18 Replies to “Analiza weekendowa 17-21.10.2011

 1. Wedlug mnie WiG 20 zrobi jeszcze jeden wzrost osiagajac poziomy okolo 2350 (poczatek tygodnia ) konczac w pelni ukszaltowana sie piatka a nastepnie spadek. Mysle ,ze korekta wewnetrzzna przybierza forme zygzaka .

 2. Osobiście obstawiam konsolidację lub spadki do środy, ewentualnie do początku listopada, a następnie od środy (lub początku listopada) rozpoczęcie marszu w górę. Na razie mam kupione $ i do tej pory obstawiałem dalsze umacnianie się $ powiązane ze spadkami na giełdach ale na chwilę obecną stosując zasadę żeby grać pod to co widać, a nie pod życzenia zaczynam powoli się zastanawiać czy dalsza fala spadków na giełdach nastąpi aż tak szybko. Może się mylę ale jeśli w UE zostanie wpompowane tyle kasy na posprzątanie tego bałaganu to duża część tych mld może wylądować na giełdzie co spowoduje wzrost indeksów. Jeśli kasa będzie pompowana przez dłuższy czas to takie wzrosty mogą jeszcze potrwać długo. Oczywiście na razie trzeba czekać na konkretne decyzje. Zobaczymy czy na szczycie UE się dogadają oraz czy znajdą kasę na posprzątanie tego bałaganu. Ale kiedyś to pierdzielnie a jak pierdzielnie to nie będzie co sprzątać 🙂

 3. Witam serdecznie, ponownie chciałem podziękować za bardzo dogłębną i obiektywną analizę. Chciałem tylko dodać do rozważań jeden motyw. Mianowicie wszyscy oczekiwaliby teraz spadku, nawet jak Pan Darek stwierdził wypadałoby oczekiwać spadkowego tygodnia po czym wzrostu, co układałoby się zgodnie z wzorcami AT. Jednak chciałem zaznaczyć też zjawisko pokrętnej logiki rynkowej, i ciekawym nie rozważanym przez ogół scenariuszem byłby lekki spadek w poniedziałek bądź wydłużenie go do wtorku nawet do 2100 co by mocno nasyciło wszystkich pesymistów po czym we wtorek wybicie i nowe szczyty korekty. Ciekawe jak to się rozegra:)

  1. Nie mam nic przeciw takiemu zagraniu. Osobiście uważam że brakuje jakiegoś spadku a czy on się rozegra przez cały tydzień czy tylko przez dwa dni to już jest mniej istotne. Spadek do ok 2170-2200 byłaby wręcz idealnym zagraniem.

 4. Dla mnie najważniejszym dniem w nadchodzącym tygodniu jest 25 pażdziernika,jeżeli będą spadac to napewno dokupię L-ki , a gdyby czasem rośli to sprzedam posiadane kontrakty wzrostowe i lekko się obrócę na S-ki.

  1. Mam podobne zdanie techniczne co do układu Elliota. Tylko że fala wzrostowa nr 5 nie przebiła u Pana szczytu fali 4, co się kłóci z założeniami Elliota.

   Według mnie to co u Pana jest 5tką wzrostową u mnie jest trójką tworzącą falę A(koniec fali A to u Pana koniec 4 fali). Ostatnie spadki to fala B , zatem najbliższe dni powinny przynieść falę C.

   1. Nie kłóci się z założeniami, w TUP bardzo często fala 5 nie dochodzi do górnej bandy, w TUK owszem nawet ją przebija, napisze to tylko założenia więc jutro odpowiedź., jak narazie rozpiska fal w TUP 5-3-5-3-5 mi pasuje, jest jeszcze jedna rozpiska, która zakłada rozszerzenie granej fali 3, ale kierunek jest ten sam jeszcze w dół. Rozwiązań i oznaczeń fal obecnej sytuacji jest około 15, fakt spadki u nas nie pasują mi do sp, gdzie zakładam ruch do góry, co rynek jutro wymyśli, dowiemy się wkrótce.

    Pozdrawiam

 5. Za dużo kombinowania aby zarobić.Kupujcie długie i spółki bo jedziemy na 5000!!!!HOSSA HOSS się rozpoczyna.Większej korekty nie będzie ,bo mało kto wierzy we wzrosty jak dostał po D.Kupować kto chce zarobić.To 5fala i pojadą małe spółki.Niektóre już zrobiły 50%. A gadanie ,że może wzrośnie a może spadnie nie ma sensu.Tu trzeba szmalcem a nie palcem.
  pozdrawiam obkupiony od 2tygodni.Na portfelu już ponad 23% a będzie więcej.

 6. zgadzam się z komentarzem dp. Europa jest teraz w podobnym miejscu, jak USA w 2009 roku. Tam wpompowano 2 bln dolarów i giełda od razu ruszyła. U nas może byc to samo.

 7. Zgadzam sie w pełni z wami ja bardzo lubię słuchać analiz Pana WOJCIECHA BIAŁKA z PEKAO SA takim spokojnym zrównoważonym tonem twierdzi ze do wiosny przyszłego roku jest szansa wrócić na poziomy z których spadliśmy, oczywiście po drodze korekty musza być ale nie powinniśmy spaść już niżej niż 2200 pkt na WIG20 !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *