Analiza weekendowa 21-25.11.2011

Będzie to ORGR czy nie będzie? To pytanie chyba zadaje sobie znaczna część inwestorów. Układ świec nad którym zastanawiamy się od jakiegoś czasu jest porównywany z przełomem lat 2008/2009 a więc miejsca zakończenia bessy. Czy jednak takie porównanie jest dobre? Na to jak i na inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższej analizie weekendowej – video.

[flv]http://dwig.home.pl/rt14.mp4[/flv]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

33 Replies to “Analiza weekendowa 21-25.11.2011

 1. Witam

  Więc wygląda na to, że rynek będzie kontynuował spadki. Ale jak pan wielokrotnie mówił na spadkach również zarabiać można i to jak!! Już kilkukrotnie zamieszczał pan informacje nt. możliwości gry giełdowej na spadającym rynku. Ale czy nie można by prosić o specjalne bo aktualne „szkolonko” o pbardzo praktycznym wymiarze, jak i co zrobić aby wyjść na plus w tak trudnych dla akcji czasach? pozdrawiam

  tomek

  1. Szkolenie opcje i kontrakty jest aktualnym szkoleniem. Nie bardzo rozumiem co chciałbyś usłyszeć na takim szkoleniu bo o tym czy zarabiasz czy nie decyduje Twój system i przestrzeganie jego założeń.

 2. W Japonii mamy bessę od 30 lat!! Czemu zatem w Europie miałoby nie być bessy 10 letniej (przynajmniej) Odreagowanie w górę musi być ale wątpię byśmy wyszli powyżej 2400>>

 3. Bardzo dobra analiza. Od dłuższego czasu czekam aby zająć krótką pozycję po przekroczeniu lini obrony, załamaniu formacji ORGR. Nawet w tym celu zyskałem NIK. (Dziękuje za cenne wskazówki na liście adresowej)
  Wracając do analizy dziwi mnie fakt czemu tak wiele inwestorów czeka na „Rajd Świętego Mikołaja”, kontynuacje hossy, zmierzając do nowych maksimów. Przecież hossa się zakończyła, trwała około 2.5 lat, czas na besse przez ponad 1 rok. Jednak zgadzam się, ostatnie dni na wig20 pokazują szanse na powrót do nawet 2400 pkt.

  Ostatnio ciągle szukam dobrego rozwiązania. Widzę, że Pan je odnalazł.
  Mianowicie jakiego systemu Pan używa przy analizach technicznych? Zależy mi na zniesieniach Fibo.

  Pozdrawiam Serdecznie
  Daniel Czepczyk

   1. Witam.
    Czy mógłby Pan przygotować szkolenie z tego systemu?
    Aktualnie przerabiam szkolenie „Kontrakty i opcje”- jest świetne. Bardzo chcialabym poznać Pana system.

    1. Ja przygotowałem kompleksowe szkolenie o budowie systemu (b. dobre – tak wynika z opinii uczestników) i tego się trzymam. Na nic się zda pokazywanie i nauka o moim systemie bo i tak nikt z tego nie skorzysta. System to coś bardzo indywidualnego i żal mi tych którzy kupują systemy bo to są pieniądze wyrzucone w błoto ba co więcej to są pieniądze, które wyciągają kolejne, często znacznie większe, z konta poprzez złe inwestycje. Ogólnie mogę powiedzieć, iż na strefach wsparć i oporu wyznaczonych technikami Fibonacciego szukam sygnałów kupna i na tych strefach zwiększam pozycje kiedy są przebijane. To oczywiście wielki skrót bo na system składa się jeszcze kilka innych ważniejszych kwestii z których najważniejsza to zarządzanie wielkością pozycji (nie kapitału).

     1. Czy może Pan podać link do szkolenia o budowie systemu? Czy też jest ona w „Kontraktach i opcjach”, tylko w dalszych lekcjach do ktorych jeszcze nie doszlam?

     2. Sprzedaż systemów gry na giełdzie, to jak sprzedaż systemów totolotka 😉 Skoro systemy byłyby takie uniwersalne, to sprzedający system zamiast sprzedawać systemy, mógłby je po prostu wykorzystać i zgarniać wygrane 🙂

      Co innego rzetelna wiedza, którą Pan przekazuje, to moim daniem najlepsza inwestycja, bo sytuacja na rynkach zawsze jest dynamiczna i żaden system nie zastąpi wiedzy o tym, co jest przyczyną zmian i jakie to może mieć konsekwencje na rynku.

 4. Witam !
  Po wysłuchaniu Twoich zastrzeżeń do ORGR oraz
  oscylatorów i Twoich obaw – mówi mi,że będzie formacja
  „KATA” – ja tak przypuszczam i będę to obserwował
  Sądzę , że będzie „rajd św. mikołaja”
  Nie sądzę, że wyjdziemy na nowe szczyty do stycznia
  raczej będą nowe dołki
  pozdrawiam.

 5. Witam, czy patrząc na analogię omówioną w analizie możemy przyjąc że maksymalne odreagowanie spadków dotknie maksymalnie poziomu 2300? Jak wg kresek Darku mógłbys określic ewentualną korektę wzrostową (jakie poziomy są ważne których korekta nie powinna przekroczyć, aby nie zmieniać scenariusza na wzrostowy” poziom 2330 czy 2450″). Czy jeśli sie pojawi powinna przyjąc strukturę ABC, czy może to byc np korekta pędząca? Pozdrawiam

  1. W krótkim terminie to pokonanie 2240 czyli zamknięcie luki, oznaczać będzie zmianę trendu jednak w terminie nieco dłuższym to w dalszym ciągu 2420-2450 jest strefą której indeks nie powinien przebić.

 6. Witam Panie Dariuszu. Ja się zastanawiam czy ta formacja orgr nie jest czasem formacją w prostokącie (podaje link do mojego wykresu http://drop.st/zZKBT4/full), gdzie głowa oznacza punkty 3 i 5 wg. teorii zamieszczonej w poniższym linku: http://www.wdsoftware.com/pl/encyklopedia-at/prostokat.html co oznaczało by, że 6 punkt odbił się od górnej linii oporu i dojdzie do wybicia w dół, czyli nie powinno być orgr. Tak ja to widzę już od 2 tygodni. Bo w sumie, w Pana analizie video, też widać formację prostokąta w 8 minucie i 34 sekundzie, złożonej ze wsparcia i oporu. Jak się Pan odniesie do takiego wariantu?

 7. Czy w swoich rozwazaniach aby nie pominal Pan wydzwieku „sztucznego wyciagania indeksow” na dwoch ostatnich sesjach ? O silnych sygnalach spadku WiG20 pisze Pan od mniej wiecej tygodnia, a jak dotad, scenariusz ten nie materializuje sie, poniewaz „duzi gracze” wariant ten skutecznie blokuja. Pytaniem pozostaje kwestia, po co to robia, czy chca uwiklac wieksza liczbe graczy, a tym samym zwiekszyc zysk, czy tez maja „napisany” inny scenariusz gry …

  1. WITAM
   Zyzio, wydaje mi się, że w komentarzu była mowa o małej wiarygodności ostatnich sesji, ale Twoja uwaga jest słuszna. Szczególnie istotne jest znacznie lepsze zachowanie WIG20 od notowań złotego. Być może w poniedziałek będzie odwrotnie, ale zobaczymy. W każdym razie gruby w coś pogrywa, ale co tu jest grane to jest dla nas rebus, którego dzisiaj nie rozwiążemy.

   1. Nie odpowiedziałem na komentarz Zyzia bo ręce mi opadają kiedy słyszę coś takiego. Oczywiście że mówiłem iż wiarygodność sesji czwartkowej i piątkowej jest niewielka. Nic mnie tak nie irytuje jak to że ktoś najpierw przeleci coś pobieżnie a potem wysuwa zarzuty związane z tym iż tak zrobił.

  2. Jednak generalnie w ostatnim tygodniu indeksy spadły i nie zmieniaja tego nawet 2 ostatnie sesje. Może raczej było za dużo chętnych żeby zarobić szybko na spadku. Sygnały są spadkowe co potwierdza AT i tego należy się na razie trzymać. Jak ktoś liczy na pokaźne wzrosty licząc na rajd Mikołaja czy dodruk w strefie euro to niech inwestuje pod to swoją realna kasę. Moim zdaniem ryzykowne zajęcie małe zyski, duże ryzyko. A rozważanie intencji dużych graczy i ich scenariuszy to prosta droga do choroby psychicznej. Należy kierować się AT i swoim systemem transakcyjnym.

   1. Sławek to jest jedna z najbardziej rzeczowych wypowiedzi na tym forum. Tak dokładnie trzeba postępować a kto tak nie czyni żale może mieć tylko i wyłącznie do siebie (chociaż prawdą jest również to że raz na jakiś bardzo długi czas może mu się udać).

 8. Witam, za sluszny uwazam zarzut, iz nieprecyzyjnosc wypowiedzi spowodowala, ze zostalem zle odebrany. Po pierwsze, 22.11 otworzylem pozycje S i wdzieczny jestem Panu Darkowi, bo pozycja przyniosla pokazny zysk. Dodatkowo, w czwartek zajalem pozycje s, ale w tym wypadku ja zamknalem z symbolicznym zyskiem w piatek.
  Przechodzac do mojej wypowiedzi chodzilo mi o to, ze te sesje wprawdzie nie zmienily obrazu rynku w sposob uzasadniajacy zmiane nastawienia, ale maja wartosc sama w sobie o tyle, ze byli tacy, ktorym zalezalo na wyzszym zamknieciu i stad mozna wyciagac wnioski co do tego co bedzie dzialo sie w najblizszej przyszlosci. Pan Darek ograniczyl sie do przyjecia, ze nie mialy one znaczenia dla oceny obrazu rynku, poniewaz byly malo wiarygodne. Dla mnie mialy takie znaczenie, ze zajecie pozycji na s takze moze byc ryzykowne w krotkim terminie i to powinnno sie brac pod uwage przy podejmowaniu decyzji.

  1. Panu Darkowi chodzi raczej o to, żebyśmy się tu uczyli i wymieniali poglądy. Natomiast inwestowali według własnych przemyśleń, wiedzy, systemu. On nikomu nie mówi, weź jutro eski, a będziesz bogaty 😉
   Zyzio jeżeli zdasz się tylko i wyłącznie na to co ktoś napisał w sieci, szybko możesz stracić swój kapitał. Nawet jeśli jest to Pan Darek, którego analizy są tak trafne!

   1. Nigdy nie sugeruje sie wypowiedziami z sieci, ale wlasnym przekonaniem. Moj glos stanowil tylko przyczynek do dyskusji, czy bedzie ORGR, czy nie i kiedy, poniewaz takie bylo haslo zapraszajace do dyskusji.

    1. aha, piszac, ze jestem wdzieczny Panu Darkowi chcialem byc mily skoro po wczesniejszym moim komentarzu rece Mu opadly 🙂 dodam, tez ze zamykajac w piatek s wzialem L i zamierzam je dzisiaj zamknac, a pozniej bede obserwowal z nastawieniem na otwarcie s

     1. wydaje mi sie, ze nikogo nie urazilem ??? bajek tez nie pisze Tyle chcialem w temacie sesji czwartkowej i piatkowej.

 9. Nawiązując do niemieckiego parkietu, dostrzegam tam RGR i zasięg jej to okolice 5090, zatem jest jakby potwierdzenie jeszcze mocniejsze spadków u sąsiadów…

 10. pisałem jakiś czas temu o tworzeniu się formacji ORGR, brakuje tylko „woli politycznej”, jestem również za tym iż czekają nas spadki ale.. no właśnie to ale, skoro 90% forumowiczów jest wręcz pewna, że będą spadki ja zaczynam mieć wątpliwości..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *