Analizy – koniec miedzi?

W ostatnim wpisie na swoim poprzednim blogu zwracałem uwagę na możliwość powstania
formacji XABCD Butterfly Pattern. Wskazania te okazały się nadzwyczaj trafne i dzisiaj
mamy kolejne potwierdzenie negatywnego scenariusza.


Mam tu na myśli formacje cenową podwójnego szczytu i ewidentne wybicie z kanału cenowego. Oczywiście na przedstawionym wykresie tygodniowym to dokładnie widać choć tak naprawdę do końca tygodnia została jeszcze jedna sesja. Jednak trudno uwierzyć, że może ona zmienić ten obraz.
Sama formacja podwójnego szczytu zapowiada spadek do około 7565 a to z kolei zapowiadałoby spadek poniżej szczytu B formacji XABCD.
Jeśli tydzień, który jeszcze trwa, zakończy się poniżej linii szyi podwójnego szczytu i w kolejnym tygodniu ten sygnał sprzedaży nie zostanie zanegowany to na drodze do wspomnianego wyżej poziomu może tylko przeszkodzić poziom ok. 8000 gdzie można umieścić wsparcie wynikające z lokalnego dołka oraz wspomnianego szczytu B formacji XABCD.
Oczywiście ten przedstawiony scenariusz nie jest niczym pewnym, w końcu na giełdzie nie
ma nic pewnego, a szansą dla byków jest mała formacja abcd.
Właśnie ta formacja, zgodnie z zasadami geometrii rynku, może dać jeszcze jedno podejście w kierunku szczytów. Jednak patrząc na to co dzieje się na wszystkich niemal rynkach ten ewentualny ruch w górę nie ma zbyt dużej szansy na nowe szczyty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Analizy – koniec miedzi?”

  1. Można wierzyć i we wróżenie z fusów pod warunkiem ,że się sprawdzi.Jak Pan wspomina na giełdzie nie ma nic pewnego. Jednak teoria prawdopodobieństwa ma rację bytu. Uważnie śledzę , na ile potrafię ogarnąć ten ogrom materiału jako laik i Pana prognozy podziwiam. -Pozdrawiam M.I.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *