Analiza weekendowa 24-28.10.2011

Za nami kolejny tydzień, w którym dużą rolę odegrały „niezdrowe” emocje. Co z tego może wyniknąć? O tym dowiesz się z poniższej analizy video.

[flv]http://dwig.home.pl/rt10.mp4[/flv]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19 Replies to “Analiza weekendowa 24-28.10.2011

 1. Panie Dariuszu na najbliższą przyszłość//tydzień dwa tygodnie// obstawia pan na sp-500 raczej wzrosty ,a na wig-20 spadki.
  A ogólnie wiadomo że wig-20 mocno naśladuje sp-500, jedna dwie sesje mogą się różnić ale żeby aż tyle./różnią się siłą nie kierunkiem/
  Moim zdaniem kierunek pokaże sp-500 jeżeli oni w górę to my też ,i odwrotnie….
  No może nie z dokładnoscią co do jednej sesji.

  1. Mówiłem że S&P może jeszcze kilkanaście punktów urosnąć max do linii trendu i będzie miał korektę a my jesteśmy znacznie słabsi od ameryki zatem ich nawet mała korekta może zaowocować u nas dużym spadkiem. Nie sądzę by S&P z marszu zdołał wybić linię trendu i wyjść na szczyt z kwietnia czy jeszcze wyżej.

 2. Witam !
  Na wykresie miesięcznym umieścił Pan ciemno zieloną linię komentując że brakuje oporu cenowego – a gdyby użyć dołka z czerwca 1992 r to mielibyśmy kolejny punkt podparcia dla tej linii … co Pan o tym myśli ?
  pozdrawiam
  Krzysztof

     1. Nie jestem ekspertem giełdowym i zapewne jest tak jak Pan mówi .
      Taki wykres można zobaczyć gdy wejdziemy np na biznesradar lub stooq ustawiając przedział czasowy na max dla wig20 – ja tak zrobiłem i poprowadzona w ten sposób linia dała mi do myślenia.
      pozdrawiam

     2. http://www.gpw.pl/historia
      W niecały miesiąc po uchwaleniu przez Sejm Prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych, dnia 12 kwietnia 1991 r., Minister Przekształceń Własnościowych i Minister Finansów reprezentujący Skarb Państwa podpisali akt założycielski Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Cztery dni później, 16 kwietnia odbyła się pierwsza sesja giełdowa z udziałem 7 domów maklerskich, na której notowano akcje 5 spółek. Wpłynęło wówczas 112 zleceń kupna i sprzedaży, a łączny obrót giełdy wyniósł 1.990 zł (2 tys. US$).

 3. Mam podobną opinię trzymam się tego mocno. Ten tydzień zdecydowanie powinien pokazać kierunek na najbliższe kilka tygodni, a dużo bardziej prawdopodobną opcją jest spadek.
  Pozdrawiam

 4. Wydaje się , że w tym tygodniu spadki raczej pewne,ale zanim one nastąpią to spadkowicze najedzą się strachu.Obstawiam ,że zaczną się w piątek po danych w USA.

 5. Witam. Mam pytanie co do ewentualnych prognozowanych przez Pana spadków w okolice 2200. Uważa Pan że spadek ten zrealizuje się nagle, jak w sierpniu czy też może indeks powoli się będzie osuwał.

  1. Arku wybacz nie mam szklanej kuli która mi prawdę powie i przyszłość pokaże. Myślę że początek może być gwałtowny ale co będzie dalej????

 6. Witam. S & P po b.udanym marszu w górę zaliczył już ok.200 pk. bez większej korekty. Mam wrażenie, że dotknie, może trochę nadbije 1300 pk. i zacznie zjazd w dół, a z nim nasze indeksy.Zasięgu spadku nie da się ocenić, ponieważ istnieje b.duże prawdopodobieństwo wystąpienia jakichś negatywnych informacji mających mniejszy lub większy wpływ na rynek, które dodadzą się do zasięgu normalnej korekty. Pozdrawiam

 7. Super się pana słucha i super się pana czyta. Jest to połączenie analizy rynku z wykładami z AT dzięki czemu samemu można lepiej zrozumieć analizę techniczną. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

 8. Hmm widać wszyscy przewidują spadki a to może oznaczać tylko jedno- jeszcze emocjonalnie podrośniemy a jak się uroi nadzieja, że spadki się oddaliły to wtedy dopiero trachniem 😉

  1. rosniemy juz 400pkt od dołka i s&p najlepszy miesiac od lat 70 takze rozumujac twoim tokiem to juz nie spadniemy teraz tylko narazie dalej up .dziwne to rozumowanie ale zeby zarobic na es to i tacy musza byc

 9. Witam
  Mówi Pan, że na kontraktach nie ma klina ale jeśli narysujemy dolną bandę po pkt. 2061-2234 a gorna po szczytach to rowniez wychodzi klin naruszony gora. pozdrawiam

  1. Dla mnie wiarygodny jest kanał a klin to duże naciągnięcie faktów. A tak w ogóle to nie ma tu żadnej różnicy w prognozie bo i tak instrumentem bazowym jest indeks. Zatem klin czy kanał to juz mniejsze znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *