Analiza weekendowa 19-23.09.2011

Zapraszam do analizy weekendowej po kolejnym emocjonalnym tygodniu na parkiecie giełdowym.

[flv]http://dwig.home.pl/rt5.mp4[/flv]

Oczywiście zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Analiza weekendowa 19-23.09.2011

 1. Witam,
  Mnie się wydaje, że oznaczenia tych fal są trochę naciągane. Elliot jest dobry po fakcie. Ważniejsze jest to, że SP500 wyłamał się z prospadkowej flagi (z idealnym ułożeniem obrotu). W piątek mieliśmy ruch powrotny, a co to oznacza? Że jeśli nie zaneguje tego wyłamania to będzie bardzo mocny spadek. Trend jest bardzo silny i nie chce się korekcić, a poszukiwaczom odbić urywa rączki. Najpierw 1700, potem korekta. To jest fala C, a one są jak tsunami, nie pozwalają na złapanie oddechu. Tak to jest z trzecimi falami.
  Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

  1. Panie Bartku, co do fal to być może ma Pan rację. Zresztą cała Pana wypowiedź jest sensowna, ale równie sensowne jest jakieś odbicie do góry, które obstawiam jako bardziej prawdopodobne na poniedziałek. Co do wtorku to się dopiero okaże.
   Panu Darkowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 2. Panie Darku życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a po wyzdrowieniu proszę się zaszczepić przeciw grypie.
  Co do raportu ja myślę że krótkoterminowo kierunek pokaże jutrzejsza sesja
  Osobiście jeżeli jutrzejsza sesja pokaże kierunek północny i potwierdzi to sp-500 ja wchodzę do gry -może uda się urwać parę procent.
  Pozdrawiam.

 3. Panie Darku, co Pan myśli o trójkącie który powstaje na wykresie DAX od kilkunastu lat.
  Wiem, że trójkąty to formacje średnioterminowe, ale spotkałem się z opinią, że z tego może być mega wybicie w górę.

  1. Tą teorię juz gdzieś spotkałem ale uważam że jest mocno naciągana. Brak dokładności w wykreślaniu dla mnie przekreśla ją.

 4. W piątek w drugiej połowie sesji dokonałem zakupów za niewielką kasiorkę z tej sumy co mi pozostała i aby nie zapeszyć czekam na wzrosty ( stopy poustawiane) BYKI DO BOJU….BO BÓJ TO BĘDZIE NASZ OSTATNI… byczo pozdrawiam

 5. Witam imiennika, zdrowia życzę, sukcesów na rynku.

  Przedstawiam jak planuję co tydzień to robić pod analizą weekendową (zacząłem 2 tygodnie temu) swoje propozycje naszych kontraktów.

  Wersja I spadkowa
  szkic http://www.bankfotek.pl/view/1083535 kilka słów.

  Prawie każdy, który przeglądam, portal zajmujący się rynkami, szuka końca 5 fali. Jak widać na mojej propozycji pojawiają się oznaczenia ABC od szczytu z 2940 jako koniec C i obecne spadki ABC.
  Obecnie na szkicu opisuję falę C, która dopiero może zakończyć pełna strukturę spadkową, ważny pkt to okolice 2210-2230, który może zakończyć falę bw3wtuku, jeśli zawrócimy scenariusz z tukiem może być grany, wtedy spadki zakończymy okolice 1900 i przedstawię szkic z tukiem, teraz rozpisany został impuls z rozszerzona fala 3.

  Wersja 2
  jest to tymczasowa wersja wzrostowa z alternatywa, która wejdzie w życie po pokonaniu 2400, reszta na szkicu. Ciekawe jest to że cofnięcie z okolic 2400 powitać może …… nie piszę poziomy widać i na obecna chwilę za wcześnie o nich pisać

  http://www.bankfotek.pl/view/1083560

  Pozdrawiam

 6. Panie Darku,
  Z uporem maniaka doszukuje się Pan elliotowskich fal w ostatnich spadkach wypatrując korekty wzrostowej. Lepiej „jechać” z rynkiem i trzymać się krótkiej pozycji bo mamy silny trend spadkowy i prawdopodobnie ostatnia konsolidacja była taką korektą (którą zagranica wykorzystywała do sprzedaży akcji) – piękny tego przykład to czwartkowa sesja gdzie najwięcej spadał wig20 przy sporych obrotach . Reszta indeksów zanotowała znacznie mniejsze spadki co pokazuje jak na dłoni kto sprzedawał. A na największym pupilku anali KGHM mieliśmy wtedy prawdziwą rzeźnię – tu kierunek jest chyba widoczny !!! ( w piątek co prawda pojawił się na nim duży popyt przy ok 131 zł ale pytanie czy był na tyle silny aby zatrzymać spadek na dłużej czy tylko na parę sesji (formacja na KGHM jest widoczna jak na dłoni) i przy dobrych wiatrach może do 150 odbije. Co do wykresu WIG20 to bardziej bym widział obecnie falę c (z zasięgiem 1700 – 1900) niż falę 5 i nastroje raczej sprzyjają dalszym spadkom niż korekcie wzrostowej tym bardziej, że coraz bliżej do 8 października.
  ps
  Ale oczywiście pełen szacunek dla Pana pracy i przedstawianych analiz.

  1. Najpierw musiałby Pan wskazać o jaką falę C chodzi bo jeśli bessa 2007-2009 to była A , wzrost od 2009 do 2011 B to faktycznie teraz jest C. Tylko problem polega na tym że A była pięciofalowa i teraz C też taka może być. Oczywiście piątka od kwietnia do dzisiaj to dopiero pierwsza w tej fali bessy. Co do obrotów
   to powiem jeszcze raz wzrost przy wsparciu, skokowy wzrost to z dużym prawdopodobieństwem początek autentycznej korekty bo chyba nikt nie powie, że to „zwykły Kowalski” kupuje na takich spadkach.

   1. Chodzi mi o ostatnie spadki czyli falę A mierzoną jako spadek z poziomu ok 2750 pkt (1 sierpien) , falę B korekcyjną (ostatnia konsolidacja) i obecna fala spadkowa C zapoczątkowana 1 września, która może nas doprowadzić w oklice 1900 pkt. To tak teoretycznie bo gdyby się faktycznie tak stało to byłoby to książkowe zagranie i przez to według mnie mniej realne do spenienia.
    Dodatkowo mogłoby to wyglądać jako korekta wzrostów ostatniej dwuletniej fali wzrostowej (można dostrzec 5 fal wzrostowych), co przy obecnych 3 falach spadkowych wygłądać może tylko na korektę całych wzrostów . Dodatkowo jeśli poziom 1900 to zniesienie 61% fibo ostatniej fali hossy. I dlatego zatrzymanie spadków w tych okolicach spowoduje, że rynek może uwierzyć że obecne spadki to tylko korekta w hossie i będzie szansa na wzrosty. No ale zbyt piękne chyba aby było prawdziwe. Dlatego uważam że z mogą być wzrosty z tego poziomu , może nawet duże ale będzie to tylko korekta – takie jest moje zdanie, a potem wracamy z powrotem do długich i męczących spadków.
    Według mnie jeśli mielibyśmy powrócić do dłuższych wzrostów to rynek nie spadnie do 1900 – i całkiem możliwe że obecne poziomy są już uklepywaniem dna – ale w realizację tego wariantu raczej nie wierzę.
    pozdrawiam

 7. A ja komentował analizy nie będę :)) bo jak zawsze ……dziękuję Darku i życzę szybkiego powrotu do zdrówka.
  P.S. Na no gorąca herbata z cytryną + 2 duże łyżki czystego spirytusu….Wymieszać, wypić jak najszybciej i tak 3 dni…Sam się zdziwisz jakie cuda taki „napój” porafi zdziałać :))
  Pozdrawiam

 8. To przykro, że tak się Pan pochorował. Dopiero teraz zapoznałem się z analizą i poznałem prawdę. W takim razie będę cierpliwie czekał na moje mailowe zapytanie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 9. Wielkie podziękowania za wnikliwą analizę. Musze przyznać, że przystępność opisywania przez Pana wniosków płynących z analizy technicznej jest na wysokim poziomie. Pana tygodniowe materiały są właśnie tym, czego potrzebowałem by poukładać sobie wiedzę teoretyczno-praktyczną jaką już posiadam.
  Zdrowia życzę i jeszcze raz dziękuję za materiały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *