Raport po sesji 27.09.2011

„Zaczynam się lekko bać”. Dlaczego? Bo rynek robi dokładnie to co mu „wyznaczałem” w ostatnim czasie. Osobiście wolę jak następują jakieś odchylenia od swojego scenariusza. Jednak przejdźmy do tego co jest tematem raportu. [fumpBegin]
Dzisiejsza sesja wyniosła indeks o dobre 4%. Znaczną część tego ruchu zrobiono na otwarciu, tym samym powstała luka. Może i jest niewielka ale za to za jednym zamachem stworzone zostało wsparcie i przeskoczyliśmy opór w postaci połowy czarnej świecy z ostatniego czwartku. Tak naprawdę to byki zrobiły dzisiaj dużo więcej dobrego. Pokonały wcześniej przebitą linię poprowadzona przez dołek z 11 sierpnia oraz ten z 12 września. Tym samym indeks wszedł nad poziom dołka z sierpnia co neguje jego poprzednie wybicie i z dużym prawdopodobieństwem oddala na jakiś czas kolejną falę wyprzedaży,

Również wielkość obrotu zdaje się potwierdzać obecną przewagę byków co stanowi o ważności dzisiejszej luki jako wsparcia.
Oscylatory dały sygnały kupna tuż nad strefą wyprzedania do której nie zdołały dojść. Patrząc również na MACD można mieć nadzieję na wzrosty bo tu (o czym pisałem wcześniej) po korekcyjnej „trójce” szykuje się kolejny impuls wzrostowy.
Oczywiście, są i zagrożenia. Podstawowym jest fakt iż znajdujemy się w średnioterminowym trendzie spadkowym i byle jaka gorsza informacja może wywołac wyprzedaż. Drugim jest zbliżająca się pierwsza strefa oporu wyznaczona technikami Fibonacciego na bazie całego spadku od kwietnia do września. Ten poziom to ok. 2240 i tuz nad nim bo ok. 20 punktów wyżej, przyspieszona linia trendu spadkowego.
Mimo wszystko uważam, że jest duża szansa na przebicie tych oporów, może po jakimś lekkim cofnięciu ale nie koniecznie.

Oczywiście zachęcam do komentowania powyższej analizy (polemika może być twórcza, ba nawet zbawienna) a tych, którym przypadła do gustu ta analiza chciałbym zaproponować aby wrócili na „górę” i kliknęli w „Lubię to” czy „+1″ albo w oba klawisze.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Raport po sesji 27.09.2011

  1. Zarówno AT. jak i obrót wskazuje narazie kierunek północ.
    Także politycy szczególnie europejscy są coraz bliżej rozwiązania problemów.
    Panie Darku między wierszami wyczytałem że należy wchodzić w akcje-//czy mam rację//
    Pozdrawiam.

    1. To już jest decyzja każdego indywidualnie. Dla mnie korekta nie jest zachęcającym ruchem do inwestycji w akcje ale dla kogoś innego może być.

  2. Panie Darku dziękuję za kolejną analizę. Zgadzam się, że wiele elementów wskazywałoby na wzrostowy jutrzejszy scenariusz, ale chyba będzie ciężko widząc co właśnie dzieje się na amerykańskich kontraktach. W ciągu godziny straciły wzrost z całego dnia..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *