Analiza weekendowa 19-23.12.2011

Jak będzie wyglądał rok 2012? Czy na rynku zagości hossa czy będzie bessa? Jakie poziomy osiągnie indeks WIG20? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w specjalnie przygotowanej dla moich subskrybentów analizie, którą otrzyma każdy bezpłatnie tuż po „sylwestrowych szaleństwach”.
Zatem jeśli nie jesteś moim subskrybentem to zapisz się już dzisiaj na listę (formularz w górnym prawym narożniku , bądź w każdym komentarzu dziennym) by taka okazja nie przeszła Ci bokiem. Ta analiza nie będzie nigdzie indziej udostępniona, będzie tylko wysłana mailem!

[flv]http://dwig.home.pl/rt18.mp4[/flv]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Weekendowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Analiza weekendowa 19-23.12.2011

 1. lew pisze:

  proponuje na początek +5% i wasza RGR pajdiot w tiurmu! jedziemy na 2400pkt! zobaczymy kto ma rację!

 2. hassassyn pisze:

  Gratuluje systematyczności. Niektórym “cotygodniowym” komentatorom rynku tego zabrakło!

 3. Miecz pisze:

  Niestety pobożne życzenie Lwa. Wig 20 ,za dwa -trzy dni pajdiot, ale w prietiwpałożną storonu.

 4. Ben pisze:

  Lew, będziesz niedługo palił papierową kasą w piecu:) lepiej inwestuj w coś innego

 5. wiesiek pisze:

  Pan Darek pewnie ma niezły ubaw czytając te wasze komentarze…

 6. Arek pisze:

  Zwracam uwagę, że banki w Europie dostały ponad 500 mld euro siana oprocentowanego na 1% (z tego co pamiętam choć tutaj mogę się mylić). Nie wiem czy mogą tą kasę i w ewentualnie jakim procencie zainwestować w instrumanty typu akcje itp.. Jeżeli mogą chociażby w niewielkim procencie to kierunek wydaje się być jasny.

 7. wojkon1 pisze:

  Już któryś raz zauważyłem że kiedy ktoś zahacza w swoich pytaniach o sprawy “makro”, odpowiada Pan że interesują pana tylko kreski, a tu proszę prezydentura a nie kreski mogą jednak determinować kierunek ?

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Do inwestowania interesują mnie tylko kreski! Nie zajmuję się “gdybaniem” typu – banki dostały 500….. to będzie rosło, albo chcą obalić prezydenta to będzie spadać. Polemizować natomiast od czasu do czasu lubię i to robię. Sedno polega na tym, że nie dokonuję transakcji na podstawie domysłów i rozszyfrowywania co dana sytuacja oznacza ale tylko i wyłącznie na podstawie tego co pokazuje rynek i jak na to reaguje system.

 8. DMR pisze:

  Witam!
  Brakuje mi troche logiki
  WIG20
  -zarówno spadki jak i obecne wzrosty są przy małym obrocie ,wiec jest troche naciagane jest wierzyć w te pierwsze a we wzrosty już nie
  -sama formacja RGR jest mało wiarygodna na dole wykresu /podobna M30 eurusd

  S&P500
  -formacja diamentu zwiastuje zarówno kontynuacje jak i zwrot

  ps. mimo małych obrotów rynek respektuje ograniczenia /z lini oporów i wsparć /
  wg. mnie buduje baze do odbicia

  Pozdrawiam

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Jeśli chodzi o obroty to logika jest prosta – do wzrostu cen potrzebna jest świeża amunicja do spadków nie jest ona konieczna ba nawet nie jest wskazana jeśli spadki maja być piękne, długie i przynoszące duże pieniądze.

 9. Piotr pisze:

  Panie Darku, kiedy będziemy mówić o zanegowaniu RGR w obecnej średnio terminowej konsolidacji (ala prostokąt). Czy przebicie krótkoterminowej lini trendu spadkowej (wraz z dużym wolumenem) będzie wystarczającem dowodem na kontynuacje wzrostów (przynajmniej do górnej linii oporu prostokąta)?
  http://wrzucacz.pl/file/7311324930134/wig20_d.png
  Z drugiej strony jesli bedziemy nadal obserwować taki marazm odbicie od lini trendu spadkowej da nam sygnął S? Pozdrawiam

 10. gracz pisze:

  moim zdaniem kierunek jest południe i to w okolice 1800 a pozniej moze byc juz zmiana trendu ale to czas pokaze .narazie bedzie spadac i ameryka niedługo łupnie w dół bo to co tam było to nawet nie mozna nazwac korekta .musi spasc miedzy 900a 1000pkt to wtedy powiem ze zasieg spadku został wykonany i moze dalej rosnac a tak to teraz nagarnianie leszczy na wzrosty ktore skoncza sie wodospadem.

 11. gracz pisze:

  o jakich wzrostach wy piszecie nie widzicie ze za duzo krotkich jest zeby było mocno do gory .moze wzrosnac ale jak pisalem wczesniej +-150pkt

 12. Lukaszu pisze:

  Witam Panie Darku, w odniesieniu do dygresji związanej z wyborami w Stanach. Sądzę, iż pierwszy kwartał spadków z utworzeniem nowego dnia w korekcie hossy i dwa kwartały wzrostów zaraz przed wyborami dadzą optymistyczny obraz i jednocześnie nie zanegują zarówno Pańskiego jak i historycznego podejścia.

 13. dp pisze:

  Góra na pewno ale jeszcze nie teraz. Falstart jak w każdym sporcie się zdarza ale przynajmniej z większym prawdopodobieństwem to jeszcze nie ten moment na start. Jeszcze mi tutaj czegoś brakuje chociaż mogę się mylić 🙂
  Do tych 500 mld dojdzie jeszcze w najbliższym czasie dodruk euro na który Niemcy się muszą zgodzić bo już nabywcy obligacji pokazali im niedawno kto tu rządzi na rynku finansowym i że jak nie będzie dodruku to sobie mogą wsadzić swoje bezpieczne bondy głęboko w kieszeń i zachować dla siebie 😉 duża kasa musi gdzieś znaleźć ujście i na pewno zawędruje na giełdę. Oczywiście jak zawsze najwięcej na dodrukach zyskają Ci najbliżej żłobu czyli Banki, a Gospodarki nie zostaną w żaden sposób uzdrowione, zwykły obywatel będzie płacił za dodruk euro i za upadające gospodarki poprzez wyższe podatki, słabszą walutę i wzrost inflacji tak więc moim zdaniem hossa będzie prowizoryczna. Ten rok będzie na pewno ciekawy. Istnieje starożytna chińska klątwa “Obyś żył w ciekawych czasach”. I my do cholery w takich czasach niestety żyjemy 😉

 14. Jacek pisze:

  Jutro ostatnia sesja na sprzedaż akcji przynoszacych straty i odliczenie strat od podatku. Może spadać.

 15. Kuba pisze:

  Rozumiem, że posiłkując się obrotami na S&P neguje Pan możliwość wzrostów po wybiciu z formacji ORGR?

 16. satori pisze:

  http://stooq.pl/db/ Tu znajdzie pan spx z wolumenem do metasa i wiele innych rynkow

 17. Harmonic Trading pisze:

  Witam
  Wspomina Pan, że rok wyborczy w USA jest z reguły dobry dla rynków akcji. Statystyka pokazuje zupełnie coś innego. To rok przed wyborczy jest statystycznie najlepszy dla rynków akcji, rok wyborczy już niekoniecznie. Przykłady rok 2008 – wszyscy wiemy jak się skończył, 2004 – trend boczny, 2000 – pęknięcie bańki internetowej i załamanie zwłaszcza na NASDAQ, 1996 – trend boczny
  Pozdrawiam
  PN

 18. Gutek pisze:

  A przytoczony w analizie pan Białek twierdzi zupełnie coś innego, i to bez kresek 😉
  http://wojciechbialek.blox.pl/2011/12/Dziesiec-argumentow-i-pol.html
  Pewnie Pan to czyał Panie Darku i ciekawi mnie bardzo co Pan na to?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *