Inwestowanie na giełdzie to biznes.

Inwestowanie na giełdzie to biznes. Właśnie w takich kategoriach należy traktować to zajęcie. Inne podejście do sprawy kończy się zazwyczaj porażką czyli stratą znacznej części a nawet całego kapitału. Każdy kto chce rozpocząć jakikolwiek tradycyjny biznes, odpowiednio się do tego przygotowuje. Już na samym początku wybiera z reguły działalność związana z własnym zawodem czy branżą na której się zna i ma o niej znaczne pojęcie. Następnie sprawdza warunki ewentualnego przedsięwzięcia, poszukuje odpowiedniego miejsca do prowadzenia działalności itd.
Z giełdą jest najczęściej inaczej i to dlatego większość drobnych inwestorów odpada po jakimś czasie z gry.
Tutaj również należy się odpowiednio przygotować zanim dokonasz pierwszej transakcji. Zdobyć potrzebną wiedzę, wybrać odpowiednie narzędzia itd. Po prostu każdy przyszły inwestor musi podejść do giełdy tak jak to czyni się rozpoczynając działalność gospodarczą. Tylko potraktowanie „gry na giełdzie” jako normalnego biznesu da szansę na osiągnięcie sukcesu.

3 Replies to “Inwestowanie na giełdzie to biznes.

 1. Całkowicie się z Tobą zgadzam Darku, że inwestowanie musimy traktować jak biznes i że podejście do inwestowania jako do hobby czy zabawy kończy się stratami i wyczyszczeniem rachunku.
  Pozdrawiam
  Jarosław Zając

 2. Dobrze napisane! Ludzie bazują na opowieściach o tym jak komuś udało się sporo zarobić i liczą, że im również się poszczęści bez odpowiedniego przygotowania i dogłębnej analizy. Niektórym uda się skorzystać na trendzie wzrostowym, jednak wiele osób się rozczaruje i nie uzyska zamierzonych efektów. Inwestowania nie należy traktować jak zabawy, chyba że nie zależy nam na pieniądzach.

 3. Popieram Inwestowanie na GPW to nie zabawa tylko poważny biznes i dopiero odpowiednie podejście do niego, przygotowanie się, nabranie specyficznego dystansu i pewnych nawyków pozwala aby biznes ten można było traktować jako swego rodzaju grę.

  Pozdrawiam
  Łukasz Bujas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *