Raport po sesji 22.09.2011

No jednak chyba mamy do czynienia ze scenariuszem 5 fali spadkowej od kwietniowych szczytów. Dzisiaj reakcja na wczorajsze wydarzenia zza oceanu była naprawdę przykra dla posiadaczy akcji. Indeks Wig20 stracił ponad 7%!!!! To jest wynik, swoją drogą „kontraktowe niedźwiadki” mają dzisiaj przednie humory i znacznie pełniejsze kieszenie. Wczoraj zwracałem uwagę na Stochastica jednak nie myślałem, że będzie aż tak dobrze, sorry źle. Tym samym przystąpiliśmy do testu dna z 11 sierpnia i dzisiaj zapewne niewielu byłoby w stanie zaryzykować stwierdzenie, że ten test zakończy się pomyślnie dla byków.[fumpBegin]

A tak właśnie może być i wcale mnie by to nie zdziwiło. Mamy panikę (tym charakteryzuje się piąta fala) mamy ogromną dużą, czarną świecę no i mamy skokowy wzrost obrotów (jednak ktoś kupował) a do przebicia dołka z 11 sierpnia nie doszło.

Oczywiście sam głowy na to bym nie postawił (na giełdzie nie ma nic pewnego) ale dość spora kasę? Czemu nie. Wróćmy jednak do rzeczywistości. W tej chwili musimy rozstrzygnąć „walkę” na poziomie dołka z sierpnia i jeśli on zostanie obroniony, bądź nawet przebity ale w krótkim czasie wybicie zostanie zanegowane to wówczas z znaczącym prawdopodobieństwem rozpoczniemy „prawdziwą korektę” a jej przebieg pokaże co nas czeka w kolejnych miesiącach.
Na dzień dzisiejszy najbliższym oporem jest połowa dzisiejszego czarnego korpusu a dalej luka jaka powstała na dzisiejszej sesji.
Jeśli jednak stanowczo wybijemy wsparcie i nie będzie jego zanegowania to może nas czekać ostra jazda w dół bez trzymanki. Jednak wstrzymajmy się z takimi prognozami i przewidywaniami jeszcze przez kilka dni.
Jeszcze na koniec jedno zdanie o „trójkącie” jaki jest wyrysowany na wykresie i dzisiaj został wybity dołem. Normalnie formacja trójkąta zapowiadałaby spadek o kilkaset punktów i nie odrzucam całkowicie takiej możliwości, jednak trudno jest mi „zaklepać”, że był to trójkąt skoro w najlepszym wypadku górne ramie było wsparte zaledwie o dwa punkty.

Oczywiście zachęcam do komentowania powyższej analizy (polemika może być twórcza, ba nawet zbawienna) a tych, którym przypadła do gustu ta analiza chciałbym zaproponować aby wrócili na „górę” i kliknęli w „Lubię to” czy „+1″ albo w oba klawisze.

[fumpEnd]

21 Replies to “Raport po sesji 22.09.2011

 1. Według mnie krótkotermionowy dołek na poziomie 2088 pkt, który jeśli zostanie obroniony może stanowić zapowiedź formacji W. Jeśli to się sprawdzi to masz w górę na 2600 pkt, gdzie znajduje się linia formacji RGR. Po przebiciu której?

  Co pan sądzi o takim scenariuszu?

  1. Taka możliwość jak najbardziej istnieje, ale sytuacja na rynkach musiałaby się nieco zmienić. To byłby duży wzrost.

 2. Mi wychodzi spadek do ok 2060 na fw20 na bazie zniesienia 113% ,tam popróbuje z L-kami coś zdziałać , tylko nie wiem jeszcze gdzie sl ustawić do jutra rana się zastanowię 🙂 .Co to 5-tej fali to gorzej będzie że ona jednak już była , i to jest start do 3 w bessie

 3. Dzisiejsza sesja to dla jednych płacz ,a dla drugich radość zależy kto po której stronie rynku.
  Chciałem kupić cert. rcscraopen na spadek ropy i wzrost kursu usd/pln ale po komentarzu dzisiejszym się wstrzymam ,jest trochę niejednoznaczny może być spadek a nawet wzrost. To mnie powstrzymało.
  Dziś nikt nie komentuje czyżby przerażenie było aż tak wielkie

   1. aha, czyli wszystko wskazuje na to że ją zakończyliśmy, ponieważ index spadł z 2230 na 2007 a dodatkowo po wczorajszej sesji mamy drugi sygnał w postaci długie parasolki. więc teraz na północ

 4. Panie Darku nie zgodzę się, obszar konsolidacji w ktorym de facto pozostajemy mial szanse pozostać jeszcze góra 2-3 tygodnie co starałem się przedstawic tutaj
  http://risk-and-profit.blogspot.com/2011/09/indeks-na-krawedzi.html
  i albo w tej chwili zatrzymamy spadki, bez przebicia dołków sierpniowych i rozpoczniemy gwałtowną korekte wzrostową w przyszłym tygodniu
  na poziomy dolnego ograniczenia kanalu rysowanego przez Pana czerwoną linią
  albo dopiero na znacznie nizszych poziomach zobaczymy wieksza korekte wzrostową .
  Jednakze mało prawdopodobne aby jak Pan pisze w tak zaawansowanej fazie konsolidacji miało nastąpić wybicie.

  Serdecznie pozdrawiam

  1. Treść tego wpisu jest chyba trochę naciągana, albo autor zakręcił się lekko albo chodziło mu tylko o zamieszczenie swoich linków. Ja w każdym bądź razie nie bardzo kumam co ma oznaczać zwłaszcza ostatnie zdanie.

   1. Panie Darku,
    może niezbyt trafnie uchwyciłem myśl.
    Skłaniam się do tego, że obszary konsolidacji mają pewną długość życia, ten licząc statystycznie winien mieć swój koniec niebawem.
    Stąd nie bardzo widzę miejsce na mocny ruch w górę na chwilę obecną.

 5. Witam.
  Darku piszesz o możliwej znaczącej korekcie wzrostowej po piątej fali spadkowej. Czy mógłbyś przedstawić analogiczne zachowanie się indeksu z przeszłości?
  pozdrawiam

 6. „Jeśli jednak stanowczo wybijemy wsparcie i nie będzie jego zanegowania to może nas czekać ostra jazda w dół bez trzymanki”
  patrząc teraz na wykres WIG20
  czy to już nastąpiło (czyt. powyżej) czy to jest jeszcze do przyjęcia zejście w dół?

  1. W tej chwili jest ok. Piata fala zbiera żniwo ale wszystko mieści się w ramach tego scenariusza. Najważniejsze aby w przeciągu 2-3 sesji nastąpił powrót nad poziom dołka z sierpnia no i dobrze byłoby gdyby 2000 nie zostało przebite.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *