityka z cnbc. Oglądałem w czwartek cnbc i był tam gość, który dał mi mocno do myślenia i pewnie wielu zaskoczył. Ale on stwierdził, że czekają nas mocne spadki w marcu. Porównał sytuację obecną do tej z wakacji 2011 roku. A mianowicie była w lipcu pomoc dla Grecji a następnie uporanie się z długiem w USA. On tę sytuację porównuje do obecnej pomocy Grecji, zaś LTRO do uporania się z długiem USA. Następnie wiadomo co było na rynkach, gdy każdy się ucieszył z porozumień w sprawie Grecji i długu USA. Widać, że rynki nie reagują już na Grecję, a takie pompowanie kasy w rynek, to chwilowa euforia. Może coś w tym twierdzeniu jest?

 12. auć pisze:

  Darek, straszysz cholera, tym bezrobociem, i ja sie tego boje, ale mam nadzieje ze armagedonu nie bedzie,

 13. atomek0 pisze:

  Wg. mnie w piątek zakonczylismy ostatnia 5 falke w fali 4 co oznacza że powinniśmy spodziewac sie wzrostów .Prawdopodobny zasieg to górna linia trójkąta.Jednakze w dłuższym terminie oczekuje duzych spadkow.

 14. cherry pisze:

  Propozycja dt dla naszego fw, opisuję spadkową falę z W1, tzn jej start zasięg zadowoli wszystkich grających na krótko.
  Czwartkowe zamknięcie WIG20 poniżej 2304/6, to był klucz i potwierdzenie, bynajmniej dla moich oznaczeń, ze falę w trójkącie ewB mamy już za sobą, ponieważ close w okolicach 2295 wszedł w zakres fali bwdwB spadki można przyjąć za dominującę na rynku.

  szkic dt fw

  http://www.bankfotek.pl/view/1193470

 15. wino18 pisze:

  Dzisiaj niedźwiedziom udało się wyjść z budowanej flagi dołem i nie da się ukryć, że jest to zła wiadomość dla byków(w tym moja skromna osoba) którzy oczekiwali próby zakończenia korekty po ewentualnym pokonaniu poziomu 2390… Był to chyba fakt zbyt oczywisty a rynek pokierował się oczywiście wariantem mniej branym pod uwagę. wydaje się ze teraz poziomy fibo powinny odgrywać ważną rolę a ostatnią szansą zakończenia korekty będzie poziom 2240. Póki co oczywiście grane winny być pozycje krótkie (chyba, że rynek wykona jeszcze dzisiaj nieoczekiwany zwrot co jednak wydaje się z godziny na godzinę coraz mniej prawdopodobne).
  Pozdrawiam

 16. wojkon1 pisze:

  Chyba na razie p.Darku wybronili tego RGR-a na eur/usd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *