Raport po sesji 20.09.2011

Zgodnie z tym co napisałem w wczorajszym raporcie, dzisiaj byki rzuciły się do odrabiania strat co prawie udało się w całości, gdyby nie fixing to plan zostałby zrealizowany w 100%. Po sesji, na wykresie, powstała biała świeca z górnym cieniem, który to pokazuje, iż[fumpBegin]

najkrótsza linia trendu spadkowego poprowadzona przez trzy ostatnie lokalne szczyty działa na inwestorów „odpychająco”.

Innymi słowy jeszcze brakowało sił aby rozprawić się z czwartkowym szczytem. W pewnym sensie jest to trochę niepokojące ale w żaden sposób nie przekreśla szansy na pokonanie tego oporu w dniu jutrzejszym zwłaszcza, że oscylatory są obecnie sprzymierzeńcami byków.
Po dzisiejszej sesji można przyjąć nowe krótkoterminowe wsparcie jakim jest wczorajszy dołek. Jeśli chodzi o opory to tu nie zaszły żadne zmiany.
Muszę również wspomnieć, iż po wczorajszej korekcie mamy kolejny powód by sądzić, że indeks Wig20 ma duże szanse na dojście w okolice 2400  (równość fal – wzrost od ostatniego dołka następnie wczorajsza korekta i teraz kolejne ok 170 punktów liczone od wczorajszego minimum). Teraz można sobie zadawać pytanie czy uda się dobrnąć do końca tygodnia w wzrostowym nastroju. Uważam, że są na to szanse ale niestety przy średnioterminowym trendzie spadkowym zawsze trzeba się liczyć z nagłym spadkiem, zwłaszcza że mamy Grecję i inne takie.

Oczywiście zachęcam do komentowania powyższej analizy (polemika może być twórcza, ba nawet zbawienna) a tych, którym przypadła do gustu ta analiza chciałbym zaproponować aby wrócili na „górę” i kliknęli w „Lubię to” czy „+1″ albo w oba klawisze.

[fumpEnd]

7 Replies to “Raport po sesji 20.09.2011

 1. Myślę że jutro będzie gra pod FED Ale w czwartek -po komunikacie gdy obietnice będą mało ciekawe mogą zacząć się spadki i wtedy do 2400 na wigu-20 nie dojdziemy

 2. mam podobne przemyślenia tj. jutro jeszcze podciagniecie indeksów (nieznaczne), a po rozczarowującym (rynek) wystapieniu mr. B. , mocny zjazd i test dolków sierpniowych;
  will see..

 3. Powoli wycofuje sie z trojkata jako podfali czwatej w pierwszym impusie spadkowym WIG20 .
  Na niektorych spolkach dostrzegam ,ze jestesmy juz w kolejnej fali spadkowej „C”.

 4. Witam.
  Darku moim zdaniem Wig20 porusza się w trójkącie a jak wiadomo przeważnie wybicia z trójkątów są dołem. Więc może jedna podbitka pod FED i dalej spadamy.

   1. Tylko właśnie, chcialbym sie upewnić gdzie ruch mierzony Panu wychodzi bo pan powiedział 1700 a ma pan taki sam trojkat jak ja, mi wychodzi 1900. Wiec nie wiem czy sie pan przejezyczyl czy rysuje jednak ruch mierzony trojkata bierze pan ze od szczytu spadkow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *